• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Набуття громадянства України за народженням
Опубліковано 08 серпня 2020 року о 12:15

(наприклад: дитина народилася в Йорданії) 

Закордонна дипломатична установа, до якої подано документи щодо оформлення набуття громадянства України, перевіряє відповідність їх оформлення вимогам законодавства України та підтвердження ними наявності фактів, з якими Закон пов’язує належність особи до громадянства України.

Рішення про оформлення набуття особою громадянства України або про відмову у задоволенні клопотання приймається керівником закордонної дипломатичної установи або його заступником, не пізніш ніж у місячний строк з дня надходження документів. Рішення про відмову повідомляється заявникові у письмовій формі, не пізніш ніж у тижневий строк з дня його прийняття.

У разі прийняття позитивного рішення, особа реєструється громадянином України та документується довідкою про реєстрацію особи громадянином України, яка подається нею для одержання документів, що підтверджують громадянство України.

 Увага! Невірно або неповністю оформлені документи до розгляду не приймаються. Просимо уважно ознайомитися із наведеною нижче інформацією.

Для оформлення набуття громадянства України за народженням особою, яка народилася після 1 березня 2001 року (дата набрання чинності Законом України «Про громадянство України»), та батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України (частина перша статті 7 Закону), один з батьків подає такі документи (оригінали документів та обов’язково копії документів. Оригінали документів потім повертаються заявнику):

дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал та його копію) або інший передбачений статтею 5 Закону документ, що підтверджує факт перебування одного з батьків дитини у громадянстві України на момент її народженняУ випадку, якщо паспорт виданий після дати народження дитини, до справи додатково додається інший документ (та його копія), що підтверджує факт перебування одного з батьків дитини у громадянстві України на момент її народження;

Заява про оформлення набуття громадянства України за народженням. Відповіді на запитання слід давати повні і точні виключно українською мовою.

Заява подається на ім'я Посла України в Йорданському Хашимітському Королівстві. Прізвище, ім'я, по батькові дитини у заяві зазначається виключно відповідно до свідоцтва про народження та перекладу. У випадку, якщо у свідоцтві не зазначено по батькові дитини, у заяві не вказується по батькові.

свідоцтво про народження дитини разом із перекладом на українську мову та копія усіх сторінок. Оригінал свідоцтва має бути легалізований у МЗС Йорданії та Посольстві України в Йорданії. Переклад має бути нотаріально завіреним (переклад можливо завірити безпосередньо у Посольстві). Оригінал свідоцтва про народження разом із перекладом повертається заявнику після прийняття документів, до справи додається копія свідоцтва;

УВАГА! При оформленні свідоцтва про народження у відповідних органах Йорданії правильність написання прізвища, імені та по батькові дитини латинськими літерами рекомендуємо перевіряти на сайті Державної міграційної служби України. Якщо у свідоцтві про народження не вказано по батькові дитини, довідка про реєстрацію набуття громадянства України за народженням видається без зазначення по батькові.

документ про переміну прізвища (імені) батька/матері, якщо їх прізвища у паспорті та у свідоцтві про народження дитини відрізняються та копія усіх сторінок документа.

Процедура оформлення набуття громадянства України дитиною за народженням безкоштовна.

Процедура оформлення набуття громадянства України за народженням триває протягом одного місяця з дня отримання Посольством України в Йорданії  усіх необхідних документів.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux