• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Україна – Йорданія та хвороба «арабської весни»
Опубліковано 31 серпня 2013 року о 14:28

Стаття "Україна – Йорданія та хвороба "арабської весни" в газеті "Аль-Діяр", автор Єлєна Нєдогіна

Україна та Йорданія, загалом, мають гарні відносини, незважаючи на різні ситуації, які трапляються між обома країнами. Радянська Україна була не лише притулком для арабських, йорданських та палестинських студентів. Після відокремлення Києва від Москви та визнання незалежності Йорданією розпочався процес становлення двосторонніх відносин. Сторони обмінювалися візитами, зростала кількість йорданських студентів в українських вищих навчальних закладах, яких наразі нараховується більше двох тисяч. Йорданці сворили змішані сімї та робили інвестиції у вільній атмосфері молодої країни, незважаючи на труднощі в отриманні візи. Іноді вони були цілком виправдані та пов’язані з європейською політикою або бюрократією, а іноді були пов’язані з обмеженими можливостями у видачі. Деякі пояснюють це традиційною консульською роботою, повільною інформаційною обробкою, чим характеризувався і Радянський Союз. Це не сприяє розвитку двостороннього співробітництва між Україною та Йорданією.

Під час прес-конференції Посла України Сергія Паська, яка відбулася в Аммані з нагоди 22-ї річниці незалежності України за участю трьох представників торгового та інвестиційного секторів української економіки, ми почули слова про прагнення та заходи, які вживаються з метою розвитку українсько-йорданського співробітництва у різних сферах – торговельно-економічній, фармацевтичній, освітній та культурно-гуманітарній для того, щоб вони досягли рівня відносин між україснкьим та йорданським лідерами, які будувалися під час обміну візитами.

Під час прес-конференції наголос було зроблено на розвитку українсько-йорданського торговельно-економічного співробітництва. За перші сім місяців поточного року товарообіг між обома країнами становив 251 млн. дол.., з яких 243 млн. – український експорт, і лише 8 млн. – йорданський експорт. Ці показники є свідченням недосконалості торгових відносин за напрямком Амман – Київ.

Посольство приділяє підвищену увагу розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва, тому у прес-конференції взяли участь Голова Українського національного комітету Міжнародної торгової палати, Голова Громадської ради при МЗС України Володимир Щелкунов, президент «Украгрохімхолдингу»  Сергій Лісковський та віце-президент Українського національного комітету Міжнародної торгової палати Ольга Рєвіна. Посадовці говорили про діяльність своїх організацій та про заходи, які вживаються з метою розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва.

На порядку денному двосторонніх відносин візит Спікера українського парламенту до Аммана у жовтні ц.р., обмін юнацькими делегаціями з метою розвитку культурно-гуманітарного співробітництва.

Відповідаючи на запитання кореспондента «Аль-Діяр» Посол України наголосив на якості українського інсуліну та на заходах, які вживає Посольство з метою виходу даного препарату на йорданський ринок у зв’язку з поміркованою ціною, що є в інтересах йорданців. Зараз в Йорданії подається американський інсулін за завищеною ціною, що, на мою думку, не відповідає інтересам йорданських хворих та платників податків.

Мій колега Марван Судах наголосив  у своїх коментарях під час прес-конференції на необхідності знищення монополії американських ліків в Йорданії та у всьому арабському світі з огляду на трагічні події того, що називається «арабською весною» - хворобою, яку розповсюджує Вашингтон в арабському світі.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux