• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 8 - 13 грудня 2012 р.
Опубліковано 13 грудня 2012 року о 11:11

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

 

Внутрішні події

8 грудня Прем’єр-міністра Йорданії А.Енсура призначено главою Королівського комітету з питань зміцнення національної інтеграційної системи. До складу Королівського комітету увійшли також Президент Сенату Т.Масрі, Президент Юридичної ради Х.Тал, Міністр  розвитку громадського сектору Х.Аль Хавале, колишній міністр Р.Муашер, колишній сенатор Т.Абу Газале та колишній член парламенту А.Абу Олбе.

Основні функції Королівського комітету полягатимуть у контролі за належним розподілом громадських та державних фінансів, проведенням тендерів, а також сприянні встановленню прозорості в бюджетній сфері й в системі державних закупівель. Крім того, Комітет опікуватиметься розробкою критеріїв для призначення на вищі державні пости країни.

 

9 грудня відбулась зустріч Короля Йорданії Абдалли ІІ з членами Королівського комітету з питань зміцнення національної інтеграційної системи. Під час зустрічі йорданський монарх підкреслив важливість ролі Королівського комітету у процесі реформування Йорданії.

 

9 грудня оприлюднено заяву Короля Йорданії щодо можливості поєднання парламентської діяльності з міністерським портфелем. На думку йорданського монарха, незважаючи на те, що Королівство входить в нову фазу політичного реформування, призначення міністрів з числа членів парламенту є передчасним.

За словами Абдалли ІІ, другий рік поспіль опозиція виходить на вулиці з вимогами провести політичну реформу, результатом якої стало б відокремлення уряду від обраного парламенту.

Як зазначив Король Йорданії, термін «парламентський уряд» не обов’язково означає, що члени Кабінету Міністрів мають походити з Палати представників, бути колишніми політиками або урядовцями.

Абдалла ІІ зауважив, що за результатами спілкування з пересічними йорданцями, він зробив висновок, що ідея призначення членів Кабінету Міністрів з членів парламенту є небажаною на сьогодні.

 

9 грудня оприлюднено офіційну заяву йорданського уряду щодо відтермінування відкриття другого в Йорданії табору для сирійських біженців. З огляду на несприятливі погодні умови та недостатнє фінансування з боку міжнародних агентств, відкриття табору переноситься на початок січня 2013 року.

На сьогодні будівництво другого табору для сирійських біженців здійснено на 60%. Після завершення будівництва табір зможе приймати на початковій фазі 6 тис. біженців.

 

11 грудня оприлюднено Королівський указ, згідно з яким буде звільнено 116 ув’язнених учасників акцій протесту проти підвищення цін на пальне, які вже пробули у в’язниці протягом місяця. Рішення про звільнення не торкнеться 13 ув’язнених, які обвинувачуються у вандалізмі та неправомірному відношенні до інших учасників акцій протесту.

 

12 грудня оприлюднено інформацію про перший судовий процес в Ірбіді над двома йорданцями, які обвинувачуються у порушенні нового закону про вибори, зокрема у маніпулюванні виборчими списками у своїх округах. У даному випадку маніпулювання носило форму утримання на руках великої кількості карток виборців, що згідно із заявою Незалежної виборчої комісії Йорданії, є злочином.

Імена звинувачених не розголошуються, проте відомо, що вони є братами колишнього прем’єр-міністра Йорданії, який походить з північного регіону країни.

 

Зовнішня політика і міжнародні відносини

9 грудня оприлюднено заяву Збройних сил Йорданії, в якій йдеться про те, що йорданські прикордонники будуть відповідати вогнем на постріли в бік йорданського кордону. Таке рішення було прийнято після того, як 7 грудня ц.р. було поранено йорданського прикордонника пострілом з сирійського кордону. Як заявив речник уряду Йорданії С.Мааіте, «ми реагуватимемо негайно й адекватно на постріли в йорданський бік».

 

9 грудня десять поранених громадян Сирії перетнули кордон з Йорданією. Сирійці були поранені в результаті сутичок між урядовими військами та опозиційними силами у прикордонному сирійському місті Шихаб. Поранені, з яких чотири у критичному стані, були доставлені в громадську лікарню міста Рамта.

В ніч з 7 на 8 грудня йорданський кордон перетнуло 500 сирійських біженців, з яких 20 були пораненими. На сьогодні кількість біженців з Сирії на території Королівства перевищила 250 тис. осіб.

 

10 грудня Король Йорданії Абдалла ІІ отримав телефонний дзвінок від Президента Єгипту М.Мурсі. Лідери двох країн обговорили останні події на Близькому Сході та стан розвитку двосторонніх відносин у різних сферах. Основну увагу під час розмови було приділено питанню депортації нелегальних єгипетських робітників, які працюють на території Йорданії.

За офіційними підрахунками в Йорданії працює півмільйона єгиптян, переважно у будівничому, сільськогосподарському та готельному секторах. З них лише 176 тис. осіб мають легальний дозвіл на роботу в Королівстві.

 

11 грудня у Лондоні відбулась зустріч між Королем Йорданії Абдаллою ІІ та Прем’єр-міністром Великобританії Д.Кемероном. У ході зустрічі йорданський монарх відзначив важливу роль, яку відіграє Європа, включаючи Великобританію, у відновленні мирних переговорів між Палестиною й Ізраїлем. Абдалла ІІ також зауважив на негативних наслідках для Близького Сходу односторонніх дій Ізраїлю на окупованих територіях.

Сторони також розглянули шляхи підтримання режиму припинення вогню між Ізраїлем і Сектором Газа. Великої уваги було приділено сирійському питанню, зокрема важким наслідкам для всього регіону подій в Сирії та шляхам врегулювання сирійського конфлікту мирними засобами.

У свою чергу, глава британського уряду відзначив зусилля, яких докладає Йорданія для відновлення мирного процесу на Близькому Сході та гуманітарну допомогу, яку надає Королівство сирійським біженцям.

 

11 грудня в Аммані у рамках Азійсько-Тихоокеанської міністерської конференції з питань міського та житлового розвитку відбулась зустріч Прем’єр-міністра Йорданії А.Енсура з Міністром транспорту та житлового господарства Ірану А.Нікзадомня.

Під час зустрічі глава йорданського уряду відзначив підтримку з боку іранської сторони у питанні підвищення статусу Палестини в ООН під час голосування в Генеральній Асамблеї ООН. У свою чергу представник іранського уряду висловив вдячність за участь йорданської делегації під головуванням Його Високості Принца Хассана у саміті Руху неприєднання, який нещодавно проходив в столиці Ірану.

Сторони обговорили також шляхи прискорення реалізації угод та меморандумів про взаєморозуміння, підписаних між двома країнами.

 

12 грудня оприлюднено заяву йорданського уряду, в якій йдеться про те, що процес висилки нелегальних єгипетських робітників з Королівства буде призупинено.

За інформацією Міністерства праці Йорданії, працівники, які порушили йорданський закон й працювали на території Королівства без офіційного дозволу, можуть звернутися в Міністерство праці Йорданії з метою легалізації свого статусу. Таке рішення було прийнято йорданською стороною відразу після телефонної розмови між Королем Йорданії Абдаллою ІІ та Президентом Єгипту М.Мурсі, яка була присвячена питанням висилки нелегальних працівників з Єгипту та повноцінного відновлення постачання єгипетського газу в Йорданію.

 

12 грудня відбулась телефонна розмова між Королем Йорданії Абдаллою ІІ та Президентом Єгипту М.Мурсі. Єгипетський президент зателефонував йорданському монарху відразу після того, як уряд Королівства прийняв рішення про призупинення висилки з Йорданії нелегальних єгипетських робітників. Лідери двох країн обговорили стан розвитку двосторонніх відносин та останній перебіг подій в регіоні.

 

12 грудня у рамках робочого візиту Короля Йорданії Абдалли ІІ до Великобританії відбулось засідання за участю йорданського монарха та представників Палат общин й лордів британського парламенту. У ході засідання Абдалла ІІ поінформував британських законодавців щодо процесу реформування в Йорданії. Великої уваги було приділено також ситуації на Близькому Сході, зокрема ізраїльсько-палестинським відносинам та сирійському питанню.

У рамках візиту відбулась також зустріч йорданського монарха з Принцом Чарльзом, мером Лондона Р.Жіффордом та Архієпископом Кентерберійським Р.Вільямсом.

 

12 грудня в Міністерстві закордонних справ Йорданії відбулись консультації між Йорданією та ЄС з питань вільного пересування громадян між Королівством та європейськими країнами. Метою консультацій є полегшення пересування громадян Йорданії через кордони ЄС та зміцнення двостороннього співробітництва у сфері прикордонної безпеки.

Делегацію ЄС на цих консультаціях очолив Генеральний директор з внутрішніх справ Європейської Комісії С.Мансервіс. З йорданського боку на консультаціях головував Генеральний секретар МЗС Йорданії М.Алі Дахер. У консультаціях також взяли участь представники безпекових та прикордонних структур ЄС та Йорданії (EUROPOL, FRONTEX, EASO, ETF).

 

12 грудня оприлюднено офіційну заяву йорданського уряду, в якій засуджується акт вандалізму над Єрусалимським монастирем Хреста. За словами урядового речника С.Маайте, провокативні та образливі графіті, в яких згадувався Ісус Христос, були зроблені єврейськими екстремістами.

У заяві підкреслюється, що такі дії є вдвічі образливими для віруючих, оскільки були зроблені напередодні Різдва Христового. На думку офіційного Амману, повну відповідальність за захист релігійних місць в Єрусалимі несе ізраїльська влада.

 

Економіка

11 грудня оприлюднено показники туристичного сектору Йорданії протягом 10 місяців поточного року. З січня по жовтень ц.р. надходження в державний бюджет Королівства від туристичного сектору досягли 3 млрд. дол. США, що на 18% перевищує минулорічний показник за аналогічний період часу, який становив 2,5 млрд. дол. США.

 

11 грудня оприлюднено інформацію про наміри Мадридської промислової компанії заснувати промислове місто, в якому будуть збудовані європейські заводи. Планується, що місто буде розташоване у південній частині Амману.

Обсяг інвестицій у цей проект становитиме 5 млрд. дол. США. Такий проект сприятиме створенню 9 тис. нових робочих місць. Будівництво перших заводів має бути завершено до кінця 2013 року й виробничий процес  розпочнеться у 2017 році.

 

12 грудня оприлюднено інформацію про підписання трьох угод між Міністерством планування та міжнародного співробітництва Йорданії й Кувейтським фондом арабського економічного розвитку. Згідно із підписаними документами, Кувейт профінансує три йорданські проекти з розвитку вартістю 695 млн. дол. США. Перша угода передбачає фінансування програм з будівництва житла для незаможних йорданців, які оцінюються у 118 млн. дол. США. Друга угода передбачає фінансування проекту з розвитку муніципалітетів, вартість якого становить 340,78 млн. дол. США. Ще одна угода покриває витрати на розвиток транспортного сектору, які оцінюються у 236,630 млн. дол. США.

За інформацією Міністерства планування та міжнародного співробітництва Йорданії, з наданої Кувейтом суми у поточному році буде використано 150 млн. дол. США, решту буде витрачено у період з 2013 по 2016 рік.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux