Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ
Повідомлення про Україну
Провідні йорданські газети продовжують висвітлювати події в Україні на основі повідомлень основних світових ЗМІ. Зокрема, була опублікована стаття про на народне віче "Солідарність проти терору" на Майдані Незалежності у м. Київ, на якому було понад 50 тисяч мітингувальників. Під час мітингу лідери української опозиції жорстоко засудили побиття репортера Тетяни Чорновол, яка робила розслідування про Межигір'я та про маєтки інших можновладців. У зв’язку з цим понад 5000 протестуючих відправилися до резиденції Президента України В.Ф.Януковича в Межигір’ї. Резиденцію охороняло близько півтисячі міліціонерів, які зупинили активістів. Мітингувальники деякий час скандували різні гасла, а по завершенні залишили біля кордону охорони труну з жалобними стрічками. Це вперше, коли група людей пікетували заміську державну резиденцію Президента України.
Внутрішня політика
Провідні місцеві ЗМІ оприлюднили заяву Прем’єр-міністра Йорданії А.ан-Нсура під час зустрічі з членами Кабінету Міністрів, спеціалістами та фахівцями про прийняте рішення Урядом щодо можливості виробництва електроенергії з використанням ядерної енергії. Він закликав проаналізувати даний проект та вносити висновки щодо його доцільності та очікуваних результатів.
Крім того, Глава Уряду повідомив, що відповідне рішення прийняте з метою зменшення витрат на паливо, які складають близько 40 % бюджету, яке використовується для забезпечення країни електроенергією. Також А.ан-Нсур додав, що Йорданія повинна розглянути питання диверсифікації своїх енергетичних ресурсів.
Провідні йорданські газети продовжують висвітлювати ситуацію на сирійсько-йорданському кордоні та повідомляють, що щоденно близько 500 сирійських біженців перетинають кордон Королівства. Даний наплив пов'язаний з посиленням збройних зіткнень в південній Сирії.
Відповідно до даних Вільної сирійської армії, впродовж останніх трьох місяців в результаті повітряних атак у прикордонній зоні двох сусідніх країн було вбито 180 біженців. З початку конфлікту у березні 2011 р. Йорданія відкрила свої кордони для 600000 сирійських біженців, збільшення кількості яких призводить до погіршення економічної ситуації в Королівстві у зв’язку з великими грошовими витратами на гуманітарну допомогу сирійцям. З метою полегшення і продовження Йорданією надання допомоги, представники ООН закликають міжнародне співтовариство активізувати свою підтримку приймаючим країнам, таких як Йорданія. Вартість утримання біженців в Королівстві, за різними оцінками, у 2014 р. становитиме понад 2 млрд. дол. США.
Зовнішня політика
Провідні йорданські газети опублікували результати візиту Прем’єр-міністра Йорданії А.ан-Нсура до Іраку, які були оприлюднені Урядом. Рада Міністрів високо оцінила підписані угоди під час поїздки Глави Кабінету Міністрів, які сприятимуть активізації стратегічних йордансько-іракських проектів.
Зокрема, була підписана угода про будівництво трубопроводу з Басри (Ірак) до Акаби (Йорданія). Згідно з прогнозами, вартість проекту становить 18 млрд. дол. США. Для потреб Королівства щоденно транспортуватиметься 120000 барелів нафти. Відповідні роботи з реалізації проекту розпочнуться в кінці січня наступного року. У зв’язку з цим Ірак розпочне будівництво в Акабі великих нафтосховищ з експортною потужністю 850000 барелів вдень.
Крім того, Рада Міністрів позитивно оцінила можливість встановлення залізничного сполучення між двома сусідніми країнами, зокрема для полегшення експорту йорданської сільськогосподарської продукції в Ірак.