Портал в режимі тестування та наповнення
Українці в Йорданії
Опубліковано 20 серпня 2012 року о 22:49

Українська громада в Йорданії

Специфічною рисою української громади в Йорданії є те, що вона переважно складається з жінок-громадянок України, одружених з громадянами Йорданії та дітей від змішаних шлюбів.

Ще починаючи з часів Радянського Союзу до України традиційно приїздила велика кількість громадян Йорданії з метою здобуття вищої освіти. За станом на сьогодні, в Україні продовжує навчатися більш ніж 3 тис. йорданських студентів. Багато з них створюють сім’ї з громадянками України, які потім переїжджають на проживання до Йорданії. Дітям від таких змішаних шлюбів оформляється українське громадянство за народженням.

Станом на 7 квітня 2019 року на консульському обліку перебувають 914 громадян України (655 дорослих та 259 неповнолітніх). За офіційними йорданськими даними 1843 українка одружені на йорданцях і проживають в ЙХК. За оцінками Посольства, кількість громадян України на території Королівства складає близько 5 тисяч осіб.

Містами проживання українських громадян є найбільші міста Йорданії – Амман, Зарка, Мадаба, Ірбід, Акаба, Карак.

Впродовж останніх років за сприяння Посольства відбулося згуртування української громади в Йорданії. Суттєвим результатом роботи стало започаткування та урочисте відкриття 3 вересня 2016 року громадської організації «Українська хата в Йорданії», на базі якої функціонує однойменний культурний центр, яке було присвячене до 25-ї річниці незалежності України. Також 30 грудня 2016 року, за підтримки дипустанови, відбулась офіційна церемонія відкриття культурного центру «Водограй», який 1 жовтня 2017 року було закрито у зв’язку зі складною фінансовою ситуацією.

Метою ГО «Українська хата в Йорданії» є поширення української мови та культури серед української громади та місцевого населення. В центрі проводяться гуртки та уроки: української та арабської мов, творчості, образотворчого мистецтва, сучасної хореографії, традиційного гопаку, дитячого фітнесу та інші. Крім того, у лютому 2017 та 2018 років, за ініціативи дипустанови, ГО «Українська хата в Йорданії» вперше провела Міжнародний мовно-літературний конкурси учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед української громади в Йорданії. За результатами конкурсу у 2017 році 6 вихованців ГО «Українська хата в Йорданії» було нагороджено Дипломами І, ІІ, та ІІІ ступенів Міністерства освіти і науки України і стали єдиними представниками з країн Азії, Африки та Південної Америки. Також у 2018 році 2-х вихованців нагороджено Дипломами І і ІІІ ступенів Міністерства освіти і науки України.

У травні 2017 року та у березні 2018 року, за сприяння дипмісії, представники української громади в Йорданії взяли участь у ІІ та ІІІ Міжнародному проекті-конкурсі «Тарас Шевченко єднає народи», який проводився Міжнародною Лігою «Матері і сестри – молоді України» за сприяння Міністерства культури України. За результатами конкурсу у 2017 року йорданська оперна співачка Зейна Бархум нагороджена Гран-Прі за майстерне втілення шевченківського духу у власній творчості і пропагування ідей Великого Кобзаря. Громадська організація «Українська хата в Йорданії» отримала диплом ІІ ступеня, за виконання авторської пісні «Ой, Кобзарю» (автор музики – Ольга Завидняк, слова – Вікторія Бричкова - Абу Кадум), Посольство України в Йорданії відзначено Подякою за активну участь у підготовці та проведенні даного заходу. У 2018 році у номінації «Співана поезія, авторський твір про Шевченка українською мовою» почесне ІІ місце посіли дитячий колектив «UА kids», О.Завидняк та В.Лагода з піснею «Коли вечірня зійде зоря» (автор музики – О.Завидняк, слова – В.Бричкова - Абу Кадум) та у номінації «Художнє читання творів Т.Г.Шевченка українською мовою» призове ІІ місце отримала Надія Аджарме, з віршем «Учітеся».

За фінансової підтримки МЗС України та дипустанови 26 жовтня 2017 року відбувся вечір української пісні та поезії в Аммані, присвячений 25-ій річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Йорданією, Дню української мови та писемності та святкуванню першої річниці з дня заснування ГО «Українська Хата в Йорданії». Крім того, у листопаді 2017 року проведено офіційну презентацію книги української поетеси В.Бричкової-Абу Кадум «Птахом перелітним», виданої за сприяння Міністерства закордонних справ і Посольства України. Це перша книга українською мовою видана в Йорданії.

31 березня 2018 року відбувся урочистий захід і концерт, присвячений завершенню відзначення Шевченківських днів. У заході взяв участь народний художник України Іван Марчук, який побажав початківцям-художникам і учасникам успіхів у майбутньому.

1-7 квітня 2018 року українська громада відвідувала виставку «Голос моєї душі» І.Марчука в Королівському культурному центрі.

Вихованці ГО та його дитячий колектив «UA kids» представляють українську пісню та народні танці під час міжнародних фестивалів культури в Аммані, зокрема 21 червня 2018 року у ході відзначення Міжнародного дня музики та 8 вересня 2018 року у Міжнародному дитячому фестивалі під патронатом Її Високості принцеси Раджи бінт Талал, а також у рамках проведення дипломатичного та різдвяного ярмарків, які проходять під патронатом та за участі Принцеси Басми бінт Талал та Принца Раада бін Зейда.

У березні 2019 року, у рамках відзначення 205-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря у столиці Йорданського Хашимітського Королівства відбувся український культурний фестиваль «Я люблю Шевченка». Захід було організовано ГО «Українська хата в Йорданії» за сприяння Посольства України в Аммані та фінансової підтримки Міністерства закордонних справ України.

                                                                                                                   Посольство України в Йорданії 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux