Договірно-правова база українсько-йорданських відносин у галузі освіти та науки налічує 3 двосторонніх документа:
• Угода між Міністерством освіти і науки України та Міністерством вищої освіти та наукових досліджень Йорданії про співробітництво в галузі освіти і науки (підписана 23 квітня 2002 р. в Аммані, набула чинності з дня підписання);
• Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Йорданського Хашимітського Королівства про співробітництво в галузі охорони здоров'я і медичної науки (підписана 22 червня 2011 р., набула чинності з дати підписання);
• Угода між Урядом Йорданського Хашимітського Королівства та Урядом України про співробітництво в галузі професійного навчання (підписана 16 квітня 2012 р., набула чинності з дати підписання).
Останні кілька років Україна продовжує займати одне з перших місць за кількістю молодих йорданців, які їдуть навчатися за кордон, переважно завдяки невисокій, у порівнянні з іншими країнами, вартості навчання і досить високій якості освітніх послуг, які надаються в українських ВНЗ.
16 лютого 2016 р. Комісією з визнання іноземних ВНЗ (Акредитаційна комісія) прийняла рішення №3/2016, в якому йдеться про необхідність обмеження кількості йорданських студентів, на рівні 50 осіб, які щорічно приймаються на одну спеціальність в одному університеті в іноземній країні. Крім того, Міністерство вищої освіти та наукових досліджень Йорданії (МВОНД) встановило вимоги щодо необхідного для вступу до вищих навчальних закладів рівня знань абітурієнтів, які оцінюються за результатами випускних державних екзаменів в середніх школах Королівства. Якщо громадянин Йорданії отримав менше 70 (усі спеціальності, крім медичних) - 80 балів (для медичних спеціальностей) і поступив на навчання до закордонного університету та отримав диплом про вищу освіту, то органи влади ЙХК не визнають даний документ. Разом з тим, йорданські студенти, які мають намір навчатися у закордонному ВНЗ мовою країни перебування, зобов’язані надати МВОНД документ, який засвідчує успішне складання іспиту на знання мови країни перебування, після чого Міністерство надає згоду на продовження навчання студента в даному ВНЗ.
У лютому 2014 року Український державний центр міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України уповноважив компанію «al-Majd for University Services est.» бути його представником з метою пропагування системи освіти нашої держави на території Королівства, а також з набору громадян Йорданії на навчання в українські ВНЗ.
У червні 2017 року Київський національний університет будівництва і архітектури та Міжнародна Асоціація випускників вищих навчальних закладів України провели Перший міжнародний форум іноземних випускників ВНЗ України, який має сприяти налагодженню співробітництва з іноземними випускниками ВНЗ України для залучення їх потенціалу для розбудови міждержавних стосунків. На захід було запрошено двох громадян Йорданії, які закінчували вище згаданий український університет.
У квітні 2018 року представники Українського державного центру міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України та завідувач кафедри нормальної фізіології Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова Йолтухівський М.В взяли участь у міжнародній виставці та конференції з вищої освіти, тренінгу з підготовки та підбору персоналу для Близького Сходу «TA’LEEM 2018».
У 2019 році в Україні навчання здобували понад 2 тис. йорданських студентів, в основному на медичних та інженерних спеціальностях. За йорданськими даними, Україна посідає 2-е місце (1-е АРЄ) за кількістю йорданських випускників закордонних медичних університетів – близько 3-х тисяч лікарів ЙХК здобували медичну освіту в Україні.
Станом на кінець 2019 року в Йорданії акредитовано 22 українські заклади вищої освіти.Вищий навчальний заклад України може звернутися із запитом щодо акредитації при Міністерстві вищої освіти та наукових досліджень. Для цього необхідно заповнити анкету, зразок якої розміщений на сайті www.mohe.gov.jo.
ВНЗ, які посідають перші 500 місць у рейтингах «Academic Ranking of World Universities», «Times Higher Education World University Rankings» та «QS World University Rankings» акредитуються автоматично.