• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 12 – 19 липня 2012 р.
Опубліковано 19 липня 2012 року о 14:30

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві за 12 – 19 липня 2012 р., підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Внутрішні події

12 липня на території Королівства зареєстровано 30 тис. біженців з Сирії. Лише протягом поточного тижня в країну прибуло 3 тис. сирійських біженців. Перед агентствами ООН постала проблема збільшення фінансування з метою забезпечення Йорданії необхідними коштами для утримання біженців, кількість яких може сягнути 70 тис. осіб до кінця поточного року.

16 липня оприлюднено рішення йорданського уряду щодо будівництва другого табору для сирійських біженців. Рішення було прийнято у світлі можливої гуманітарної кирзи, спричиненої зростанням кількості сирійських біженців на території Королівства до 1 тис. осіб на добу.

16 липня оприлюднено інформацію, що до кінця поточного тижня Національний фронт реформ – незалежна коаліція політичних партій та про-реформістські групи Королівства мають прийняти рішення чи бойкотувати майбутні парламентські вибори в країні. Ісламістський рух «Брати-мусульмани» разом з 35 місцевими народними рухами ще на минулому тижні заявили про бойкот парламентських виборів. Фронт ісламської дії, який є політичним крилом «Братів-мусульман», 14 липня оприлюднив заяву щодо бойкоту парламентських виборів, які заплановані наприкінці поточного року.

19 липня розпочалися літні канікули йорданського парламенту. За словами Прем’єр-міністра Йорданії Ф.Таравне, наприкінці серпня відбудеться позачергова парламентська сесія, яка триватиме до кінця вересня поточного року.

У ході сесії депутати мають розглянути правки до п’яти законів: про вибори, про паспорти, про землевласника та орендаря, про ісламський ринок, а також законопроект про нерухомі активи.

Особливої уваги буде приділено розгляду закону про вибори, оскільки саме цей документ не знаходить єдиної підтримки серед різних політичних сил Королівства.

Зовнішня політика і міжнародні відносини

15 липня розпочався візит Прем’єр-міністра Йорданії Ф.Таравне до Чехії на запрошення глави чеського уряду П.Нечаса. До складу йорданської делегації увійшли міністри туризму, торгівлі і промисловості Королівства.

У рамках візиту відбулись переговори між главою йорданського уряду та Президентом Чехії В.Клаусом, Прем’єр-міністром Чехії П.Нечасом, Спікером чеського парламенту М.Немковою та Віце-президентом Сенату П.Соботкою. Сторони обговорили шляхи зміцнення двостороннього співробітництва в усіх сферах та трансформаційні процеси на Близькому Сході.

У ході візиту у Міжнародній торговій палаті Чехії відбулось засідання за участю глави йорданського уряду, Міністра туризму Йорданії Н.Аль Фаіза, Міністра торгівлі і промисловості Королівства Ш.Аммарі та чеських високопосадовців. Ф.Таравне закликав чеських інвесторів проводити регулярні зустрічі з йорданськими партнерами з метою вивчення перспектив майбутнього співробітництва в інвестиційній сфері.

15 липня відбулась зустріч Міністра закордонних справ Йорданії Н.Джуде зі Спеціальним посланником США з питань Близького Сходу Д.Хейлом. У ході зустрічі сторони обговорили шляхи просування мирного процесу в регіоні та погодились з необхідністю об'єднання зусиль міжнародної спільноти, спрямованих на досягнення миру й стабільності на Близькому Сході. Особливої уваги під час зустрічі було приділено сирійському питанню. Зокрема, відзначалася важливість досягнення політичного врегулювання сирійської кризи.

15 липня глава зовнішньополітичного відомства Йорданії Н.Джуде провів зустріч із Помічником Держсекретаря США з питань оборони Д.Чоллетом. Сторони обговорили процеси, що відбуваються в регіоні, зокрема ситуацію в Сирії та Єгипті. Було наголошено на необхідності координації дій у сирійському питанні.

16 липня розпочався дводенний офіційний візит Глави зовнішньополітичного відомства Великобританії В.Хейга до Йорданії. У рамках візиту В.Хейг провів переговори з Міністром закордонних справ Королівства Н.Джуде та іншими йорданськими високопосадовцями. Сторони обговорили низку питань двостороннього співробітництва та зосередились на трансформаційних процесах на Близькому Сході. Основну увагу було приділено питанню врегулювання сирійської кризи.

За результатами переговорів було проведено спільну прес-конференцію глав зовнішньополітичних відомств двох країн. Під час прес-конференції Н.Джуде підтвердив прагнення Йорданії до політичного вирішення сирійської кризи, яке має базуватися на реалізації мирного плану Спеціального посланника ООН та ЛАД К.Аннана. У свою чергу, В.Хейг поінформував щодо рішення британського уряду надати Йорданії фінансову допомогу у розмірі понад 18 млн. динарів (25,3 млн. дол. США) для належного облаштування сирійських біженців на території Королівства.

У рамках візиту В.Хейга до Йорданії, Н.Джуде супроводжував його у поїздці по прикордонним з Сирією територіям на півночі країни, де розташовані табори для сирійських біженців.

17 липня відбувся візит Заступника Голови Об’єднаного комітету начальників штабів Йорданії генерал-майора З.Маджалі до Ємену. У ході візиту відбулись переговори між З.Маджалі та Президентом Ємену А.Хаді. Основну увагу під час переговорів було зосереджено на питанні двостороннього співробітництва у військовій галузі, зокрема на йорданській допомозі у відновленні військових інститутів Ємену.

За словами єменського лідера, минулорічна внутрішньополітична криза в країні призвела до втрати єдності в лавах єменської армії та поставила країну перед загрозою громадянської війни.

Наразі Йорданія вивчає пропозицію Ємену щодо тренування військовослужбовців збройних сил цієї країни. Йорданія вже має досвід у тренуванні військовослужбовців збройних сил Афганістану, Іраку, а також поліцейських Лівії.

19 липня оприлюднено заяву Прем’єр-міністра Йорданії Ф.Таравне стосовно сирійського питання. Зокрема, глава йорданського уряду зазначив, що будь-яка держава або сила не може здійснювати тиск на Королівство у відносинах з Сирією.

Заяву було зроблено під час інтерв’ю йорданському телевізійному каналу «Роя» після виступу Ф.Таравне на прес-конференції в Празі, під час якого глава йорданського уряду зазначив, що «вирішення сирійської кризи шляхом діалогу вбачається вже нереальною справою».

В інтерв’ю йорданському телеканалу Ф.Таравне роз’яснив, що під час прес-конференції в Чехії він не закликав до військового втручання у внутрішні справи Сирії. «Я мав на увазі те, що Рада Безпеки ООН може легітимним шляхом припинити кровопролиття в цій країні й це стане прелюдією для вирішення кризи» - зазначив глава йорданського уряду.

Коментуючи нещодавні події в Сирії, пов’язані з терористичною атакою на сирійську силову верхівку в Дамаску, Ф.Таравне зауважив, що цей інцидент є вирішальним у протистоянні, яке триває 16 місяців в цій країні.

Прем’єр-міністр Йорданії також зазначив, що наразі Королівство вжило всіх необхідних заходів з метою підготовки до нової хвилі сирійських біженців у світлі ескалації сирійського конфлікту.

19 липня провідні йорданські ЗМІ активно висвітлювали огляди місцевих аналітиків щодо позиції Йорданії у світлі терористичної атаки в Сирії, в результаті якої загинула силова верхівка цієї країни.

На думку йорданських аналітиків, наразі Йорданія «опинилася на роздоріжжі» у прийнятті рішення чи підтримати сирійську опозицію, чи продовжувати нейтральну політику по відношенню до свого північного сусіда. Водночас, аналітики відзначають, що «тон заяв йорданських політиків щодо сирійського питання починає поступово змінюватися».

Місцеві політичні оглядачі вважають, що нещодавня заява Прем’єр-міністра Йорданії Ф.Таравне щодо неможливості вирішення сирійської кризи політичним шляхом та заклики РБ ООН до втручання з метою припинення кровопролиття в цій країні є свідченням зміни тривалої нейтральної позиції офіційного Амману по відношенню до Сирії.

Економіка

16 липня оприлюднено план уряду Королівства з реалізації 1800 проектів розвитку регіонів країни протягом наступних трьох років. Реалізація зазначених проектів сприятиме створенню 106,6 тис. робочих місць в Йорданії.

На реалізацію Програми розвитку регіонів у 2012-2014 роках буде витрачено 651,3 млн. динарів (918,6 млн. дол. США) у поточному році, 655,4 млн. динарів (924,4 млн. дол. США) – у 2013 році та 255, 2 млн. динарів (359,9 млн. дол. США) – у 2014 році. Загальна вартість реалізації Програми становитиме 1,559 млрд. динарів (2,198 млрд. дол. США).

Програма не передбачає розвиток міст Амман та Акаба, натомість включає проекти з розвитку міст Зарка, Ірбід та Карак.

18 липня оприлюднено рішення китайської компанії «Тріна Солар» інвестувати реалізацію проекту з впровадження в Йорданії технологій сонячної енергетики. Китайські інвестиції в цей проект оцінюються у 200 млн. дол. США.

Наразі тривають переговори між представниками китайської компанії «Тріна Солар» та Міністерством енергетики Йорданії стосовно можливості започаткування першого в Королівстві проекту у сфері сонячної енергетики.

На сьогодні Міністерство енергетики Йорданії веде переговори з 20 компаніями щодо будівництва в Йорданії низки станцій з видобування сонячної енергії та енергії вітру потужністю від 10 до 80 мегават.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux