• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 10 – 17 січня 2013 р.
Опубліковано 17 січня 2013 року о 09:51

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

 

Внутрішні події

13 січня оприлюднено інтерв’ю Короля Йорданії Абдалли ІІ французькому виданню «Новий спостерігач». Під час інтерв’ю, коментуючи майбутні парламентські вибори в Йорданії, йорданський монарх зауважив, що 23 січня йорданці обиратимуть не лише членів парламенту, але й майбутніх членів йорданського уряду.

Відповідаючи на запитання щодо розвитку політичного життя Йорданії, Абдалла ІІ зазначив, що традиційною прерогативою йорданських королів було призначення прем’єр-міністра, проте лише після того, як глава йорданського уряду отримає вотум довіри від обраного парламенту. За словами йорданського монарха, після парламентських виборів ситуація має змінитися  й призначення нового глави йорданського уряду базуватиметься на консультаціях між парламентськими коаліціями.

Коментуючи мирний процес на Близькому Сході, Король Йорданії підкреслив, що палестинсько-ізраїльський конфлікт залишається основною причиною нестабільності в регіоні й врегулювання цього конфлікту є пріоритетом зовнішньої політики Королівства.

 

13 січня оприлюднено інтерв’ю Прем’єр-міністра Йорданії А.Енсура лондонській газеті «Аль-Хаят». Коментуючи майбутні парламентські вибори, глава йорданського уряду зазначив, що державні агентства Йорданії не втручатимуться у виборчий процес.

Відповідаючи на запитання стосовно ролі Генерального департаменту розвідки Йорданії у парламентських виборах, А.Енсур зауважив, що це агентство є йорданською інституцією, яка підпорядковується вказівкам глави уряду.

 

13 січня Король Йорданії Абдалла ІІ взяв участь в урочистій презентації національної кампанії по боротьбі з безробіттям в Йорданії. Згадана кампанії реалізовуватиметься йорданським урядом під гаслом «Ми всі партнери» й охопить понад 120 громадських інституцій. Метою кампанії є створення  18 тис. додаткових робочих місць в Королівстві.

Міністерство праці Йорданії вже почало отримувати заявки на отримання робочих місць у торговельній, транспортній, комунікаційній, будівельній та медичній галузях.

Згідно із статистикою Міністерства праці Йорданії, у 2012 році рівень безробіття в країні сягнув 12,9%. В Королівстві офіційно працюють понад 600 тис. іноземців. Найбільшими роботодавцями в Королівстві є «Макдональдс», який забезпечує робочими місцями 9,5 тис. йорданців, та нафтогазова компанія «Манасір груп», яка дає роботу понад 7 тис. йорданців. Водночас, 7% працівників «Манасір груп» є іноземцями.

 

14 січня оприлюднено інформацію про проведення в Аммані наприкінці січня маршу політичних партій Йорданії на знак протесту проти виборчої системи «одна особа – один голос». У марші візьмуть участь понад 60 йорданських політичних груп, які пройдуть перед будівлею Міністерства внутрішніх справ Йорданії

Акції протесту проти парламентських виборів, які відбудуться 23 січня, триватимуть п’ять днів.

 

15 січня оприлюднено рішення йорданського уряду щодо створення Комітету з оцінювання приватизаційного процесу. Таке рішення було прийнято на основі указу Короля Йорданії    Абдалли ІІ.

До складу Комітету увійдуть місцеві й іноземні експерти, які мають великий досвід роботи у соціальній, політичній та економічній сферах, зокрема  члени Міжнародної фінансової корпорації, Банку ісламського розвитку та ЄБРР. Головою Комітету призначено Омара Раззаза. Комітет має переглянути всі приватизаційні операції, які проводились в Йорданії, починаючи з 1989 року.

 

15 січня оприлюднено результати йорданської кампанії з виявлення порушень виборчого законодавства. За інформацією Департаменту  громадської безпеки Йорданії, у містах Амман та Мафрак було заарештовано шість осіб за звинуваченням у намаганні купити голоси виборців та утриманні ідентифікаційних карток виборців. Арешт було здійснено на основі інформації, отриманої від Незалежної виборчої комісії Йорданії.

 

16 січня оприлюднено заяву Прем’єр-міністра Йорданії А.Енсура, в якій йдеться про те, що уряд Королівства має намір піти у відставку через день після парламентських виборів, які відбудуться 23 січня ц.р.

За словами глави йорданського уряду, рішення про продовження терміну перебування при владі уряду Королівства або про його відставку залежить виключно від Короля Йорданії, який проводитиме консультації з політичними блоками та членами Нижньої палати парламенту стосовно формування нового Кабінету міністрів Йорданії.

Термін перебування при владі уряду А.Енсура, який було сформовано у жовтні 2012 року як тимчасовий, може бути продовжено на 4-6 тижнів після парламентських виборів.

 

16 січня в Аммані відбулась зустріч Короля Йорданії Абдалли ІІ з послами країн-членів ЄС в Королівстві. Під час зустрічі йорданський монарх зауважив на важливості для Королівства відносин з ЄС, зокрема в політичній й економічній сферах. Абдалла ІІ також висловив сподівання на підтримку з боку країн-членів ЄС процесу реформування Йорданії та зазначив, що парламентські вибори, які відбудуться 23 січня ц.р., стануть поворотним моментом в політичному житті Йорданії.

Учасники зустрічі розглянули мирний процес на Близькому Сході. Абдалла ІІ підкреслив важливість ролі ЄС у врегулюванні палестинсько-ізраїльських відносин та запевнив представників ЄС, що зі свого боку, Йорданія й надалі докладатиме зусиль, спрямованих на відновлення мирних переговорів між Палестиною й Ізраїлем.

У рамках зустрічі було обговорено також останній перебіг подій в регіоні, зокрема сирійське питання. Абдалла ІІ висловив вдячність країнам ЄС за допомогу, надану сирійським біженцям, які знаходяться в Йорданії, а також зауважив, що Йорданія підтримує політичне вирішення сирійської кризи, яке гарантуватиме територіальну цілісність Сирії та єдність сирійського народу.

 

16 січня оприлюднено нові результати кампанії, що проводиться Департаментом громадської безпеки Йорданії з виявлення порушників виборчого законодавства напередодні парламентських виборів. Двох кандидатів в народні депутати було затримано на 15 днів за обвинуваченням у намаганні купити голоси виборців. В будинках затриманих було здійснено обшук й виявлено фінансові чеки на суму 5,9 тис. динарів, які мали бути розподілені між 590 виборцями.

 

17 січня оприлюднено заяву Міністерства соціального розвитку Йорданії стосовно заснування Союзу товариств з охорони навколишнього природного середовища, яке стане першою коаліцією організацій Йорданії у цій сфері.

Повідомляється, що Союз об’єднає вісім провідних йорданських організацій з охорони навколишнього природного середовища. Офіційно діяльність Cоюзу розпочнеться у поточному році. Його основною метою є розробка національної політики у сфері захисту навколишнього природного середовища.

 

Зовнішня політика і міжнародні відносини

10 січня відбулась зустріч Короля Йорданії Абдалли ІІ зі спадкоємним Принцом Бахрейну Салманом Бін Хамад Аль Халіфою в рамках приватного дводенного візиту члена бахрейнської королівської родини в Йорданію.

У ході зустрічі сторони обговорили останній перебіг подій на Близькому Сході та стан розвитку двосторонніх відносин між двома Королівствами.

 

10 січня Король Йорданії Абдалла ІІ отримав телефонний дзвінок від Президента Єгипту М.Мурсі. Основним питанням телефонної розмови лідерів двох держав стало відновлення палестинсько-ізраїльських мирних консультацій. У ході розмови сторони також обговорили останні події в регіоні.

 

13 січня в Аммані відбулась зустріч Міністра закордонних справ Йорданії Н.Джуде з лідером Сирійської опозиційної коаліції М.Хатібом.

Під час зустрічі глава йорданського зовнішньополітичного відомства заявив, що Йорданія вважає створення Коаліції важливим кроком перехідного періоду Сирії та підтримує зусилля об’єднаної сирійської опозиції.

Водночас, Н.Джуде зауважив, що необхідною передумовою для передачі влади в Сирії є політичне врегулювання сирійського конфлікту.

 

14 січня в Аммані відбулась зустріч Короля Йорданії Абдалли ІІ з делегацією Американсько-ізраїльського комітету громадських справ.

Під час зустрічі йорданський монарх зауважив, що палестинсько-ізраїльські мирні зусилля зайшли в глухий кут й це призведе до ще більшої напруги на Близькому Сході.

Абдалла ІІ також зазначив, що трансформаційний процес в регіоні має переконати ізраїльський уряд припинити односторонні дії, зокрема будівництво нових поселень на окупованих територіях та зазіхання на святі мусульманські й християнські місця Єрусалиму, що гальмує мирний процес на Близькому Сході.   За словами йорданського монарха, у разі якщо Ізраїль й надалі проводитиме таку політику, вона кінець-кінцем обернеться проти самого Ізраїлю й ця держава опиниться ізольованою від сусідніх держав.

 

15 січня в Аммані відбулась зустріч Міністра закордонних справ Йорданії Н.Джуде з Посланником ООН на Близькому Сході Р.Серрі. Сторони обговорили мирний процес в регіоні та погодились з необхідністю винайдення шляхів відновлення мирних переговорів між Ізраїлем і Палестиною. Під час зустрічі представник ООН поінформував Н.Джуде щодо результатів його візиту на окуповані території.

 

15 січня в Аммані відбулась зустріч Міністра закордонних справ Йорданії Н.Джуде із Заступником міністра закордонних справ Норвегії Т.Ларсеном. Сторони розглянули останній перебіг подій на Близькому Сході, зокрема питання  пов’язані з сирійською кризою. Було обговорено ситуацію з сирійськими біженцями, які постраждали від низьких температур, що були зафіксовані в регіоні цією зимою.

 

16 січня у таборі для сирійських біженців в Заатарі відбулись акції протесту проти вибухів в університеті сирійського міста Алеппо, в результаті яких загинуло 87 осіб. Демонстранти закликали арабські країни втрутитись у внутріполітичну кризу й припинити кровопролиття в Сирії. Лунали також заклики на підтримку арабським світом Вільної сирійської армії. Сирійські біженці також висловлювали думку, що успішність місії Спецпредставника ООН та ЛАД в Сирії Л.Брахімі матиме успіх лише у разі, якщо він зможе переконати світову спільноту у необхідності застосування сили проти режиму президента Б.Ассада.

 

Економіка

14 січня оприлюднено результати вивчення Світовим банком можливості реалізації проекту перекачування води з Червоного моря в Мертве море. 

За результатами вивчення фінансової та соціальної складових проекту, а також впливу від реалізації проекту на навколишнє природне середовище було зроблено висновок, що згаданий проект є реальним.

Результати вивчення можливих наслідків реалізації згаданого проекту також довели, що найбільш прийнятним є перекачування води через спеціальний трубопровід. Це дозволить зекономити енергетичний ресурс та отримати мінімальний негативний вплив на навколишнє природнє середовище. Згідно з проектом, щороку з Червоного моря має перекачуватися 2 млн. кубічних метрів води в Мертве море доки глибина Мертвого моря не сягне 140-160 метрів. Така модель реалізації проекту забезпечить найменший негативний вплив на Червоне море.

Проект є частиною зусиль міжнародної спільноти з порятунку Мертвого моря, рівень води в якому щороку зменшується на 1 метр. Загальна вартість проекту оцінюється в 9,97 млрд. дол. США.

 

 16 січня оприлюднено інформацію про участь Короля Йорданії Абдалли ІІ у 3-му саміті  Арабського соціально-економічного розвитку, який відбудеться 21 січня ц.р. у Ріяді. 21 арабська країна вже підтвердила участь у зазначеному заході.

Саміт проходитиме під егідою Ліги арабських держав й матиме на меті обговорення шляхів економічного й соціального розвитку в арабських країнах, оскільки саме це питання залишалося поза увагою арабських лідерів останнім часом з огляду на зосередженість на політичних проблемах регіону. У ході саміту обговорюватимуться також інвестиційні можливості арабського світу.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux