• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 6 – 10 січня 2013 р.
Опубліковано 12 січня 2013 року о 13:14

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

 

Внутрішні події

6 січня Незалежна виборча комісія Йорданії рекомендувала всім кандидатам в народні депутати, які обиратимуться на національному рівні, надати дані про їхні прибутки та витрати для того, щоб попередити негативний вплив так званих «політичних грошей». Наразі лише 7 кандидатів з 699 надали Незалежній виборчій комісії вичерпні дані про їхній матеріальний стан.

Стаття 12 виконавчих директив Незалежної виборчої комісії передбачає право Комісії вимагати від будь-якого кандидата у народні депутати відкритої інформації про його фінансове становище.

За словами Голови Виборчої комісії Б.Хані, імена тих кандидатів в депутати, які відмовляться надати інформацію про фінансові прибутки, будуть оприлюднені перед виборцями.

 

6 січня оприлюднено заяву Генерального секретаря Йорданської національної комісії з питань жінок А.Хадер, у якій йдеться про те, що 2012 рік виявився досить складним для активістів громадських організацій, що виступають за захист прав жінок в Королівстві. Зокрема, громадські жіночі рухи не мали змоги внести правки до статті 6 Конституції Йорданії щодо рівних прав для чоловіків й жінок Королівства.

У заяві зауважується, що у 2011 році Королівський комітет з питань перегляду конституції Йорданії дав обіцянку, що до згаданої статті Конституції буде додано слово «стать», яке несе перешкоди статевій дискримінації при застосуванні законодавства, проте це слово було вилучено з фінального проекту основного закону країни, який був ухвалений «із політичних міркувань» Королем Йорданії Абдаллою ІІ у серпні 2011 року.

 

7 січня Департамент громадської безпеки Йорданії розпочав кампанію з виявлення та попередження злочинів, пов’язаних з порушенням виборчого законодавства, зокрема купівлею голосів виборців.

Представники Департаменту громадської безпеки здійснюють рейди у будинки тих кандидатів в народні депутати, на яких було отримано скарги  стосовно порушення виборчого законодавства.

За результатами перших днів кампанії жоден кандидат в депутати не був заарештований. За даними Незалежної виборчої комісії Йорданії, на сьогодні жодного з кандидатів у депутати не можна притягнути до судової відповідальності за намагання купити голоси виборців, з огляду на відсутність належних доказів цього злочину.

 

8 січня Прем’єр-міністр Йорданії А.Енсура провів зустріч з представниками палестинських біженців, які проживають в таборах на території Королівства.

Глава йорданського уряду закликав палестинських біженців брати активну участь у парламентських виборах, які відбудуться 23 січня ц.р. За словами А.Енсура, мешканці таборів є важливою частиною йорданського суспільства та мають ті ж права й обов’язки, що й усі йорданські громадяни.      

Під час зустрічі А.Енсур спростував також чутки, які останнім часом ширяться серед йорданців палестинського походження, стосовно намірів влади анулювати їхнє йорданське громадянство у разі, якщо вони не голосуватимуть на парламентських виборах.

В Йорданії знаходяться 10 таборів для палестинських біженців, в яких мешкає понад 346 тис. осіб, що дорівнює 17% від загальної кількості офіційно зареєстрованих в Королівстві біженців.

 

9 січня Король Йорданії Абдалла ІІ дав інструкції йорданській армії та силовим структурам Королівства щодо заходів в складних погодних умовах, які склалися в країні у зв’язку із сильними зливами, сніговими опадами та низькою температурою.

Згідно із вказівками йорданського монарха, військові мають допомагати місцевим органам влади у розблокуванні доріг від снігу та здійснювати заходи з порятунку громадян Королівства.

Потужні снігові опади та зледеніння, які тривали протягом 9-10 січня, заблокували основні магістралі та дороги в Йорданії. Найбільше постраждали від стихії гірські регіони Королівства, зокрема ті, які знаходяться на висоті 800 метрів над рівнем моря, включаючи більшість районів Амману.

 

Зовнішня політика і міжнародні відносини

8 січня оприлюднено рішення Міністерства праці Йорданії, згідно з яким нелегальним іноземним працівникам Йорданії, переважна більшість яких походить з Єгипту та Філіппін, надається 60-тиденний період для легалізації їхнього статусу.

Таке рішення Міністерства праці було ухвалено йорданським урядом за результатами Спільної йордансько-єгипетської комісії вищого рівня.

 

8 січня ц.р. Департамент громадської безпеки Йорданії отримав повідомлення від іракської сторони про закриття йордансько-іракського кордону з боку Іраку.

Іракська сторона не дала вичерпних пояснень стосовно прийнятого рішення, зазначивши лише, що це пов’язано виключно із внутрішніми проблемами Іраку.

Протягом двох останніх тижнів в Іраку тривають акції протесту проти тиску, що чиниться на шиїтського главу уряду Іраку. Демонстранти заблокували ключові магістралі, що поєднують Ірак з Йорданією та Сирією.

 

9 січня відбулась зустріч керівництва найбільшого опозиційного ісламістського руху Йорданії «Брати мусульмани» з представниками міжнародних спостерігачів за парламентськими виборами в Королівстві. Під час зустрічі було обговорено причини, з яких ісламістський рух відмовився брати участь у виборчому процесі.

Незважаючи на рішення ісламістів бойкотувати парламентські вибори 23 січня поточного року, члени цього опозиційного руху ретельно спостерігатимуть за виборчим процесом. За словами Генерального секретаря руху Х.Мансура, у 2010 році «Брати-мусульмани» також бойкотували вибори, проте здійснювали моніторинг виборчого процесу та за результатами спостереження провели прес-конференцію, на якій оприлюднили всі порушення, що були виявлені під час виборчого процесу.

 

9 січня понад 2 тис. сирійських біженців були переселені у тимчасові притулки з табору для біженців в Заатарі з огляду на складні погодні умови в Йорданії. Наразі тривають роботи з відкачування води, рівень якої сягнув 1 метру в таборі для сирійських біженців.

Сильні зливи й пориви вітру серйозно пошкодили палатки в таборі й спричини силові сутички між сирійцями й обслуговуючим персоналом табору. Сирійські біженців звинуватили йорданську владу у неналежній підготовці табору до зимового періоду, зокрема в недостатньому забезпеченні мешканців табору теплим одягом та ковдрами. В результаті сутичок сім працівників табору зазнали поранень. 

 

Економіка

6 січня оприлюднено заяву Торгової палати Йорданії, в якій міститься заклик до уряду Королівства припинити нелегальну бізнесову діяльність іноземців на місцевому ринку.

За словами Президента Торгової палати Йорданії Н.Кабаріті, малі й середні іноземні підприємці заважають йорданським інвесторам повноцінно вести бізнес на внутрішньому ринку Королівства, порушуючи йорданське законодавство. Згідно із законом Йорданії про залучення інвестицій, іноземний інвестор, який поклав в місцевий банк 50 тис. динарів, може розпочати бізнесову діяльність в Королівстві на основі дозволу, виданому Йорданською інвестиційною радою. Проте, багато з іноземців відразу після отримання такого дозволу знімають гроші з банківського рахунку.

Як зазначив Н.Кабаріті, Торгова палата Йорданії неодноразово піднімала це питання перед урядом країни, проте адекватних дій так і не було вжито для зміни ситуації. Кількість йорданських бізнесменів, які скаржаться на таку поведінку іноземних інвесторів, за словами Н.Кабаріті, дедалі зростає й у разі, якщо уряд не вживе відповідних заходів, ситуація може вийти з під контролю Міністерства праці Йорданії.

 

8 січня оприлюднено показники безробіття в Йорданії. Станом на четвертий квартал 2012 року рівень безробіття в Королівстві зріс на 12,5% порівняно з аналогічним періодом 2011 року, коли цей показник становив 12,1%.

За даними Департаменту статистики Йорданії, серед чоловіків показник безробіття становить 10,8%, серед жінок – 19,9%. Найбільший показник безробіття зафіксовано серед йорданської молоді, саме випускників університетів – 16%.

Станом на кінець минулого року показник безробіття серед неписьменного населення Йорданії становить 0,8%, в той час як показник безробіття серед тих, хто не завершив вищу освіту – 45,9%.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux