• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 22 – 25 квітня 2012 р.
Опубліковано 25 квітня 2012 року о 12:40

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Внутрішні події

22 квітня відбулась зустріч Прем’єр-міністра Йорданії А.Хасавне з представником Агентства ООН з питань біженців в Йорданії А.Харпером. Основну увагу під час зустрічі було зосереджено на питанні зростання кількості сирійських біженців, загальна кількість яких в регіоні вже сягнула 110 тис. осіб.

Кількість офіційно зареєстрованих біженців в Йорданії становить 14 тис. осіб й до кінця поточного місяця сягне 15 тис., проте за даними ООН справжній показник сирійських біженців в Йорданію коливається від 30 до 50 тис. осіб.

У ході зустрічі глава йорданського уряду підтвердив готовність Королівства у співпраці з міжнародними організаціями та агентствами й надалі надавати сирійським біженцям притулок та медичну допомогу.

24 квітня оприлюднено інформацію про плани йорданського уряду щодо підвищення тарифів на електроенергію з метою покриття збитків від припинення газопостачання з Єгипту у розмірі 1,5 млрд. динар (2,1 млрд. дол. США). За словами Міністра громадських робіт та житлового господарства Йорданії Я.Кісбі, у 2011 році рахунок Королівства за споживання електроенергії перевищив 4 млрд. динар (5,6 млрд. дол. США).

Йорданський уряд витратив 555 млн. динар (782 млн. дол. США) на субсидії на пальне у 2011 році на додаток до 1 млрд. динар (1,4 млрд. дол. США), який було витрачено на підтримання Національної електроенергетичної компанії. Ці витрати, за прогнозами економістів, мають збільшитися вдвічі у поточному році.

24 квітня відбулось спільне засідання між Нижньою палатою парламенту та Сенатом. Основним питанням, яке розглядалося у ході зазначеного засідання, був законопроект про надання довічних пенсій йорданським парламентарям. Каменем спотикання на шляху ухвалення зазначеного документу стали правки до законопроекту, згідно з якими Нижня палата парламенту запропонувала надавати довічні пенсії всім парламентарям, в той час як інша лише тим, хто відпрацював певний час на державній службі та в законодавчому органі.

У ході сесії більшість депутатів проголосувала за правку, внесену до законопроекту про пенсії Нижньою палатою парламенту. Згідно із запропонованою правкою, всім парламентарям, незважаючи на тривалість служби, буде надано довічні пенсії.

25 квітня оприлюднено заяву Принца Мураіда стосовно того, що Йорданія стала першою країною вільною від протипіхотних мін на Близькому Сході. Заяву було зроблено на урочистій церемонії святкування цієї події, в якій взяли участь Спадкоємний принц Хусейн, члени Королівської родини, представники дипломатичного корпусу та організацій, які опікуються ліквідацією протипіхотних мін.

На сьогодні всі ділянки на території Королівства, відомі на наявність мін, розміновані. Розмінування було здійснено за сприяння Норвезької організації «Громадська допомога». Близько 300 тис. мін було вилучено з 500 ділянок площею 60 млн. метрів квадратних.

Зовнішня політика і міжнародні відносини

22 квітня відбулась зустріч між Командувачем Генеральним штабом Йорданії генерал-лейтенантом М.Забеном та його американським колегою генералом М.Демпсей. Сторони розглянули план спільного військового навчання між США та Йорданією, до якого Йорданія почала готуватися з червня минулого року. Навчання під назвою «Eager Lion 12» має відбутися з 7 по 28 травня поточного року на території Королівства за участю понад 800 учасників з п’яти континентів.

22 квітня у ході першого Турецько-арабського туристичного форуму, який відбувся у турецькому місті Бурса, відбулась зустріч між Міністром з питань туризму Туреччини Е.Гюрней та Генеральним директором Йорданської туристичної ради А.Арабіятом. Основною темою обговорення під час зустрічі стало питання поєднання туристичного маршруту Йорданія – Туреччина з метою надання сприяння туристам, які відвідують Туреччину, відвідувати і Йорданію.

24 квітня розпочався візит Прем’єр-міністра Йорданії А.Хасавне до Туреччини на запрошення турецького уряду з метою відзначення 50-ї річниці заснування Конституційного суду Туреччини.

Глава йорданського уряду має виступити із промовою в турецькому законодавчому органі. У рамках візиту заплановано зустрічі А.Хасавне з Президентом Туреччини А.Гулем. А.Хасавне проведе також зустріч з Президентом Конституційного суду цієї країни з метою ознайомлення з турецьким досвідом в управлінні Конституційним судом.

25 квітня провідні місцеві ЗМІ розмістили статтю інформаційного агентства «France Press», під заголовком «Засуджена Тимошенко оголосила голодування». У статті йдеться про оголошення голодування колишнім прем’єр-міністром України Ю.Тимошенко на 5 днів на знак протесту проти політичних репресій. За словами адвоката Ю.Тимошенко С.Власенка, колишня глава українського уряду розпочала безстрокове голодування 20 квітня ц.р.

Видання зазначають, що лідерка Помаранчевої революції 2004 року була засуджена на сім років позбавлення волі за збитки нанесені державі в результаті газових переговорів з Росією.

Повідомляється також, що 51-річна Ю.Тимошенко почала скаржитися у в’язниці на біль у спині та звернулася до суду з проханням дозволити їй лікування за кордоном. Після відмови у лікуванні за кордоном та примусовому перевезенні до місцевої лікарні Ю.Тимошенко розпочала голодування. Біль у спині не дає можливості колишній главі українського уряду бути присутньою на черговому засіданні суду за звинуваченням у приховуванні податків, за що термін позбавлення її волі може бути подовжений до 12 років.

За словами колишнього прем’єр-міністра України, голодування «спрямоване на привернення уваги світової демократичної спільноти до тих подій, які відбуваються у самому центрі Європи».

Підкреслюється, що Ю.Тимошенко заявляє про те, що робітники в’язниці били її та вивезли до лікарні проти її волі. За словами Ю.Тимошенко, вона побоюється, що лікарі місцевої лікарні можуть отруїти її та вимагає, щоб лікарню було проінспектовано німецькими лікарями.

Економіка

22 квітня оприлюднено щорічний звіт Міжнародного валютного фонду щодо фінансово-економічного становища Йорданії. У звіті надається аналіз бюджету Йорданії, затвердженому на 2012 рік.

У документі МВФ йдеться про необхідність збільшення надходжень в бюджет Королівства у 2012 році шляхом зміни трансферної вартості власності та підвищення податку на розкіш. Крім того, у звіті міститься порада йорданському уряду щодо необхідності припинення підвищення соціальних виплат, зменшення видатків на управління міністерствами та реформування існуючої системи субсидій на газолін та соляру. Водночас, наголошується на необхідності підвищення цін на пальне та поступової ліквідації субсидій на бензин.

У звіті містяться також прогнозні макроекономічні показники Йорданії. Так, згідно зі звітом МВФ, показник зростання ВВП Йорданії у 2012 році може становити 2,8%, показник інфляції зупиниться на позначці 9,5% показник експорту сягне 8,9%, тоді як імпорту – 16%. Очікується значне зростання показника зовнішнього боргу – 9,5%.

22 квітня оприлюднено показники інвестиційного зростання в Йорданії. Протягом першого кварталу поточного року прямі іноземні інвестиції в економіку Йорданії збільшилися майже в 10 раз, порівняно з першим кварталом минулого року. Протягом січня-березня цього року показник прямих іноземних інвестицій становить 149 млн. динар (210 млн. дол. США), тоді як за цей же період 2011 року показник прямих іноземних інвестицій становив 13 млн. динар (18,3 млн. дол. США).

Загальний обсяг інвестицій в економіку Йорданії протягом першого кварталу поточного року сягнув 298 млн. динар (420 млн. дол. США), з яких частка йорданських інвесторів становить 50% й оцінюється у 149 млн. динар (210 млн. дол. США)

Інвестиції в різні проекти промислового сектору Королівства склали 255 млн. динар (360 млн. дол. США), що становить понад 85% від загального обсягу інвестицій. На другому місці по залученню інвестицій знаходиться готельна сфера. В цю сферу протягом першого кварталу 2012 року було залучено 20 млн. динар (28,2 млн. дол. США), ще 15 млн. динар (21 млн. дол. США) має бути залучено у сферу розваг.

Офіційно зареєстрований обсяг інвестицій має створити додатково 4,2 тис. робочих місць. Прогнозується, що до кінця поточного року загальний обсяг інвестицій в економіку Йорданії становитиме 1,5 млрд. динар (2,1 млрд. дол. США), що на 50% вище за попередній рік.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux