• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 29 квітня - 3 травня 2012 р.
Опубліковано 03 травня 2012 року о 10:37

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Внутрішні події

27 квітня Король Йорданії Абдалла ІІ надіслав новопризначеному Прем’єр-міністру Йорданії Ф.Аль-Таравне лист щодо пріоритетів діяльності майбутнього Кабінету Міністрів, який стане 95-м з часу створення Трансйорданського емірату у 1921 р. та 10-м за часів правління Абдалли ІІ. У листі, зокрема, йдеться про необхідність активізувати роботу з метою вчасного ухвалення йорданським парламентом важливих законопроектів – про політичні партії, про вибори, про муніципалітети та про конституційний суд. Абдалла ІІ підкреслив, що уряд має сконцентруватися на політичній реформі, не ігноруючи при цьому економічного блоку. Важливим елементом покращення соціально-економічної ситуації в Йорданії, на думку Абдалли ІІ, є боротьба з корупцією.

У своєму листі до Прем’єр-міністра йорданський монарх наголосив на важливості забезпечення свободи засобів масової інформації, які, на думу Абдалли ІІ, мають доносити до народу правдиву інформацію стосовно досягнень та невдач уряду з метою запобігання демагогії та спотворення іміджу Королівства у світі.

2 травня ц.р. було офіційно оголошено про завершення формування Ради Міністрів Йорданії на чолі з Ф.Аль-Таравне (список додається). У цей самий день членів нового уряду було приведено до присяги перед йорданським монархом.

У структурі нового уряду відсутня посада Віце-прем’єр-міністра. З 30 новопризначених міністрів 12 зберегли за собою портфелі з попереднього уряду, зокрема, Міністр закордонних справ Н.Джуде, Міністр планування і міжнародного співробітництва Д.Хассан, Міністр громадських робіт і будівництва Я.Аль-Касабі та Міністр охорони здоров’я А.Аль-Врейкат. У новому уряді зникли дві міністерські посади - Міністра у справах молоді та спорту та Державного міністра з правових питань. Крім того, було відновлено дві посади – Міністра з питань політичного розвитку та Міністра з парламентських справ, що, на думку експертів, пов’язано з вимогою Короля Абдалли ІІ покращити взаємодію уряду з парламентом для прискорення розгляду політичних законопроектів.

Главою Міністерства промисловості та торгівлі Йорданії, який традиційно очолює йорданську частину Спільної українсько-йорданської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, було призначено йорданського бізнесмена та банкіра Ш.Аммарі.

2 травня Король Йорданії влаштував урочистий обід з нагоди Міжнародного дня трудящих, в якому взяли участь 130 представників різних професій з усіх провінцій Королівства.

Під час обіду Король Абдалла ІІ наголосив на важливій ролі, яку виконують йорданські робітники в економічному розвитку країни. Монарх поспілкувався з учасниками заходу, вислухав їхні пропозиції та побажання.

Під час спілкування робітниця трикотажної фабрики М.Акар прочитала Королю свою поему, в якій закликала йорданську молодь побороти «відчуття меншевартості» при виборі тих робіт, які в даний час є непопулярними і здійснюються переважно громадянами інших країн.

Йорданська опозиційна партія «Брати-мусульмани» провела 30 квітня вибори п’яти членів ради шура (консультативного органу), до складу якого входить 52 особи, а також обрала лідера партії на наступні 4 роки («шура» та лідер партії формують політику партії, зокрема, приймають рішення щодо участі або бойкотування парламентських та муніципальних виборів). Речник партії Д.Абу Бакер, заявив, що «внутрішньопартійні вибори «Братів-мусульман» стали яскравим прикладом реалізації демократичних прав йорданського народу».

Повідомляється, що з п’яти нових членів шури четверо належать до консервативної частини партії, і лише один, Генеральний Секретар Фронту ісламської дії (політичного крила «Братів-мусульман») Х.Мансур є представником лібералів. На посаду нового лідера партії було обрано представника консервативного крила партії Х.Саіда, за якого свої голоси віддали 27 членів «шури». Його конкурент, представник лібералів С.Фалахат отримав підтримку 25 членів «шури».

Головною відмінністю між консерваторами та лібералами «Братів-мусульман» є те, що останні прагнуть до реформування партії за єгипетським зразком.

Зовнішня політика і міжнародні відносини

2 травня Король Йорданії Абдалла ІІ прийняв в Аммані групу помічників конгресменів США. У ході зустрічі йорданський монарх розповів про хід політичної реформи в Йорданії, а також висловив своє бачення розвитку ситуації в регіоні. На думку Абдалли ІІ, ключовим питанням на Близькому Сході залишається пошук шляхів відновлення близькосхідного мирного процесу та врегулювання палестинсько-ізраїльського конфлікту. У цьому зв’язку він наголосив на необхідності вирішення конфлікту шляхом створення незалежної палестинської держави з урахуванням кордонів 1967 р. і з столицею у Східному Єрусалимі. Крім того, Король Йорданії високо оцінив ту роль, яку відіграють Сполучені Штати у врегулюванні ізраїльсько-палестинського конфлікту.

Економіка

За інформацією йорданської преси, йорданський уряд розпочав переговори з російською компанією «Атомстрой» та французько-японським консорціумом AREVA щодо деталей проекту з будівництва першого в Королівстві атомного реактора. Паралельно уряд Йорданії проводить переговори з вищезгаданими компаніями стосовно будівництва двох реакторів, потужністю 1,1 МВт.

Йорданська сторона мала обрати компанію-виконавця проекту у квітні ц.р., втім, за словами представників Комісії з питань атомної енергетики Йорданії (КАЕ), обидві компанії надали привабливі пропозиції щодо основних параметрів проекту (система охолодження, заходи безпеки тощо). Саме тому КАЕ прийняла рішення обрати компанію-переможця лише після з’ясування фінансових деталей проекту та порівняння показників двох компаній, а також запропонованих тарифів за один кіловат електроенергії.

Повідомляється, що консорціум AREVA здійснює розробку покладів урану у центральному регіоні Йорданії і планує розпочати видобуток у 2015 р.

За інформацією йорданської преси, на початку травня ц.р. єгипетська сторона поновить подачу газу на територію Йорданії, яка була припинена декілька місяців тому внаслідок вибуху на синайській ділянці газопроводу. Повідомляється, що в результаті переходу на важке паливо йорданська економіка несе значні збитки, які становлять кожного дня до 5 млн. дол.

Чотирнадцять вибухів на єгипетській ділянці газопроводу протягом останнього року значно знизили імпорт газу з цієї країни до Йорданії. Так, якщо у 2009 р. Йорданія закупила 300 млн. куб. футів єгипетського газу, то у 2011 цей показник становив 87 млн. куб. футів.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux