• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Виступ Посла України в Йорданії С.О.Паська на прес-конференції з нагоди 21-ї річниці незалежності України
Опубліковано 27 серпня 2012 року о 16:41

Доброго дня, шановні журналісти!

В серпні 1991 року стала реальністю вікова мрія українського народу. Сьогодні ми з впевненістю стверджуємо: український народ достойно склав іспит на свободу і незалежність.

За словами Президента України В.Ф.Януковича, за роки незалежності ми навчилися долати кризи власними силами. Ми запровадили судову реформу європейського рівня, розпочали реалізацію програми економічних реформ, започаткували зміни в державних фінансах.

Наша незалежність ґрунтується на фундаменті економічної свободи, свободи людини як громадянина, свободи слова. Яскравим свідченням цьому мають стати парламентські вибори у жовтні 2012 року, які відбудуться на новій нормативній основі, запровадженій згідно з рекомендаціями ОБСЄ та Венеціанської комісії.

Ефективна антикризова політика та курс на модернізацію країни, системні реформи в економіці та соціальній сфері закріпили позиції нашої незалежності.

Сьогодні Україна продовжує прямувати шляхом демократичних реформ, економічного реформування, рішучої боротьби з корупцією, забезпечення свободи слова і верховенства права. Це нелегкий шлях, але ми долаємо його з честю, перетворюючи Україну на сучасну європейську державу.

Українська економіка третій рік поспіль демонструє тенденцію до стабільного зростання. Попри складну економічну ситуацію у світі нам вдається підтримувати економічну стабільність. Спостерігається зростання національної економіки: у 2010 році цей показник становив 4,2%, у 2011-му - 5,3%. Станом на липень цього року зростання становить понад 2,5%. Така динаміка зберігається й вона носить стабільний характер.

Підготовка до проведення фінальної частини Євро-2012 стала додатковим фактором економічного зростання України. Україна оновилася: ми збудували 4 нові аеропорти, 4 стадіони, дороги та інші складові інфраструктури. Ми оновили громадський транспорт у містах, які приймали європейський чемпіонат. Аеропорти у низці українських міст відтепер мають сучасні злітно-посадкові смуги, які можуть приймати літаки із більшою злітною вагою, а нові аеровокзали дали можливість збільшити кількість пасажирів. Було побудовано 2200 кілометрів нових автомагістралей та відремонтовано майже 4000 кілометрів доріг. Ця інфраструктура – наше національне надбання. Це інвестиції у добробут нинішнього та наступних поколінь.

Стратегія європейської інтеграції залишається в основі зовнішньополітичного курсу України. Для нас важливіші не формальні перспективи, а конкретні результати у процесі переходу суспільства на європейську модель розвитку. Ми концентруємося на домашньому завданні, зокрема вдосконаленні національного законодавства та приведенні його до європейських стандартів.
Водночас, партнерство з Росією та країнами СНД було і залишається нашим стратегічним пріоритетом. Для України така модель взаємин з Євросоюзом і Росією та іншими країнами Митного союзу – це практична реалізація стратегії економічної консолідації на Євро-Азійському континенті.

Україна і надалі буде розвивати стратегічне партнерство зі Сполученими Штатами Америки, Китайською Народною Республікою, країнами Близького Сходу та Тихоокеанського регіону.

Ми зберігаємо і примножуємо капітал партнерських стосунків з Йорданією. Поточний рік виявився дуже плідним для наших двосторонніх відносин. Головною подією українсько-йорданських відносин став офіційний візит Президента України В.Ф.Януковича в Йорданію у квітні, який відбувся через десять місяців після першого в історії двосторонніх відносин офіційного візиту Короля Йорданії в Україну у червні минулого року. Символічним стало те, що візит Президента України до Амману проходив у переддень 20-ї річниці встановлення українсько-йорданських дипломатичних відносин.

Яскравою подією для бізнесово-економічних кіл двох країн став українсько-йорданський бізнес-форум, який пройшов у рамках візиту Президента України в Йорданію.

В лютому 2012 року відбувся офіційний візит Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка в Йорданію, в ході якого він зустрівся з Королем Йорданії Абдаллою ІІ, Прем’єр-міністром А.Хасавне, Міністром закордонних справ Н.Джуде. У рамках візиту була проведена регіональна нарада керівників дипломатичних представництв України у країнах Близького Сходу, Північної Африки та Ірані. В роботі наради взяв участь та виступив Міністра закордонних справ Йорданії Н.Джуде.

Помітною подією українсько-йорданських відносин стало також проведення 2-го засідання Спільної міжурядової українсько-йорданської комісії з торговельно-економічного співробітництва у квітні ц.р.

У серпні 2011 р. в йорданському парламенті було створено першу в історії українсько-йорданських відносин парламентську групу дружби з Україною у складі 11 народних депутатів. У вересні 2012 р. на запрошення Голови Верховної Ради України В.М.Литвина Україну має відвідати Голова Нижньої палати Національних Зборів Йорданії А.Аль-Дугмі. Цей візит стане доброю нагодою для зміцнення міжпарламентських зв’язків між нашими країнами.

Активізація обміну візитами на різних рівнях позитивно позначилася на економічному співробітництві між нашими країнами. Протягом першого півріччя поточного року спостерігається зростання обсягів двосторонньої торгівлі між Україною та Йорданією на 30% (70 млн. до. США) порівняно з першим півріччям минулого року. Це досить великий показник зростання і це лише початок.

Активно розвивається двостороннє міжрегіональне співробітництво, активізація якого має сприяти розширенню двосторонніх торгово-економічних відносин. У серпні 2011 року у м. Донецьк був підписаний перший в історії двосторонніх відносин міжрегіональний договір – Договір про економічне та культурне співробітництво між містами Донецьк і Нова Рамта. У вересні минулого року було укладено Угоду про встановлення дружніх відносин та співпраці між муніципалітетом міста Черкаси і муніципалітетом міста Мадаба.

Українсько-йорданське співробітництво у сфері культури також зазнало активізації. Особливо слід відзначити проведення вперше в історії двосторонніх відносин Днів йорданської культури з 12 по 17 вересня 2011 р. у чотирьох містах України – Вінниці, Звенигородці, Черкасах та Києві.

Дні йорданської культури проходили паралельно з Першим українсько-йорданським медичним конгресом, у роботі якого взяли участь понад 50 йорданських лікарів – випускників українських вищих учбових закладів, представники керівництва МОЗ України, керівники Товариства російськомовних лікарів Йорданії, провідні вчені і медичні фахівці України і Йорданії, керівництво Вінницького національного медичного університету.

З приємністю хотів би відзначити, що у липні поточного року з нагоди проведення Чемпіонату Євро-2012 було проведено турнір з міні-футболу «Грай з Європою в Йорданії» серед команд посольств європейських країн, акредитованих в Аммані. У турнірі взяли участь команди РФ, Польщі, України, Німеччини, Швеції, Іспанії, Італії і Франції. Збірна команда Посольства України перемогла у цьому змаганні, посівши перше місце. Сподіваюся, що в майбутньому проведення турніру з міні-футболу серед дипломатичних представництв, акредитованих в Аммані, стане доброю традицією й проводитиметься на щорічній основі.

Україна й надалі зміцнюватиме партнерські стосунки з лідерами Заходу і Сходу, нарощувати свою присутність в перспективних регіонах світу, де утверджуються нові центри розвитку, зокрема на Близькому Сході.

В сучасному глобалізованому і складному світі ми мусимо ствердитись у якості сильної та амбітної держави, що має міцний фундамент і здатна відповідати на виклики буремного XXI століття – століття глибоких світових трансформацій.
Щиро дякую за участь у прес-конференції і буду радий відповісти на Ваші запитання.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux