• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 16 – 20 вересня 2012 р.
Опубліковано 20 вересня 2012 року о 13:57

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Внутрішні події

16 вересня Король Йорданії Абдалла ІІ зустрівся в йорданському місті Салт з політичними діячами та представниками впливової в Королівстві родини Арабіят. Під час зустрічі, яка відбулася в помешканні сенатора М.Хмуда, йорданський монарх розповів про хід підготовки до проведення парламентських виборів та про результати реформування національної економіки. При цьому Абдалла ІІ наголосив, що на початку наступного року в Йорданії будуть діяти нові парламент та уряд.

На думку провідних місцевих оглядачів, зустріч Абдалли ІІ з представниками впливової в країні родини слід розглядати в контексті зусиль, які здійснюються монархом з метою консолідації йорданського суспільства в умовах погіршення соціально-економічної ситуації в країні на фоні зростання дефіциту державного бюджету та збільшення кількості сирійських біженців. З огляду на те, що важливу роль в Йорданії відіграють племінно-родинні стосунки, пріоритетом для йорданського монарха у його внутрішньополітичній діяльності залишається діалог з впливовими місцевими племенами.

16 вересня Король Йорданії Абдалла ІІ підписав указ про завершення роботи третьої позачергової сесії Нижньої палати йорданського парламенту. На думку оглядачів, наступним кроком монарха стане розпуск Нижньої палати та оголошення дати проведення позачергових парламентських виборів. Відповідний указ може бути оприлюднено протягом наступних 2-3 тижнів.

Під час третьої позачергової сесії Нижньої палати йорданські депутати ухвалили Закон про друковані засоби масової інформації, який викликав в йорданському суспільстві неоднозначну оцінку. Згаданий документ передбачає, зокрема, збільшення штрафів за оприлюднення недостовірної інформації стосовно громадян (наклеп).

Незважаючи на критику ухваленого Закону з боку недержавних організацій, він був підписаний Королем Йорданії.

За інформацією йорданських ЗМІ, у 2011 р. експорт йорданськоїITтехнології збільшився на 14 % у порівняні з 2010 р. і склав 230,5 млн. дол. США. До переліку країн-імпортерів йорданської ITтехнології входять Саудівська Аравія (39,4%), США (9,5%), ОАЕ (8,5%), Ірак (6,3%),Катар (4%), Оман (3,9%).

В Йорданії продовжується підготовка до виборів до Нижньої палати йорданського парламенту. За інформацією МВС країни перебування, станом на 18 вересня ц.р. на виборчих дільницях зареєструвалися понад 1 млн. 336 тис. громадян, до кінця поточного місяця влада розраховує зареєструвати ще щонайменше 150 тис. громадян.

На думку оглядачів, на початку жовтня ц.р. Король Абдалла ІІ підпише указ про розпуск Нижньої палати та оголосить про проведення у грудні ц.р. парламентських виборів.

Зовнішня політика і міжнародні відносини

16 вересня в Аммані відбулася зустріч Міністра закордонних справ Йорданії Н.Джуде з Президентом Середземноморського союзу Ф.Сіджільмасі. Під час бесіди сторони обговорили підготовку до головування Йорданії у цій організації, про що буде офіційно оголошено 27 вересня ц.р. під час зустрічі членів Союзу в Брюсселі.

Президент Середземноморського союзу високо оцінив роль Йорданії в регіоні, назвавши Королівство «ключовим політичним гравцем». Він висловив впевненість у тому, що головування Аммана в Союзі позитивно вплине на його діяльність та «дозволить сконцентрувати увагу цієї організації на потребах арабських країн». Крім того, під час зустрічі обговорювалося питання реалізації низки економічних проектів на території Йорданії, метою яких є, зокрема, створення нових робочих місць для місцевої молоді.

18 вересня спеціальний представник ООН та Ліги арабських держав з питань Сирії Л. Брагімі відвідав табір для сирійських біженців «Заатарі», в якому наразі перебуває близько 30 тис. осіб. Під час візиту йорданські посадовці звернулися з проханням про збільшення фінансування з бюджету ООН програм щодо розміщення сирійських біженців на території Королівства. У ході огляду табору група сирійців влаштувала акцію протесту, вимагаючи від ООН рішучих дій з метою врегулювання ситуації в Сирії.

Економіка

За інформацією Департаменту статистики Йорданії, за перші 7 місяців поточного року витрати Йорданії на закупівлю сирої нафти та дизельного палива зросли на 34 відсотки у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року і склали 3,9 млрд. дол. США (сира нафта – 1,9 млрд. дол., дизельне паливо – 1 млрд. дол.). Цей показник становить близько 53 % від усіх енергетичних витрат Королівства та складає 31,8 % йорданського імпорту.

За словами Міністра енергетики та мінеральних ресурсів Йорданії А.Батайне, Йорданія належить до країн з найвищим у світі показником споживання електроенергії та бензину. Кожного року споживання електроенергії в Королівстві зростає на 5,5%, бензину – на 7,5%.

18 вересня ц.р. Міністр планування і міжнародного співробітництва Йорданії Д.Хассан підписав в Аммані угоду з Німецьким банком розвитку щодо надання Королівству кредиту у сумі 30 млн. євро на 15 років під 2,5% річних. Зазначені кошти будуть витраченні на реалізацію проекту з будівництва водопроводу, який забезпечить питною водою табір для сирійських біженців «Заатарі». Крім того, зазначений документ передбачає виділення банком гранту у сумі 8,5 млн. євро для організації водопостачання у таборі «Заатарі».

Після завершення церемонії підписання йорданський Міністр повідомив, що бюджет Королівства розраховує отримати у поточному році фінансову допомогу від країн Перської затоки у розмірі 1 млрд. дол. Крім того, протягом двох наступних тижнів Амман планує підписати угоди з США та ЄС щодо надання Йорданії економічної допомоги у сумі 650 млн. дол.

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux