• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Політичні відносини між Україною та Йорданією
Опубліковано 20 серпня 2012 року о 22:24

Історія двосторонніх відносин

Йорданське Хашимітське Королівство визнало незалежність України 28 грудня 1991 р. Дипломатичні відносини між двома країнами були встановлені 19 квітня 1992 р. шляхом обміну дипломатичними нотами.

У січні 2002 р. в Йорданії розпочало свою роботу Консульство України в Аммані, яке у лютому 2003 р. було перетворене на Посольство України в Йорданії.

Інтереси Йорданії в Україні з 1997 року представляє, за сумісництвом, Посол Йорданії в Російській Федерації. У тому ж році в Києві почав працювати відділ Посольства Йорданії в Росії, який опікується питаннями культури. У грудні 2000 р. розпочало свою діяльність Почесне консульство Йорданії в Києві.

Протягом всього часу існування дипломатичних відносин між Україною та Йорданією сторонами було забезпечено проведення понад 60 двосторонніх візитів різного рівня, серед яких переважну більшість становили офіційні та робочі візити українських делегацій до Йорданії.

Істотного імпульсу розбудові двостороннього співробітництва в різних сферах надав перший в історії українсько-йорданських відносин офіційний візит Президента України Л.Д.Кучми до Йорданії, який відбувся у квітні 2002 р.

У травні 2005 р. відбувся візит до Йорданії делегації України на чолі з першим Віце прем’єр-міністром А.К.Кінахом. Цей візит української делегації мав особливе значення для поглиблення двостороннього діалогу між Україною та Йорданією, адже крім участі у роботі ряду засідань Всесвітнього економічного форуму на Мертвому морі, присвячених найбільш актуальним глобальним та регіональним проблемам, глава української делегації провів низку важливих двосторонніх зустрічей з йорданськими високопосадовцями, зокрема з Прем’єр-міністром Йорданії, керівником Королівського двору та Міністром промисловості і торгівлі країни.

Загалом, двосторонній політичний діалог більшою мірою відбувається в рамках політичних консультацій між зовнішньополітичними відомствами двох країн. Починаючи з 1995 р. в Аммані політичні консультації провели 5 делегацій МЗС України на чолі з заступниками міністра закордонних справ.

Важливим напрямом українсько-йорданського політичного співробітництва є контакти між парламентами двох країн. Зокрема, у березні 2005 р. в Аммані з робочим візитом перебувала делегація Верховної Ради України на чолі з головою комітету ВР з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму К.С.Самойлик. У грудні 2006 р. Йорданію відвідала делегація Верховної Ради України на чолі з головою Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності В.М.Стретовичем. Програма перебування української делегації в Аммані включала участь у парламентській частині першої сесії Міжнародної конференції сторін Конвенції ООН проти корупції.

У 2009 році у Верховній Раді України була створена депутатська група з міжпарламентських зв’язків з Йорданією. У період з 7 по 14 листопада 2010 року Йорданію відвідала українська делегація у складі народного депутата України, першого заступника Голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, члена депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Йорданією Т.В.Чорновола, народного депутата України Ю.В.Каракая та в.о. директора Департаменту Державного протоколу МЗС України О.С.Петряєвої.

У зв’язку з проведенням 9 листопада 2010 року виборів до Палати депутатів Національних Зборів Йорданії члени української делегації відвідали декілька виборчих дільниць, поспілкувалися з членами дільничних комісій, виборцями та кандидатами у депутати.

У ході зустрічей з представниками йорданської сторони були обговорені сучасний стан та перспективи розвитку двосторонніх відносин. Йорданську сторону також було поінформовано про наявність у Верховній Раді України депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Йорданією. Т.В.Чорновіл запропонував, для активізації міжпарламентського співробітництва, після відновлення діяльності йорданського парламенту у грудні 2010 р., розпочати роботу щодо створення у нижній палаті Національних Зборів аналогічної групи депутатів. Йорданська сторона підтримала дану пропозицію.

22 червня 2011 р. відбувся перший в історії українсько-йорданських відносин офіційний візит Короля Йорданії Абдалли ІІ до України. В рамках візиту в Києві пройшли українсько-йорданські переговори у розширеному складі під головуванням Президента України Віктора Януковича та Короля Йорданії Абдалли ІІ. Також було підписано низку двосторонніх документів про співробітництво у військовій сфері, галузі охорони здоров’я, обмін інформацією для боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, а також політичні консультації між зовнішньополітичними відомствами обох країн.

У серпні 2011 р. вперше в історії двосторонніх відносин у Нижній палаті йорданського парламенту було створено групу дружби з Україною.

У квітні 2012 р. відбувся офіційний візит в Йорданію Президента України В.Ф.Януковича, під час якого було підписано низку двосторонніх документів, обговорено питання розвитку двосторонніх відносин.

У жовтні 2012 р. відбувся перший в історії двосторонніх відносин візит в Україну парламентської делегації на чолі зі Спікером Нижньої палати Національних Зборів Йорданії А.Дугмі. До складу делегації входили 9 народних депутатів – членів Депутатської груп  дружби з Україною.

У новому сімнадцятому скликанні Нижньої палати йорданського парламенту створена депутатська група співробітництва, яку очолив депутат Д.Дауд.

3 листопада 2013 р. Спікером Нижньої палати йорданського парламенту обрано Президента Товариства дружби «Йорданія-Україна» Атефа аль-Таравне.

У 2012 – 2013 рр. українська та йорданська сторони успішно опрацювали питання налагодження міжрегіонального співробітництва.

27 березня 2014 р. Йорданія, будучи непостійним членом РБ ООН, підтримала Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН про підтримку територіальної цілісності України.

У квітні 2014 р. під час засідання РБ ООН Постійний представник Йорданії при ООН  принц Зейд бін Раад черговий раз висловив занепокоєння Йорданського Хашимітського Королівства стосовно подій на сході Україні наступною заявою: «Те що відбувається там (на сході) призведе до розпаду та розділу країни. Україна має право та зобов’язання перед своїми громадянами щодо збереження територіальної цілісності, а також повернення верховенства закону в усіх частинах країни». 

У 2015 році йорданська сторона підтримала кандидатуру України під час виборів непостійних членів Ради Безпеки ООН на 2016 – 2017 рр.

21 серпня 2015 року Мер м. Амман А.Більтаджі Указом Президента №492/2015 «Про відзначення державними нагородами України громадян іноземних держав» нагороджений за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави, популяризацію її історичної спадщини і сучасних надбань та з нагоди 24-ї річниці незалежності України Орденом «За заслуги» ІІ ступеня. 

У 2017-2018 роках відбулась суттєва активізація співробітництва між міжпарламентськими групами дружби України та Йорданії шляхом обміну візитами депутатів двох парламентів.

В останні роки Україна та Йорданія продовжують активне двостороннє співробітництво, взаємодіють в рамках міжнародних організаціях та здійснюють заходи для розвитку політичного діалогу.

                                                                                                                        Посольство України в Йорданії

Політичне співробітництво. Зустрічі. Візити

28 грудня 1991 р. – Йорданське Хашимітське Королівство визнає незалежність України.

19 квітня 1992 р. – Україна та Йорданія встановлюють дипломатичні відносини.

1995 р. – в Аммані пройшли політичні консультації на рівні заступників міністрів закордонних справ.

24-31 липня 1995 р.  – Амман відвідала делегація експертів України на чолі з заступником Міністра закордонних справ К.І.Грищенком. Головною метою візиту було вивчення можливостей і налагодження двостороннього політичного і торговельно-економічного співробітництва. Проведенню зазначеного історичного заходу значною мірою сприяв Представник зовнішньоекономічних зв’язків Уряду України в Йорданії О.В.Вікторов.

1996 р. – в Аммані пройшли політичні консультації на рівні заступників міністрів закордонних справ (українську делегацію на консультаціях очолив Заступник Міністра закордонних справ України К.І.Грищенко).

В серпні 2001 р. відбувся робочий візит до Йорданії Постійного представника Президента України у Верховній Раді України Р.П.Безсмертного і в.о. Тимчасового повіреного у справах України в Сирії С.О.Паська. З метою налагодження міжпарламентського співробітництва відбулися переговори з Президентом Сенату Йорданії Зейдом Ріфаї.

Січень 2002 р. – в Аммані починає функціонувати Консульство України.

23-24 квітня 2002 р. – офіційний візит Президента України Л.Д.Кучми до Йорданії.

Жовтень 2002 р. – в Йорданії перебував Міністр освіти і науки України В.Г.Кремень.

Лютий 2003 р. – Консульство України було перетворено на Посольство України в Йорданії.

21-23 червня 2003 р. - в Йорданії перебувала з робочим візитом українська делегація на чолі з Віце-прем‘єр міністром України, співголовою Міжурядової українсько-йорданської комісії з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва В.А.Гайдуком, яка взяла участь у роботі Всесвітнього економічного форуму в Аммані.

12-13 жовтня 2003 р. – робочий візит в Йорданію делегації у складі Посла з особливих доручень з питань Іраку А.Т.Олійника та представників українських бізнесових кіл, які входять до Української спілки промисловців та підприємців з метою участі в Йорданському економічному форумі.

17-23 жовтня 2003 р. – робочий візит в Йорданію Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні, Посла України в Австрійській Республіці В.С.Огризка.

1-3 грудня 2003 р. – в Йорданії були проведені українсько-йорданські політичні консультації між зовнішньополітичними відомствами двох країн на рівні заступників міністрів.Делегацію Міністерства закордонних справ України очолював заступник Міністра В.М.Кириченко.

11-18 грудня 2003 р. – робочий візит до Йорданії делегації представників українських ділових кіл на чолі з першим віце-президентом Торгово-промислової палати України В.П. Яновським.

26-29 квітня 2004 р. – делегація Міністерства оборони України взяла участь у роботі конференції та виставці сил спеціального призначення «СОФЕКС-2004».

18-22 травня 2004 р. – делегація Державної комісії цінних паперів та фондового ринку бере участь у роботі щорічної конференції Міжнародної організації комісій з цінних паперів, а також передає на розгляд йорданської сторони проекту Меморандуму про взаєморозуміння між Комісією з цінних паперів Йорданії та Державною комісією цінних паперів та фондового ринку України.

08-15 жовтня 2004 р. – делегація Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України бере участь у роботі міжнародної конференції «Ветеринарія - 2004 (Україна-Йорданія)».

10 жовтня 2004 р. – з робочим візитом Йорданію відвідала делегація Міністерства освіти та науки України та Українського державного центру міжнародної освіти.

6-10 листопада 2004 р. – в Йорданії проходить Другий раунд переговорів з узгодження проекту Конвенції між Україною та Йорданією про уникнення подвійного оподаткування за участі делегації Міністерства фінансів України і Державної податкової адміністрації України.

01-03 березня 2005 р. – Йорданію відвідала делегація Верховної Ради України на чолі з народним депутатом К.С.Самойлик для участі в міжнародній конференції «Перспективи християнсько-мусульманського діалогу в сучасному світі» та переговорів з нижньою палатою Національних зборів Йорданії.

20-22 травня 2005 р. – в Йорданії перебуває делегація Кабінету Міністрів України на чолі з Першим віце-прем’єр міністром України А.К.Кінахом. Делегація бере участь в роботі Всесвітнього економічного форуму та проводить зустрічі з членами Уряду Йорданії та Міністром закордонних справ Іраку.

25-28 травня 2005 р. – Україну відвідує Міністр культури Йорданії А.Хадер з метою проведення переговорів Міністром культури і туризму України О.В.Білозір.

23-26 вересня 2005 р. – з робочим візитом до Йорданії прибуває делегація Міністерства транспорту і зв’язку України з метою парафування Угоди про морське торговельне судноплавство та двох міжвідомчих меморандумів про визнання дипломів (сертифікатів) моряків.

29 листопада – 01 грудня 2005 р. – відбувся офіційний візит в Україну делегації Ради Міністрів Йорданії на чолі з Міністром промисловості і торгівлі Ш. Зу’бі з метою участі у Першому засіданні Спільної українсько-йорданської комісії з торговельно-економічного співробітництва.

09-16 лютого 2006 р. – офіційний візит в Йорданію Міністра культури і туризму України І.Д.Ліхового з метою підписання міжурядової українсько-йорданської угоди про співробітництво у сфері туризму.

25-30 березня 2006 р. – делегація ДК «Укрспецекспорт» бере участь в роботі міжнародної виставки сил спеціального призначення «СОФЕКС-2006».

27-29 березня 2006 р. – делегація Міністерства оборони України на чолі з начальником Головного управління розвідки О.І.Галакою бере участь в роботі міжнародної конференції та виставки сил спеціального призначення «СОФЕКС-2006», а також зустрічається з з головою Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних Сил Йорданії генералом Х.Аль-Сарайрехом.

01-04 травня 2006 р. – в Йорданії з робочим візитом перебуває делегація Торгово-промислової палати України. Делегація бере участь в роботі міжнародної виставки «Rebuild Iraq – 2006» та Українсько-йорданському бізнес-форумі.

11-13 червня 2006 р. – в Йорданію з робочим візитом прибуває дружина Президента України К.М.Ющенко з метою участі в міжнародній конференції неурядової жіночої організації «The Global Women’s Action Network for Children» та зустрічі з Королевою Ранією.

21-24 липня 2006 р. – робочий візит в Йорданію делегації Державного комітету України по водному господарству.

28 липня – 3 серпня 2006 р. – робочий візит в Україну делегації Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних Сил Йорданії на чолі із заступником начальника Об’єднаного комітету начальників штабів ЗС Йорданії, генерал-майором А.Шдейфатом.

06-09 грудня 2006 р. – робочий візит в Йорданію делегації Міністерства внутрішніх справ України на чолі із заступником Міністра внутрішніх справ України М.Г.Вербенським.

10-15 грудня 2006 р. – робочий візит в Йорданію делегації Міністерства юстиції України на чолі із заступником Міністра юстиції України В.В.Лутковською з метою участі у першій сесії Конференції сторін Конвенції ООН проти корупції.

12-14 грудня 2006 р. – робочий візит в Йорданію делегації Верховної Ради України на чолі з головою комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності В.М.Стретовичем.

17-20 грудня 2006 р. – робочий візит в Україну делегації Акабської спеціальної економічної зони на чолі з верховним комісаром АСЕЗ Н.Дагабі

25-26 лютого 2007 р. – візит в Йорданію заступника Міністра закордонних справ України А.І.Веселовського.

23 лютого – 02 березня 2007 р. – візит в Йорданію делегації Міністерства внутрішніх справ на чолі із слідчим з особливо важливих справ О.О.Данильченко.

01-05 березня 2007 р. – робочий візит в Україну делегації Акабської спеціальної економічної зони на чолі з верховним комісаром АСЕЗ Н.Дагабі.

12-15 березня 2007 р. – робочий візит в Україну делегації Департаменту воєнної розвідки Генерального штабу Збройних сил Йорданії.

03-10 травня 2007 р. – робочий візит в Йорданію делегації Торгово-промислової палати України для участі в роботі міжнародної виставки «Rebuild Iraq – 2007» та Українсько-йорданського бізнес-форуму.

12-15 червня 2007 р. – робочий візит в Україну делегації Акабської спеціальної економічної зони на чолі з верховним комісаром АСЕЗ Н.Дагабі.

22-29 червня 2007 р. – візит до Йорданії делегації часопису «Політика і Час» на чолі з головним редактором О.Таукач.

09-12 липня 2007 р. – робочий візит до Йорданії делегації Міністерства оборони України на чолі із заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України, віце-адміралом І.В.Князем з метою проведення першого засідання Спільної українсько-йорданської комісії з питань військового співробітництва.

23-25 липня 2007 р. – візит в Йорданію заступника Міністра закордонних справ України Ю.В.Костенка.

30 липня – 03 серпня 2007 р. – візит в Йорданію делегації Верховної Ради України на чолі з народним депутатом України К.Б.Левченко для участі у міжнародній конференції, присвяченій захисту прав жінок.

07-08 серпня 2007 р. – візит в Йорданію делегації Верховної Ради України на чолі з народним депутатом України О.Фельдманом.

15-23 листопада 2007 р. – візит в Йорданію делегації України на чолі з Постійним представником України при відділенні ООН та міжнародних організаціях в Женеві Є.Р.Бершедою для участі в роботі 8-ї зустрічі країн-учасниць Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення (Оттавської конвенції).

23-27 лютого 2008 р. – робочий візит до Йорданії делегації Міністерства з надзвичайних ситуацій та Міністерства закордонних справ України для супроводження гуманітарної допомоги України палестинському народу, яка транспортувалася через територію Йорданії.

23-26 березня 2008 р. – робочий візит в Україну делегації Департаменту воєнної розвідки Генерального штабу Збройних Сил Йорданії.

31 березня – 01 квітня 2008 р. – робочий візит делегації Міністерства оборони України на чолі із заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України для участі у міжнародній виставці та конференції «СОФЕКС-2008».

05-13 травня 2008 р. – робочий візит до Йорданії делегації Асамблеї ділових кіл (м.Харків) для участі у міжнародній виставці «Rebuild Iraq 2008».

12-20 травня 2008 р. – робочий візит до Йорданії делегації керівників вищих навчальних закладів України приватної форми власності на чолі з ректором Європейського університету, головою Асоціації навчальних закладів України приватної форми власності І.Тимошенком.

15 липня – 04 червня 2008 р. – візит йорданської делегації у складі представників центру дитячої творчості «Заха» (м.Амман) до Міжнародного дитячого центру «Артек» для участі в міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще!»

03-06 жовтня 2008 р. – візит в Україну генерального прокурора Аммана Н.Зу’бі та члена Ради Комітету по боротьбі з корупцією Йорданії А.Дамура для участі в 3-й щорічній конференції Міжнародної асоціації антикорупційних органів.

12-15 жовтня 2008 р. – робочий візит в Україну делегації Бюро короля Абдалли ІІ з питань розобки та розвитку (KADDB Міністерства оборони Йорданії) на чолі з принцем Бін Аль-Хусейн Хамзою.

23-26 жовтня 2008 р. – робочий візит в Україну делегації Генерального штабу Збройних Сил Йорданії для участі в міжнародній конференції «Інфекційні захворювання в умовах надзвичайних ситуацій».

06-07 грудня 2008 р. – робочий візит до Йорданії делегації дочірнього підприємства «Хліб-експорт» ДАК «Хліб України».

23-26 грудня 2008 р. – робочий візит в Україну делегації з питань інженерного і топографічного забезпечення Збройних Сил Йорданії.

07-14 листопада 2010 р. – Йорданію з робочим візитом відвідали народні депутати України Т.В.Чорновіл та Ю.В.Каракай.

28 листопада - 05 грудня 2010 р. – відбувся робочий візит до Йорданії заступника Голови Державної судової адміністрації України В.В.Півторака.

14 березня 2011 р. – в Аммані з робочим візитом перебувала делегація Служби безпеки України на чолі із заступником Голови В.М.Породьком.

22 червня 2011 р. – офіційний візит Короля Йорданії Абдалли ІІ до України.

11-15 вересня 2011 р. – візит в Україну Заступника начальника Генерального штабу ЗС Йорданії генерал-майора З.Маджалі.

28 січня – 4 лютого 2012 р. – відбувся робочий візит до Йорданії народного депутата України І.С.Плюща.

18-20 лютого 2012 р. – відбувся офіційний візит до Йорданії Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка.

19-20 лютого 2012 р. – в Аммані відбулась регіональна нарада глав дипломатичних представництв країн Близького Сходу, Північної Африки, Ізраїлю та Ірану під головуванням Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка.

02- 03 квітня 2012 р. – в Аммані відбулось друге засідання Спільної українсько-йорданської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва під головуванням Голови Антимонопольного комітету України В.П.Цушка.

07-09 квітня 2012 р. – відбувся робочий візит до Йорданії Першого заступника керівника Головного управління з питань міжнародних відносин Адміністрації Президента України Ю.А.Клименка та Директора Четвертого територіального департаменту Міністерства закордонних справ України І.З.Поліхи.

16-17 квітня 2012 р. - відбувся офіційний візит в Йорданію Президента України В.Ф.Януковича.

19 квітня 2012 р. – Україна і Йорданія відзначили 20-ту річницю встановлення дипломатичних відносин. Лідери двох держав обмінялися поздоровленнями з цієї нагоди.

08-10 травня 2012 р. – делегація Міністерства оборони України на чолі з заступником начальника Генерального штабу Збройний Сил України Г.А.Саковським взяла участь у виставці сил спеціального призначення «СОФЕКС-2012».

30 вересня – 4 жовтня 2012 р. - відбувся перший в історії двосторонніх відносин візит в Україну парламентської делегації на чолі зі Спікером Нижньої палати Національних Зборів Йорданії А.Дугмі. До складу делегації входили 9 народних депутатів – членів депутатської груп  дружби з Україною.

Лютий 2013 р. – відбувся робочий візит Радника Президента України І.С.Плюща до Йорданії.

Травень 2013 р. - візит народного депутата України О.Фельдмана до Йорданії.

Червень та серпень 2013 - робочі візити в Йорданію делегації Українського національного комітету Міжнародної торгової палати на чолі з її Президентом, Головою Громадської ради при Міністерстві закордонних справ України професором В.І.Щелкуновим.

Червень 2014 - робочий візит народного депутата України від партії «УДАР» Я.Я.Гінки, у рамках якого відбулися його переговори з депутатом Палати представників (Нижня палата) Національних Зборів Йорданії, Головою депутатської групи дружби «Йорданія-Україна» Діраром аль-Даудом.

25 січня 2016 року Україну відвідав Генеральний секретар Конституційного суду Йорданії М.ан-Навайсе для зустрічі зі своїм українським колегою та проведення переговорів щодо налагодження співпраці між судовими органами обох країн.

У травні 2016 року в Йорданському Хашимітському Королівстві перебувала делегація у складі: Голови Національного агентства України з питань державної служби К.О.Ващенка, Першого заступника Міністра юстиції України Н.І.Севостьянової, Заступника Міністра юстиції – керівника апарату Г.В.Онищенко.

23-25 серпня 2016 року в Києві з офіційним візитом перебував Мер м.Амман Акіль Більтаджі. У ході візиту проведено зустрічі з Міністром закордонних справ України П.Клімкіним, Головою КМДА В.Кличком, Президентом ПАТ «Украгрохімхолдинг» С.Ф.Лісковським, керівництвом ДП «Антонов» та у компанії «UM-Air» (на прохання йорданської сторони). Керівник йорданської делегації також взяв участь в урочистостях з нагоди 25-ї річниці Незалежності України та дав інтерв’ю агенції «Укрінформ». Під час переговорів у МЗС А.Більтаджі отримав з рук Міністра П.Клімкіна Орден «За заслуги» ІІ ступеня, яким Мер був нагороджений відповідно до Указу Президента України від 21.08.2015 №492/2015. Він також попросив Міністра передати особисте вітання Короля Абдалли ІІ Президенту України П.Порошенку. Зазначений візит продемонстрував готовність йорданської сторони до ведення активного діалогу. За його результатами внесено пропозиції щодо організації візиту Мера Києва В.Кличка до Аммана, а також активізації переговорного процесу щодо закупівлі літаків «Ан-178».

18-21 вересня 2016 року в Аммані перебували народні депутати України В.Голуб і О.Сотник, які у складі делегації ПАРЄ взяли участь у спостереженні за перебігом парламентських виборів.

1 – 6 квітня 2018 року делегація депутатів на чолі з головою групи дружби М.аль-Атайкою відвідала Україну, для переговорів у Комітетах ВРУ, Міністерстві аграрної політики та продовольства;

2-3 травня 2018 року народний депутат України М.В.Люшняк взяв участь у роботі міжнародної конференції «Втілення економічних стратегій та планів» (“Bringing Economic Strategies and Plans to Life”), крім того він провів зустрічі з членами групи дружби з Україною у Нижній палаті Парламенту Йорданії. До цього у квітні делегація представників йорданського Парламенту на чолі з Головою депутатської групи дружби з Україною М.аль-Атайка відвідала Київ, де провела численні зустрічі з українськими депутатами.

6-11 травня 2018 року відбувся візит до Йорданії делегації України на чолі з заступником Міністра юстиції України С.І.Петуховим з метою підготовки проектів договорів між Україною та Йорданією про взаємну правову допомогу у кримінальних справах та про видачу правопорушників. За результатами візиту з йорданською стороною було узгоджено та парафовано тексти двох зазначених договорів. Окремо заступник Міністра юстиції С.І.Петухов провів зустрічі в Кабінеті Міністрів Йорданії з Уповноваженим Уряду Йорданії з прав людини Б.Таравне та керівниками департаментів з захисту прав людини МВС, Мін’юсту, Міністерства політичних та парламентських справ Йорданії. З огляду на те, що внаслідок збройних конфліктів в Україні наразі налічується близько 1,5 млн. внутрішньопереміщених осіб, С.І.Петухов провів зустрічі з Директором Департаменту з питань сирійських біженців МВС Йорданії А.аль-Кафавіном з метою вивчення йорданського досвіду щодо вирішення питання біженців, зокрема щодо їх розміщення, інтеграції та працевлаштування. Досвід надання міжнародної допомоги у вирішенні питання біженців було вивчено під час зустрічі заступника Міністра юстиції України з Представником УВКБ ООН в Йорданії С.Севере та у ході відвідання табору сирійських біженців Затарі.

7-11 травня 2018 року делегація на чолі з Міністром фінансів О.О.Данилюком взяла участь у роботі Щорічних зборів Європейського банку реконструкції та розвитку, що відбулись на Мертвому морі. До складу делегації також входили Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі М.Є.Нефьодов, Заступник Міністра фінансів Ю.Б.Буца, Заступник Голови НБУ Р.М.Борисенко. Члени делегації провели низку зустрічей в рамках Зборів. Міністр О.О.Данилюк взяв участь у закритому пленарному засіданні Ради керуючих ЄБРР та провів переговори з Міністром промисловості, торгівлі і постачання Йорданії, співголовою Спільної міжурядової українсько-йорданської комісії з торговельно-економічного співробітництва Я.Куда та Міністром фінансів Йорданії О.Малхасом.

У травні 2018 року делегація Державної фірми «Укрінмаш» на чолі з Генеральним директором С.В.Слюсаренком взяла участь у Дванадцятій виставці сил спеціальних операцій SOFEX 2018. Учасники спеціалізованої виставки продемонстрували, обмінялися досвідом та спостерігали за діями та заходами збройних сил, спрямованими на боротьбу з тероризмом і забезпечення безпеки в країні.

У травні 2018 року команда Міністерства оборони України взяла участь 10-х Щорічних військових змаганнях. Захід проходив під патронатом Його Високоповажності Голови Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних сил ЙХК М.Фрейхата і організований Навчальним центром спеціалізованих операцій імені Короля Абдалли ІІ. Українська команда, яка вперше брала участь у змаганнях, посіла шосте місце у загальному заліку серед 40 команд із 25 країн.

16 липня 2018 року – телефонна розмова Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з Міністром закордонних справ та у справах експатріантів Йорданії А.ас-Сафаді. Обговорено поновлення політичного діалогу та співпрацю у консульській сфері.

24 – 27 вересня 2018 року делегація Палати представників Національних зборів Йорданії взяла участь у роботі регіональної конференції під керівництвом ПАРЄ на тему «Політичне співробітництво та роль неурядових організацій за кордоном і солідарність з владою», що проходила у м.Київ.

22-26 жовтня 2018 року в м. Київ відбулася друга частина переговорів між делегаціями України та Йорданії, в ході якої сторони парафували ще два проекти договорів про взаємну правову допомогу у цивільних і комерційних справах та про співробітництво у сфері передачі засуджених осіб. Делегацію України очолив заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції С.Петухов. Делегацію Йорданії очолив віце-голова Комітету міжнародних угод Міністерства юстиції Йорданії, директор Департаменту планування та розвитку Судової ради суддя Алі Мусеймі. 

У лютому 2019 року делегація від Міністерства оборони України та державного концерну «УкрОборонПром» на чолі із Генеральним директором концерну Павлом Букіним перебувала в Йорданії з метою проведення зустрічей з високопосадовцями Королівства щодо розвитку двостороннього співробітництва у військово-технічній галузі.

Квітень 2019 року - візит до ЙХК делегації учасників команди «Циклон» від Міністерства юстиції України. Участь в 11 щорічних міжнародних змаганнях сил спеціальних операцій на базі «Центру підготовки спеціальних операцій Короля Абдалли ІІ.

23 – 25 вересня 2019 року члени йордансько-української групи дружби Палати Представників Парламенту ЙХК А.Аль-Атайка, В.Рзук та депутат В.Хаддад здійснили візит в Україну для участі у конференції «Міжнародна українсько-арабська енергетична конференція» (24.09.2019), організованій «Асоціацією українських і арабських бізнесменів і інвесторів». В ході візиту за сприяння ПУ була організована зустріч депутатів з Директором ДБСА МЗС України М.Щербатюк. 

26-29 листопада 2019 року - візит в Україну Міністра юстиції ЙХК
Б.Ат-Тальгуні та підписання чотирьох міждержавних договорів про взаємну правову допомогу у кримінальних справах, про взаємну правову допомогу у цивільних справах, про передачу засуджених осіб та про видачу правопорушників.

                                                                                                                        Посольство України в Йорданії

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux