• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 22 – 28 грудня 2012 р.
Опубліковано 28 грудня 2012 року о 10:57

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

 

Внутрішні події

22 грудня Незалежною виборчою комісією Йорданії було прийнято документи від 19 кандидатів на участь у парламентських виборах на національному рівні й 4 кандидатам було відмовлено.

Загалом, Комісія отримала заявки від 473 бажаючих обиратися у парламент Королівства як на національному, так і на регіональному рівнях, з яких 73 були подані жінками. З цієї кількості кандидатів до списку кандидатів було внесено 250 осіб, з яких 24 жінки, й які мають подати свої документи до Незалежної виборчої комісії.

 

23 грудня 15 нових кандидатів подали документи до Незалежної виборчої комісії Йорданії з метою участі у виборах до парламенту Королівства на національному рівні. Таким чином, станом на 23 грудня загальна кількість кандидатів на участь у виборчих перегонах становить 34 особи.

 

23 грудня оприлюднено результати опитування, проведеного Центром з розвитку громадянського суспільства «Аль Хаят», серед йорданської молоді стосовно обізнаності у новому виборчому законодавстві Йорданії.

За результатами опитування було з’ясовано, що більшість йорданської молоді не знає, що закон про вибори дає їм право ще одного голосу для обрання кандидата на національному рівні. Крім того, молодь Королівства не дуже добре обізнана щодо політичних партій країни.

Лише 22% з 1620 опитаних йорданців віком 18 років продемонстрували знання положень закону про вибори. 0,6% опитаних беруть активну участь у політичному житті Королівства. Решта 97,9% не цікавляться політичними процесами в Йорданії.

 

 

23 грудня Король Йорданії Абдалла ІІ та Спадкоємний Принц Хусейн провели зустріч з представниками християнських організацій Йорданії.

Під час зустрічі йорданський монарх привітав всіх християн Королівства з наступаючим Різдвом Христовим й Новим роком та зазначив, що він пишається тим, що «цінності любові, співчуття й братства об’єднують йорданців різного віросповідання».

Патріарх Єрусалимський Феофіл ІІІ, який також був присутнім на зустрічі, високо оцінив зусилля Королівської родини Йорданії, спрямовані на захист християнських й мусульманських святих місць й назвав таку політику «міжнародною моделлю міжконфесійного діалогу».

 

24 грудня оприлюднено інформацію про найгучнішу справу у сфері боротьби з наркотиками в Йорданії у поточному році.

За інформацією Департаменту боротьби з наркотиками Йорданії, 23 грудня ц.р. було затримано злочинців, які намагалися доставити в Саудівську Аравію 1,5 млн. пігулок каптагону. Злочинцями виявилися троє громадян різних арабських країн, які мають постати перед Судом державної безпеки Йорданії.

Починаючи з 1980 року, виробництво каптагону заборонено у багатьох країнах світу, включаючи країни Близького Сходу, оскільки цей препарат є синтетичним стимулюючим препаратом, який може містити амфетаміни.

У 2011 році 9 млн. пігулок каптагону було конфісковано в різних прикордонних містах та аеропортах Йорданії.

 

25 грудня оприлюднено інформацію про першого члена Нижньої палати йорданського парламенту 17-го скликання Мірза Боллада, який автоматично отримав перемогу у парламентських виборах, зареєструвавшись як єдиний кандидат від черкеської та чеченської общин першого округу міста Зарка.

Загалом, протягом трьох днів реєстраційного періоду до Незалежної виборчої комісії було подано заявки на реєстрацію для участі у парламентських перегонах від 1,5 тис. кандидатів. Протягом тижня триватиме перевірка аплікаційних форм кандидатів, після чого буде вирішено які кандидати братимуть участь у виборах.

 

26 грудня відбулась зустріч Прем’єр-міністра Йорданії А.Енсура з президентом та членами Амманської торгової палати. Зустріч стала частиною консультацій, присвячених механізмам нормалізації економічної ситуації в Королівстві. У зустрічі взяли участь також деякі міністри та представники торговельного сектору Йорданії.

Під час зустрічі глава йорданського уряду зазначив, що рішення, прийняті з метою проведення економічної реформи в країні, є необхідними, проте не є достатніми й залишаються інші заходи, які будуть вжиті з тим, щоб «повернути Йорданію на правильний економічний шлях».

Коментуючи державний бюджет 2013 року, А.Енсур зазначив, що уряд має зосередитись у наступному році на збільшенні прибутків й зменшенні видатків в залежності від показника державного дефіциту країни.

 

27 грудня оприлюднено заяву Незалежної виборчої комісії Йорданії, в якій йдеться про те, що всю інформацію, отриману Комісією про використання «політичних грошей», буде передано відповідним органам країни.

Згідно із заявою, ті учасники виборчих перегонів, хто використовуватиме гроші, щоб купити голоси виборців, предстануть перед судом.

Під час підрахунку голосів Незалежна виборча комісія використовуватиме спеціальну електронну систему. Крім того, з метою спостереження за виборчим процесом в Йорданію запрошені делегації від ЄС, Ліги арабських держав та інших організацій.

 

27 грудня оприлюднено інформацію про арешт сімох громадян Йорданії в результаті рейду співробітників Департаменту боротьби з наркотиками та сил Жандармерії Йорданії на марихуанові ферми провінції Балка. У ході арешту виникла перестрілка між злочинцями та представниками безпекових структур.

В результаті рейдів з трьох ферм було конфісковано 750 кг марихуани. Крім того, було вилучено вогнепальну зброю та боєприпаси. У 2011 році в результаті рейдів на марихуанові ферми було конфісковано 154 кг цієї наркотичної рослини, у 2010 р. – 106 кг й у  2009 р. – лише 30 кг.

 

Зовнішня політика і міжнародні відносини

23 грудня оприлюднено інформацію про участь Місії спостерігачів за виборчим процесом від ЄС у парламентських виборах Йорданії, які відбудуться 23 січня 2013 року.

За словами глави Місії спостерігачів ЄС Д.Мартіна, їхня місія полягає у спостереженні за виборчим процесом, проте не передбачає втручання у нього. Д.Мартін також зауважив, що Місія спостерігачів за виборчим процесом від ЄС є повністю незалежною й не пов’язана з діяльністю Делегації ЄС в Йорданії та інших інституцій ЄС. Водночас, Місія спостерігачів ЄС не подаватиме свої висновки щодо парламентських виборів в Йорданії до парламенту ЄС. Звіт Місії напряму подаватиметься на розгляд Верховного представника ЄС К.Ештон, а також до зовнішньополітичного відомства ЄС.

 

24 грудня відбувся візит Прем’єр-міністра Іраку Н. Аль Малікі в Йорданію. Під час візиту відбулась зустріч глави іракського уряду з Королем Йорданії Абдаллою ІІ та Спадкоємним Принцом Хусейном. Сторони зосередились на шляхах зміцнення двостороннього співробітництва між Йорданією та Іраком, а також  зусиллях, спрямованих на досягнення миру в регіоні.

У рамках візиту було підписано низку протоколів Спільного іраксько-йорданського вищого комітету стосовно зміцнення двостороннього співробітництва у  багатьох галузях: торговельній, транспортній, енергетичній та інвестиційній.

Було також досягнуто домовленість про збільшення обсягу постачання в Йорданію іракської сирої нафти до 60 тон щомісяця за тією ж ціною. Сторони погодились з необхідністю прискорення  будівництва нафтопроводу, який значно полегшить експорт іракської нафти в Йорданію через порт Акаби. Було також врегульовано питання іракських боргів перед Йорданією на взаємовигідній основі. Великої уваги було приділено обговоренню питання йорданських в’язнів, які знаходяться в іракських тюрмах.

 

27 грудня в штаб-квартирі Ліги арабських держав в Каїрі завершилось 89-те засідання Конференції наглядачів за палестинськими питаннями в арабських країнах, в якому взяла участь делегація Йорданії.

У ході засідання його учасники обговорили умови, в яких знаходяться палестинські біженці в арабських країнах, зокрема в Сирії, а також шляхи врегулювання фінансової кризи, в якій опинилося Близькосхідне агентство ООН для допомоги палестинським біженцям та організації робіт. Було розглянуто також політику Ізраїлю, спрямовану проти християнських та мусульманських святинь Єрусалиму, зокрема земельні роботи поблизу мечеті Аль Акса в Старому місті.

 

Економіка

23 грудня оприлюднено інтерв’ю Директора відділу південно-східного Середземномор’я Європейського Банку Реконструкції й Розвитку (ЄБРР) Х.Гейсек.

В інтерв’ю йдеться про те, що ЄБРР визначив кілька ключових секторів Йорданії, які могли б отримати користь від його інвестицій. Зокрема, це фінансовий та енергетичний сектори, а також малий бізнес.

У вересні ц.р. інвестиції ЄБРР у фінансовий сектор становили 30 млн. дол. США, що сприяло активізації участі йорданських компаній у міжнародній торгівлі.

За словами Х.Гейсек, ЄБРР також зацікавлена в інвестуванні енергетичного сектору Королівства. У поточному році ЄБРР підписав з Йорданією угоду про надання кредиту в обсязі 100 млн. дол. США на будівництво й розвиток електростанції в Манахері, що знаходиться за 15 км на схід від Амману. За словами Х.Гейсек, згаданий кредит є першою інвестицією ЄБРР в енергетичний сектор Йорданії.

 

24 грудня оприлюднено показники Міністерства праці Йорданії стосовно кількості нелегальних робітників на території Йорданії. В Королівстві нелегально працює понад 1млн. іноземців. Лише 250 тис. іноземців мають дозвіл на роботу в країні й 40 тис. робітників працює взагалі не маючи ніяких документів.

Таку інформацію було оприлюднено Міністром праці Йорданії Н.Катаміном під час засідання з інвесторами в Промисловій зоні Сахаб. За словами Н.Катаміна, на сьогодні основним завданням Міністерства праці Королівства є забезпечення інтересів іноземних інвесторів, зокрема заміни іноземців на йорданських працівників.

 

26 грудня оприлюднено заяву Йорданської страхової федерації, в якій йдеться про призупинення підвищення цін на страхування автомобілів до березня 2013 року.

Основною причиною затримки підвищення цін є продовження обговорення нових страхових правил між Страховою федерацією й Комісією страхування Королівства.

Згідно із заявою, після підвищення розцінок на страхування автомобілів рівень та різноманітність страхових послуг буде також підвищено. При цьому, очікується незначне підвищення цін на страхування – на 10-15 динарів на рік.

 

27 грудня оприлюднено висновки делегації Міжнародного Валютного Фонду, яка перебувала з візитом в Йорданії з 3 по 20 грудня. Зазначається, що МВФ схвально оцінив заходи, вжиті Королівством з метою ліквідації бюджетного дисбалансу, зокрема скасування субсидій на пальне, що дозволило заощадити 500 млн. динарів (706 млн. дол. США).

Згідно з висновками експертів МВФ, наразі Йорданія знаходиться на вірному економічному шляху, незважаючи на деякі труднощі.

За словами глави місії МВФ в Йорданії К.Костіал, основними причинами складної економічної ситуації, в якій опинилася Йорданія, є нерегулярне постачання природного газу з Єгипту, сирійська криза, яка спричинила великий наплив біженців в Королівство, а також скорочення кількості грантів від міжнародної спільноти та міжнародних організацій.

 

28 грудня оприлюднено показники дефіциту водних ресурсів Йорданії у цьому році. Зазначається, що попит на воду зріс на 6% й становив 1 млрд. кубічних метрів у поточному році. Водночас, дефіцит водних ресурсів становить наразі 400 млн. кубічних метрів.

Основними причинами зростання попиту на водні ресурсі є економічний й сільськогосподарський фактори, а також зростання населення  Королівства за рахунок сирійських біженців.

 

28 грудня оприлюднено прогноз щодо дефіциту  державного бюджету на наступний рік. Зазначається, що загальні витрати з державного бюджету Йорданії у 2013 році можуть сягнути 7,4 млрд. динарів (10,4 млрд. дол. США).

Прогнозований дефіцит рахунку державних витрат очікується близько 800 млн. динарів (1,12 млрд. дол. США), після отримання іноземних грантів. Проте, якщо виключити з цієї цифри допомогу міжнародних донорів, то дефіцит сягне 1,3 млрд. динарів (1,8 млрд. дол. США).

На думку Міністра фінансів Йорданії С.Хафеза, у наступному році спостерігатиметься значне зростання капітальних витрат з державного бюджету до 1,25 млрд. динарів (1,76 млрд. дол. США), а у 2016 році цей показник може сягнути 1,5 млрд. динарів (2,1 млрд. дол. США).

 

Публікації про Україну

Йорданська англомовна газета «Джордан таймс» від 28 грудня передрукувала статтю Інформаційного агентства «Асошиейтид прес» під заголовком «Дочка Тимошенко вимагає санкцій». У статті йдеться про те, що дочка колишнього прем’єр-міністра України Ю.Тимошенко звернулася до західних країн із закликом застосувати санкції до посадовців, які причетні до ув’язнення її матері.

Зазначається, що в інтерв’ю Інформаційному агентству «Асошиейтид прес» 32-річна Є.Тимошенко заявила, що прокурори й судді, причетні до справи її матері, мають зазнати санкцій західних країн, на кшталт заборони в’їзду в ці країни та заморожування їхніх рахунків.

Видання підкреслює, що нещодавно було анульовано довготермінову американську візу для Заступника генерального прокурора Р.Кузьміна, який висунув звинувачення Ю.Тимошенко. Посольство США в Києві на прокоментувало таке рішення.

Як зауважує видання, дочка Ю.Тимошенко також закликала міжнародну спільноту розслідувати та притягнути до відповідальності всіх українських високопосадовців, які причетні до міжнародної корупційної діяльності. Зокрема, йдеться у статті, Ю.Тимошенко подала петицію до Американської влади з проханням розслідувати, яким чином Міністерство юстиції України уповноважило найкращу американську правову компанію проаналізувати  вирок, винесений Ю.Тимошенко, заплативши цій компанії лише 12 тис. дол. США, тоді як за словами адвоката колишнього прем’єр-міністра України С.Власенка, такі послуги коштують в США набагато більше ніж 1,5 млн. дол. США.

Зазначається, що в інтерв’ю «Асошиейтид прес» дочка Ю.Тимошенко заявила, що головною метою нинішньої української влади є не допустити участі Ю.Тимошенко у президентських виборах у 2015 році.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux