• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 05 – 09 січня 2014 р.
Опубліковано 09 січня 2014 року о 18:37

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Повідомлення про Україну

Провідна йорданська газета «Джордан Таймс» опублікувала статтю німецького політика, колишнього міністра закордонних справ і віце-канцлера Німеччини з 1998 по 2005 рр. Йошки Фішера під назвою «Європейський промах щодо України» («Europe's Ukrainian blunder»).

Зокрема, він подає свій погляд на події в Україні. «Щось подібне навряд чи вже траплялось з ЄС! Уряд України під керівництвом президента В.Ф.Януковича лише робив вигляд, що веде переговори з Брюсселем для підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Саміт ЄС у Вільнюсі виявився повною фікцією. В Москві ж, напевно, тихо насолоджувались цим провалом. Сьогодні всі знають, що справжньою метою Януковича було зробити лише вигляд, нібито переговори ведуться, щоб підняти ставки для Росії. Здається, йому це вдалось», - підсумовує автор, посилаючись на домовленості Києва і Москви щодо 15-мільярдного кредиту Росії та зниження ціни на газ.

«Досягнувши короткострокових вигод - перезимувати з газом, підтримати платоспроможність за допомогою російських грошей і тримати для себе відкритим російський ринок, від якого Україна залежить. У середньостроковій перспективі Янукович поставив під сумнів незалежність України і створив проблему. Адже від незалежності країни залежить баланс у Європі пострадянської доби», - наголошує німецький політик.

Розмірковуючи над фактичним роз'єднанням України по центру на прозахідну та проросійську її частини, Йошка Фішер доходить висновку, що «у найближчому майбутньому проблема не вирішиться або тільки із застосуванням сили, чого не може бажати жодна розсудлива людина. Україна потребує мирного, демократичного вирішення, а це можливе лише зі збереженням Status quo», - переконаний екс-міністр.

Колишній віце-канцлер впевнений, що В.В.Путін особисто переслідує три цілі: підняти Росію з колін перед Європою, повернути втрачені у 1991 році території, щонайменше хоча б взяти їх під свій вплив та контроль, і таким чином запобігти подальшому розширенню сфер впливу Європи, НАТО та ін. Російська Федерація повинна крок за кроком повернути собі назад статус світової сили.

«Засобом досягнення цих цілей є не Червона армія, а економічний потенціал Росії, і перш за все її нафтові і газові ресурси та стратегічна енергополітика» - вважає Й.Фішер. Тож відновлення контролю над українською ГТС, додає екс-міністр, є центральною метою стратегічної енергетичної політики Росії, «оскільки від експорту газу до Європи країна залежить екзистенційно, і той, хто контролює українську мережу, контролює і саму країну».

Німецький політик додає, що ці факти добре відомі. «Однак ні ЄС, ні США досі не можуть себе примусити подолати стратегічне ігнорування російської політики та шукати дієвих відповідей», - пише Фішер і додає, що тепер від Європи вимагається більша участь: «Адже якщо Україна так чи інакше де-факто втратить свою незалежність, стан безпеки у Європі зміниться суттєво». На думку екс-міністра, лише демонстративні акти та паперові заяви нічого не змінять у ставленні до Росії. При цьому, нагадуючи про дипломатичні успіхи Росії у 2013 році - Сирію, переговори з Іраном та Україну, Й.Фішер підсумовує: «Чи бачать у Європі цей зв'язок? Чи розуміють його наслідки? Це питання залишається відкритим, а тому дає привід непокоїтись».

Внутрішня політика

Провідні йорданські газети широко розповсюдили заяву Міністра водних ресурсів та іригації Йорданії Х.Насера про те, що Уряд протягом цього року оголосить міжнародні компанії, які братимуть участь у тендері на фінансування та реалізацію першого етапу опріснення води Червоного моря (далі – Проект).

Уряд Йорданії буде співпрацювати зі Світовим банком та міжнародними компаніями, які будуть фінансувати виконання першого етапу Проекту, яким передбачено будівництво водоопріснювального заводу в портовому місті Акаба та 180-кілометрового трубопроводу від Червоного моря до Мертвого моря потужністю 100 млн. кубометрів на рік. Вартість виконання робіт оцінюється 900 млн. дол. США.

Метою даного Проекту є опріснення води Червоного моря для використання у сільському господарстві, а солончак скидатиметься у Мертве море для запобігання його висиханню, рівень якого щороку знижується на 1 метр.

 

Провідні місцеві ЗМІ опублікували статтю про те, що Палата представників Національних зборів Йорданії (Нижня палата парламенту) наступного тижня розпочне обговорення проекту закону «Про державний бюджет на 2014 р.», після того, як фінансово-економічний комітет Парламенту завершить обговорення та надасть свої рекомендації щодо даного законопроекту.

Фінансово-економічний комітет Парламенту провів ряд зустрічей з представниками різних державних органів Королівства і наразі готовий представити 25 рекомендацій Уряду щодо внесення поправок до державного бюджету Йорданії на 2014 рік.

Уряд представив проект бюджету в Палату представників Національних зборів Йорданії в листопаді 2013 року, в якому державні витрати в наступному році становитимуть 11,43 млрд. дол. США, що на 1,298 млрд. дол. США більше, ніж у 2013 році. Загальний розмір доходів у державний бюджет, включаючи міжнародну допомогу, становитиме 9,86 млрд. дол. США. Дефіцит бюджету зросте майже на 15 % і складатиме 1,57 млрд. дол. США.

Зовнішня політика

Провідні йорданські ЗМІ широко висвітлили зустріч Короля Йорданії Абдалли ІІ з державним секретарем США Дж.Керрі. Під час переговорів сторони обговорили двостороннє співробітництво, останні події на Близькому Сході, зокрема переговорний процес між Ізраїлем та Палестиною і сирійську кризу.

Зокрема, у ході зустрічі монарх підтвердив підтримку палестинського народу Йорданією в даному питанні та поінформував про заходи, які вживаються його країною з метою досягнення справедливого і всеосяжного врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту для створення незалежної палестинської держави зі столицею у Східному Єрусалимі. Також Король Абдалла ІІ високо оцінив посередництво США в даному процесі.

Під час обговорення сирійської кризи лідер Йорданії закликав прийняти всеохоплююче міжнародне політичне рішення з метою досягнення миру в Сирії. Крім того, він повідомив про заходи, які вживаються Йорданією для надання гуманітарної допомоги сирійським біженцям.

Зі свого боку, Дж.Керрі поінформував Короля Абдаллу ІІ про заходи, які вживаються США з метою досягнення прогресу в палестино-ізраїльських мирних переговорах та висловив подяку за зусилля Йорданії в даному питанні, а також за її гуманітарну допомогу сирійським біженцям.

 

Провідні місцеві газети висвітлили візит Президента Шрі-Ланки М.Раджапаксе до Йорданії.

У рамках візиту він зустрівся з Королем Абдаллою ІІ. Під час переговорів сторони обговорили сучасний стан двостороннього співробітництва та шляхи активізації співпраці, зокрема в торговельній та інвестиційній сферах. Крім того, лідери двох країн обмінялися думками щодо останніх міжнародних та регіональних подій, які становлять взаємний інтерес.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux