• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 26 – 30 серпня 2012 р.
Опубліковано 30 серпня 2012 року о 12:53

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Внутрішні події

26 серпня відбулась позачергова парламентська сесія. У ході сесії йорданські парламентарі ухвалили статтю законопроекту про паспорти, яка гарантує їм та їхнім наступникам довічні дипломатичні паспорти. Водночас, законопроект обмежує привілеї депутатів обіймати посади міністрів.

За словами Спікера Нижньої палати парламенту К.Дугмі, пропозиція надавати парламентарям довічні дипломатичні паспорти була ухвалена 35 голосами з 66 депутатів, які взяли участь у засіданні Парламенту.

Ухвалення доповнення до законопроекту про паспорти відбулось після запеклих дебатів, в ході яких депутати звинуватили йорданські ЗМІ у тому, що в публікаціях вони поширюють інформацію про те, що йорданські депутати піклуються про власні привілеї.

26 серпня відбулось обрання нового глави Арабського банку. Ним став С.Масрі. Під час прес-конференції С.Масрі спростував інформацію, що сім’я колишнього прем’єр-міністра Лівану Р.Харірі, яка володіє 20% акцій в Арабському банку, веде переговори щодо їх продажу інвесторам з Катару.

Відповідаючи на запитання щодо відставки А.Шомана, новий глава Арабського банку зазначив, що А.Шоман пішов з посади за власним бажанням через незгоду з політикою ради директорів Банку.

27 серпня у приміщенні Міністерства освіти Йорданії відбулась конференція високопосадовців освітньої сфери під головуванням Короля Йорданії Абдалли ІІ. У ході конференції йорданський монарх закликав урядовців розробити всебічний план розвитку освітньої сфери з метою підвищення якості освіти в країні.

На сьогодні кількість студентів в Йорданії становить 1,7 млн. осіб, вчителів – 106 тис. осіб, шкіл – 6,172. Наразі 25% державних шкіл розташовані в орендованих приміщеннях. Неписьменність в Йорданії становить 6,7%. Йорданія посідає 4-те місце серед арабських країн й 61-е серед країн світу, яка змогла надати показники розвитку сфери світовому руху «Освіта для всіх», який діє під егідою ЮНЕСКО. Крім того, Йорданія є єдиною арабською країною, яка досягла цілей руху «Освіта для всіх» до 2015 року, зокрема у частині надання рівних прав на освіту для дітей, молоді та дорослих чоловічої й жіночої статі. 4% ВВП Королівства витрачається на сферу освіти.

28 серпня оприлюднено інформацію про кількість сирійських біженців на території Йорданії. Протягом останніх 24 годин в країну в’їхало понад 2329 сирійців. Загальна кількість сирійських біженців на території Королівства становить на сьогодні близько 160 тис. осіб. Всі біженці, які перетинають кордон, направляються в табір для біженців Заатарі, який незабаром перевищить за кількістю мешканців малі йорданські міста.

З метою покращення життя сирійських біженців в Заатарі, Саудівська Аравія направила в країну 2500 вантажівок з метою зведення тентів в таборі Заатарі.

28 серпня оприлюднено інформацію про можливість прийняття йорданським урядом рішення щодо подовження періоду реєстрації виборців в Королівстві з тим, щоб кількість виборців, зареєстрованих до кінця поточного тижня, сягнула 500 тис. осіб. Залишається 11 днів до кінця терміну реєстрації виборців в країні.

За даними Департаменту громадянського статусу та паспортів Йорданії, щогодини реєструються 4-5 тис. виборців, щоденний показник реєстрації виборців становить 45 тис. осіб. Станом на 27 серпня було зареєстровано понад 400 тис. виборців.

29 серпня йорданські парламентарі вдруге проголосували за законопроект, який гарантує їм дипломатичні паспорти. Проте, цього разу депутати віддали свої голоси за доповнення до законопроекту, яке гарантує дипломатичні паспорти лише йорданським прем’єрам, міністрам, сенаторам та депутатам під час виконання ними службових обов’язків. Після відставки високопосадовців дипломатичні паспорти вилучатимуться.

За таке рішення проголосували 45 депутатів з 65, які були присутні на позачерговому парламентському засіданні.

Було також скасовано статтю законопроекту про паспорти, яка вимагала для жінок, які оформлюють документи на закордонні подорожі, згоди на це їхніх чоловіків.

30 серпня оприлюднено заяву Прем’єр-міністра Йорданії Ф.Таравне стосовно сирійських біженців на території Йорданії.

У заяві йдеться про те, що ті сирійські біженці, які підбурюють інших до безпорядків у таборі Заатарі, будуть експатрійовані на батьківщину без права повернення. «Ми надаємо біженцям притулок й не дозволимо нікому порушувати правопорядок в країні» - заявив глава йорданського уряду.

Зовнішня політика і міжнародні відносини

27серпня уряд Йорданіїзвернувся до міжнародної спільноти з проханням виділити 429 млн. дол. США на потреби сирійських біженців, зокрема надання медичної допомоги, забезпечення освіти та інших потреб.

За попередніми підрахунками, лише споживання води та електроенергії сирійськими біженцями коштуватиме Королівству 54 млн. дол. США. Крім того, кількість сирійських біженців в таборі Заатарі до кінця поточного року сягне 70-80 тис. осіб.

Наразі в Йорданії знаходяться близько 160 тис. сирійських біженців, що коштуватиме Королівству 200 млн. дол. США до кінця цього року.

27 серпня Уряд Ірландії прийняв рішення про надання Йорданії 2,5 млн. дол. США. Рішення було прийнято за результатами зустрічі Міністра планування та міжнародного співробітництва Йорданії Дж.Хассана з Міністром торгівлі та розвитку Ірландії Дж.Костелло.

Публікації про Україну

26 серпня йорданська щодення газета «Аль-Гад» надрукувала інтерв’ю Посла Україна в Йорданії С.О.Паська під заголовком «Пасько: Йорданія є головним центром для співробітництва України з країнами регіону».

У статті йдеться про те, що під час прес-конференції з нагоди Дня незалежності України С.Р.Пасько заявив, що протягом останніх двох років відбувся відчутний прогрес у розвитку українсько-йорданських відносин у різних сферах, зокрема, політичній, торговельно-економічній, культурній та парламентській сферах.

Посол України зазначив, що визначальними подіями у розвитку українсько-йорданського співробітництва стали візити Короля Йорданії Абдалли ІІ до України та Президента України В.Ф.Януковича до Йорданії. Глава української дипмісії в Аммані додав, що під час переговорів Президент України та Король Йорданії зосередились на питаннях розвитку ситуації в регіоні, мирного процесу між палестинцями та ізраїльтянами, шляхах відновлення переговорного процесу, а також встановлення безпеки та стабільності в регіоні. Крім того, сторони обговорили шляхи активізації українсько-йорданського співробітництва у різних сферах.

Посол зазначив, що візит Міністра закордонних справ України, який відбувся незадовго до візиту Президента України, а також кущова нарада послів України в регіоні, проведена в Аммані у рамках візиту глави зовнішньополітичного відомства України, є яскравим свідченням високої ролі, яку відводить Йорданії українське керівництво, вважаючи Королівство регіональним стратегічним партнером та головним центром для співробітництва з країнами регіону.

Стосовно українсько-йорданського товарообігу С.О.Пасько зазначив, що за перші шість місяців 2012 року український експорт до Йорданії зріс на 30% або на 70 млн. дол. США, чому сприяли друге засідання Спільної українсько-йорданської комісії з торговельно-економічного співробітництва та зустрічі на рівні торгово-промислових палат України та Йорданії.

Посол повідомив про нещодавній візит до України йорданської делегації у складі представників Міністерства промисловості та торгівлі та Міністерства енергетики з метою ознайомлення з роботою сонячних електростанцій, а також способами збереження зерна. Метою цього візиту є опрацювання питань щодо будівництва з використанням українського досвіду сонячних парків та зерносховищ на території Йорданії.

С.О.Пасько розповів про розвиток українсько-йорданського міжпарламентського співробітництва, зазначивши, що в парламентах обох країн існують групи дружби з Україною та Йорданією, створені у 2010 та 2011 роках.

26 по 30 серпня провідні йорданські ЗМІ надрукували добірку статей, приурочених до Дня незалежності України. Так,26серпня Йорданська новинна агенція «Петра» опублікувала статтю «Український Посол відзначає активізацію двосторонніх відносин». В цей же день щоденна газета «Аль-Гад» опублікувала інтерв’ю Посла Українив Йорданії С.О.Паська під заголовком «Йорданія є головним центром для співробітництва України з країнами регіону».28 серпня щоденна газета «Ад-Дустур» надрукувала статтю «Посол України наголошує на поглибленні українсько-йорданських відносин». Цю ж статтю було розміщено на електронній сторінці Інтернет-видання «Новини тижня».28серпня щоденна газета «Аль-Діар» надрукувала статтю«В зеніті української незалежності».29 серпня йорданська щоденна англомовна газета «Джордан таймс» надрукувала добірку фотографій з дипломатичного прийняття, яке відбулось 27 серпня в готелі Меридіан в Аммані з нагоди 21-ї річниці незалежності України.

30 серпняйорданська англомовна газета «Джордан таймс»передрукувала статтю Інформаційного агентства «Рейтер» під заголовком «Колишній прем’єр-міністр України заявляє, що вона жертва політичногопереслідування».

У статті йдеться про те, що Верховний суд України відхилив апеляцію колишнього прем’єр-міністра України Ю.Тимошенко, тим самим погіршивши відносини України із західними державами.

У статті наводяться слова адвоката колишнього прем’єр-міністра України С.Власенка, який заявляє, що рішення Верховного суду України не має нічого спільного з правосуддям, натомість є політичним рішенням за вказівкою Президента України В.Януковича.

Підкреслюється, що західні країни засудили семирічне ув’язнення українського опозиційного лідера й визнали його політичним переслідуванням, заблокувавши підписання стратегічних угод між Україною й ЄС та створення зони вільної торгівлі з Україною.

Зауважується, що незважаючи на тиск з боку ЄС та США, Президент України В.Янукович відмовився сприяти звільненню Ю.Тимошенко. У своїй заяві В.Янукович зазначив, що не виторговуватиме європейську інтеграцію України за звільнення Ю.Тимошенко.

Повідомляється, що дочка Ю.Тимошенко заявила в інтерв’ю журналістам: «Сьогодні ми в черговий раз отримали ганебне рішення, яке є свідченням панування диктатури в країні».

Підкреслюється, що близько 300 прибічників Ю.Тимошенко зібралися поблизу будинку Верховного суду України, скандуючи «Свободу Юлі!».

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux