• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 22 – 27 червня 2012 р.
Опубліковано 27 липня 2012 року о 15:00

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві за 22 – 27 червня 2012 р., підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Внутрішні події

22 червня оприлюднено заяву Прем’єр-міністра Йорданії Ф.Таравне у відповідь на критику на адресу законопроекту про вибори, який був ухвалений Нижньою палатою парламенту.

Глава йорданського уряду зазначив, що уряд підтримує мирні протести громадян, проте будь-які образи на адресу монарха або державної символіки розглядатимуться в суді. Ф.Таравне підкреслив, що уряд країни несе відповідальність за свої рішення й будь-яке незадоволення цими рішеннями мають бути адресовані виключно уряду.

На думку Прем’єр-міністра країни, законопроект про вибори не є ідеальним, проте він був ухвалений більшістю політичних сил в Королівстві й спрямований на те, щоб забезпечити якомога ширше представництво різних політичних сил в парламенті Королівства.

23 червня відбулось позачергове засідання ради ісламського руху «Брати-мусульмани», у ході якого розглядалося питання участі ісламістів в парламентських виборах.

За інформацією, отриманою від керівництва ісламського руху, рішення найбільшої опозиційної сили Королівства залежатиме від законопроекту про вибори. У разі, якщо буде ухвалено нинішню версію законопроекту, «Брати-мусульмани» бойкотуватимуть парламентські вибори.

24 червня Сенат ухвалив законопроект про вибори, який передбачає змішану виборчу систему, зокрема мажоритарну на регіональному рівні та пропорційну за закритими списками – на національному.

Законопроект про вибори був ухвалений обома палатами йорданського парламенту й незабаром буде переданий Королю Йорданії ІІ на підпис, після чого буде опублікований в Офіційній газеті.

Ухвалення законопроекту про вибори символізує завершення політичної реформи в Королівстві, оскільки попередньо вже було підписано закони про муніципалітети, незалежну виборчу комісію, політичні партії та конституційний суд.

24 червня йорданські політичні групи оприлюднили своє рішення щодо бойкоту майбутніх парламентських виборів на знак незгоди з положеннями законопроекту про вибори.

Реформісти та політичні коаліції вирішили об’єднати свої зусилля й виступити разом проти проведення «недемократичної» політичної реформи в Королівстві.

За словами лідера Вільного руху Тафіле та голови Координаційного комітету Йорданського народного руху, який об’єднав сім найбільших народних рухів Королівства С.Урану, наразі триває інтенсивне обговорення з політичними партіями шляхів проведення компанії з бойкоту парламентських виборів.

Найбільший ісламістський рух Йорданії «Брати-мусульмани» також заявив про намір бойкотувати майбутні парламентські вибори.

26 червня на виконання відповідного указу Короля Йорданії, в країні розпочалися парламентські канікули. З огляду на канікули депутати були вимушені перервати чергове засідання парламенту.

На минулому тижні Прем’єр-міністр Йорданії Ф.Таравне заявляв про те, що перед парламентськими канікулами мають бути проведені два позачергових засідання йорданського парламенту з метою завершення обговорення важливих для Королівства законопроектів, зокрема про податок на прибуток, соціальний захист, сприяння інвестиційній діяльності, а також про механізм регулювання ісламської фінансової системи (ісламський сукук).

27 червня найбільша ісламська опозиційна сила Йорданії – «Брати-мусульмани» поновили свій намір бойкотувати парламентські вибори в Королівстві.

Опозиціонери дали йорданському уряду «останній шанс переглянути суперечливий закон про вибори», який нещодавно було ухвалено обома палатами парламенту. На думку ісламістів, йорданський уряд позбавив громадян права представництва в парламенті.

«Ми повністю відкидаємо цей закон та вважаємо всіх розробників цього документу відповідальними за його негативні соціальні та економічні наслідки» - заявив Генеральний секретар руху «Брати-мусульмани» Х.Мансур.

Зовнішня політика і міжнародні відносини

24 червня оприлюднено інформацію про надання Йорданією політичного притулку сирійському пілоту, який посадив винищувач МіГ-21 на йорданській військово-повітряній базі Короля Хусейна у місті Мафрак.

З моменту, коли сирійський винищувач увійшов у повітряний простір Королівства, його супроводжували Йорданські королівські військово-повітряні сили, з тим щоб забезпечити успішну посадку на авіабазі.

Пілотом сирійського винищувача виявився полковник Х.Хамада, який за тиждень до того як попросити політичного притулку, відправив свою сім’ю в Йорданію.

Міністерство оборони Сирії вже оголосило полковника Х.Хамаду зрадником. Водночас, Сполучені Штати привітали такий вчинок сирійського військового.

Протягом минулого місяця серед інших сирійських біженців в Йорданію в’їхало три пілоти ВПС Сирії.

24 червня оприлюднено офіційну позицію Йорданії щодо результатів президентських виборів в Єгипті, за результатами яких переміг представник ісламістського руху «Брати-мусульмани» М.Мурсі.

Державний міністр з питань преси та комунікацій Йорданії С.Мааіта зробив заяву від імені йорданського уряду, в якій привітав єгипетський народ з успішно проведеними президентськими виборами та продовженням демократичного процесу в Єгипті.

26 червня завершився одноденний робочий візит Президента Росії В.Путіна в Йорданію, який став частиною близькосхідного турне російського лідера.

У ході візиту відбулась зустріч російського лідера з Королем Йорданії Абдаллою ІІ. Під час зустрічі йорданський монарх зауважив на сприятливому інвестиційному кліматі Королівства та можливостях, які існують для приватного сектору двох країн в інвестиційній сфері.

Зазначається, що у рамках візиту Йордансько-російська бізнесова рада внесла пропозицію про створення спільного інвестиційного фонду з метою спрямування інвестиційних потоків, зокрема у сферу видобутку природних ресурсів.

Під час зустрічі лідерів двох країн особливої уваги було приділено останньому перебігу подій в регіоні, зокрема сирійському питанню та мирним переговорам між Палестиною та Ізраїлем.

У рамках візиту В.Путін взяв також участь в урочистому відкритті паломницького дому на 40 кімнат Російської православної церкви на Місці Хрещення Ісуса Христа. Будівлю було споруджено на російські кошти, проте ділянку землі в 1 гектар було подаровано Росії Королем Йорданії. На думку Абдалли ІІ, спорудження паломницького дому Російської православної церкви сприятиме зміцненню відносин між двома країнами.

26 червня відбувся візит Прем’єр-міністра Йорданії Ф.Таравне до Саудівської Аравії. У ході візиту відбулись переговори між главою йорданського уряду та Спадкоємним принцом Саудівської Аравії, Міністром оборони країни С.Аль Саудом.

У ході зустрічі Ф.Таравне поінформував саудівську сторону про важке економічне становище Йорданії, а також про заходи йорданського уряду, спрямовані на зменшення дефіциту держбюджету, спричиненого зростанням ціни на енергоносії, а також з огляду на складну ситуацію в регіоні, яка негативно позначилася на транспортній та туристичній сферах. Глава йорданського уряду поінформував також саудівську сторону про стан проведення політичної реформи та підготовку до парламентських виборів.

Ф.Таравне висловив вдячність уряду Саудівської Аравії за надання Йорданії гранту у розмірі 5 млрд. дол. США на розвиток прибуткових підприємств.

Сторони обговорили також трансформаційні процеси в регіоні, зокрема сирійську проблему та мирний процес між Ізраїлем та Палестиною.

Економіка

26 червня провідні ЗМІ Йорданії прокоментували ситуацію на бензиновому ринку Йорданії. Ввитрати на пальне в Королівстві протягом перших п’яти місяців поточного року становили 12,6 млн. динар (17,7 млн. дол. США). Протягом цього періоду часу на заправку державних автомобілів та військової техніки Йорданії 95-м бензином було витрачено 10,8 млн. динар (15,3 млн. дол. США), 90-м – 1,8 млн. динар (2,5 млн. дол. США).

Середньомісячні витрати бензину на заправку державного транспорту в країні становлять 2,5 млн. динар (3,5 млн. дол. США), що на 0,1 млн. динар більше ніж у минулому році.

З метою економії пального урядом було видано інструкції згідно з якими державні автомобілі мають заправлятися 90-м бензином. Вартість автопарку йорданського уряду становить 200 млн. динар (282 млн. дол. США).

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux