Газета "Аль-Діяр", 29.08.2012 р.
Припинення Міністерством вищої освіти та наукового співробітництва визнання чималої кількості відомих українських університетів є нелогічним рішенням, оскільки воно створює нові перешкоди для йорданських студентів, які хочуть отримати вищу освіту та для яких дорога для навчання в йорданських вузах вже закрита.
Українські університети відповідають досить високому рівню розвитку освіти, багато з них були засновані до створення йорданської держави – декілька століть тому, їхні студенти займали високі посади в Україні та за її межами. Українські університети отримали високу оцінку міжнародних наукових організацій, у тому числі західних. Той хто приймає рішення щодо невизнання дипломів українських вузів, очевидно, є сліпим послідовником західної системи навчання і нівелює східноєвропейську та її успіхи, що можна помітити у багатьох, хто вчився на Заході. Вони і зараз іноді використовують цей «батіг», надаючи перевагу при працевлаштуванні випускникам західних вузів і відхиляючи кандидатури тих, хто вчився у Східній Європі.
Історія невизнання дипломів українських та російських вузів та заборони студентам навчатися у них продовжується з часів соціалістичного табору. Невизнання вчених ступенів, які надавалися вищезгаданими університетами, стала своєрідною традицією із смаком помсти, яку часто застосовували йорданські кола «з політичних мотивів» для зменшення кількості студентів у цих країнах. Така тенденція у свою чергу направлена на те, щоб змусити йорданських студентів навчатися на Заході, витрачаючи на це великі гроші. Все це робиться для того, щоб змінити соціально-духовне мислення йорданців та зробити його прозахідним та безальтернативним.
Рішення про припинення визнання дипломів відомих українських університетів безсумнівно призведе до появи «наукового безробіття», відсутності можливості у широких верств населення отримати вищу освіту.
Припинення визнання дипломів деяких українських ВНЗ нашкодить українсько-йорданським відносинам, у той час, як Йорданія та Україна прагнуть до зміцнення двостороннього співробітництва.
Дане рішення не обговорювалося на дипломатичному рівні з послами причетних держав, а також з Послом України для того, щоб знайти спільне бачення даної проблеми. Під час прес-конференції в Аммані з нагоди річниці незалежності України Посол С.Пасько розповів, що під час зустрічей з представниками Міністерства вищої освіти та наукового співробітництва Йорданії він не отримав чіткої відповіді на запитання стосовно припинення визнання Королівством дипломів низки українських університетів.