• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 14 - 20 грудня 2012 р.
Опубліковано 20 грудня 2012 року о 09:42

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Внутрішні події

17 грудня було завершено процес звільнення з місцевих в’язниць учасників акцій протесту проти підвищення цін на пальне.

Загалом, було звільнено 120 з 300 заарештованих, які брали участь у демонстраціях у листопаді ц.р. Водночас, триває слідство у справі 15 активістів, які підозрюються у причетності до актів вандалізму під час демонстрацій.

Підкреслюється, серед заарештованих були 46 членів найбільшого опозиційного ісламістського руху «Брати-мусульмани».

 


18 грудня відбулась зустріч Короля Йорданії Абдалли ІІ з членами Соціально-економічної ради Королівства. Під час зустрічі йорданський монарх наголосив на тому, що завдання, які наразі стоять перед країною, сприяють створенню нових можливостей для молоді.

На думку Абдалли ІІ, йорданським жінкам мають бути надані більші повноваження та можливості для участі у всебічному процесі розвитку країни.

Король Йорданії також зауважив на важливості діяльності Соціально-економічної ради як нейтрального та досвідченого органу, що забезпечує розробку рекомендацій для уряду Королівства у сфері вирішення економічних й соціальних завдань.

Йорданський монарх висловив оптимістичний погляд на економічне майбутнє Королівства й зазначив, що 2013 рік буде значно кращим для Йорданії. Абдалла ІІ також зауважив, що Соціально-економічна рада має не лише зосередитись на вирішенні проблем, з якими стикається Йорданія сьогодні, але й планувати майбутнє країни на декілька років вперед.

 


20 грудня оприлюднено рішення лівих сил та пан-арабських організацій Йорданії брати участь у парламентських виборах 23 січня 2013 року за одним національним списком.

За словами генерального секретаря Йорданської демократичної народної партії («Хашед») А.Олбе, буде сформовано необхідну коаліцію з кандидатів на національному рівні, зокрема тих, хто має програми подібні до програми партії «Хашед».

А.Олбе очолить список кандидатів від чотирьох партій, які представляють ліві та пан-арабські сили Королівства. До цього списку увійдуть кандидати від Арабської соціалістичної партії,  Арабської прогресивної партії та Національного руху за пряму демократію.

 

Зовнішня політика і міжнародні відносини

 

16 грудня відбувся візит Верховного комісара ООН з питань біженців А.Гутерреса в Йорданію. Під час візиту було досягнуто домовленість про заснування спільного центру швидкого реагування з питань сирійських біженців. Центр, який здійснюватиме координацію діяльності, пов’язаної з оперативним вирішення широкого спектру проблем сирійських біженців, очолюватиметься представниками йорданського уряду та ООН. Матеріально-технічним забезпеченням центру займатимуться як йорданський уряд, так і ООН.

У рамках візиту було також ухвалено спільну стратегію фінансового забезпечення сирійських біженців шляхом отримання дотацій як від міжнародних організацій, так і  від йорданського уряду. За словами А.Гутерреса, у 2013 році допомога сирійським біженцям, які знаходяться на території сусідніх з Сирією країн, буде значно збільшена.

 


16 грудня відбувся візит в Йорданію Комісара ЄС з питань міжнародного співробітництва К.Георгієвої. У ході візиту К.Георгієва провела переговори з Прем’єр-міністром Йорданії А.Енсуром. Представник ЄС висловила вдячність йорданському уряду за продовження політики відчинених кордонів для сирійських біженців та запевнила йорданську сторону у продовженні надання гуманітарної допомоги Йорданії для біженців з Сирії, кількість яких значно зросла останнім часом на території Королівства.

Під час візиту Комісар ЄС провела зустріч з Міністром закордонних справ Йорданії Н.Джуде. Основну увагу під час зустрічі було приділено питанням врегулювання сирійської кризи.

 


17 грудня відбулась зустріч Прем’єр-міністра Йорданії А.Енсура з членами та президентом Незалежної міжнародної комісії з розслідування сирійського питання П.Пінхейро.

Під час зустрічі глава йорданського уряду підтвердив позицію Королівства щодо необхідності винайдення політичного рішення сирійської проблеми. За словами А.Енсура, Йорданія не є стороною сирійського конфлікту, а долучається лише до вирішення гуманітарних проблем сирійських біженців на національному рівні. А.Енсур зауважив, що Йорданія готова до будь-яких наслідків сирійського конфлікту.

У свою чергу, П.Пінхейро зазначив, що ситуація в Сирії є неприйнятною й негуманною по відношенню до громадян цієї країни. Він також підкреслив, що Йорданія зазнала великого негативного впливу від сирійського конфлікту та пообіцяв й надалі заохочувати міжнародну спільноту до надання гуманітарної допомоги Королівству для сирійських біженців.

 


19 грудня оприлюднено рішення уряду Греції щодо надання представництву UNISEF в Йорданії 50 тис. євро на потреби дітей табору для сирійських біженців в Заатарі. За інформацією представника UNISEF в Йорданії Д.Хайд, надана грецьким урядом сума буде витрачена на закупку зимового одягу для дітей табору, забезпечення табору теплою водою та утеплення тентів.

 


19 грудня відбувся візит Міністра палива Єгипту О.Камаля в Йорданію, у рамках якого пройшли його переговори з Міністром енергетики та мінеральних ресурсів Йорданії А.Батайне стосовно підписання двосторонньої угоди про постачання єгипетського газу в Королівство.

Візит єгипетського Міністра палива в Йорданію є підготовчим напередодні візиту Прем’єр-міністра Єгипту Х.Канділа, у ході якого планується підписання нової угоди про постачання природного газу з Єгипту.

Під час прес-конференції, присвяченої візиту Міністра палива Єгипту в Йорданію, Прем’єр-міністр Королівства А.Енсур зауважив, що в результаті нерегулярного постачання природного газу з Єгипту, Йорданія втратила у поточному році 1,7 млрд. дол. США.

У свою чергу, Міністр палива Єгипту запевнив йорданську сторону у тому, що Єгипет поновить постачання природного газу у тих обсягах, які необхідні для забезпечення всіх енергетичних потреб Йорданії.

 


20 грудня оприлюднено звернення ООН до міжнародної спільноти щодо необхідності збільшення гуманітарної допомоги до 1 млрд. дол. США у світлі збільшення кількості сирійських біженців в Йорданії та сусідніх з Сирією країнах.          

У зверненні йдеться про те, що серйозна гуманітарна криза вимагає негайної підтримки з боку країн, організацій та приватних осіб. «У разі якщо гуманітарна допомога не буде надана швидко, ми не зможемо у повній мірі забезпечити захист цивільних громадян Сирії, які гинуть кожної години» - зауважується у зверненні.

ООН також застерегла міжнародну спільноту, що з огляду на подальшу ескалацію насильства в Сирії, у 2013 році очікується ще більш масштабна гуманітарна криза.

 

Економіка

16 грудня оприлюднено заяву Асоціації торгівельних компаній Йорданії, у якій йдеться про те, що незважаючи на підвищення цін на пальне, ціни на продовольчі товари в Королівстві залишають стабільними й найближчим часом не передбачається їхнє підвищення.

У заяві також міститься інформація про те, що ціни на такі продовольчі товари як цукор, червоне м'ясо та рис навіть зазнали незначного падіння протягом останнього місяця. Така ситуація спричинена, перш за все, падінням цін на згадані продовольчі товари на міжнародному ринку.

За інформацією Міністерства промисловості і торгівлі Йорданії, у листопаді поточного року ціни на 52 види продовольчих товарів залишалися стабільними й на 13 – зазнали падіння.

 


17 грудня Прем’єр-міністр Йорданії А.Енсура зазначив, що представники МВФ під час нещодавнього візиту до Йорданії схвально оцінили стан проведення економічних реформ в Королівстві. Крім того, виконавчою радою МВФ було ухвалено рішення про надання Йорданії кредиту в обсязі 2,05 млрд. дол. США.

А.Енсур зауважив, що незабаром Йорданію відвідає Прем’єр-міністр Єгипту Х.Канділ з метою обговорення питання постачання природного газу в Королівство. Глава йорданського уряду підкреслив, що протягом останніх двох місяців обсяг постачання єгипетського газу в Йорданію був збільшений до 100 млн. кубічних футів на день.

За словами Прем’єр-міністра Йорданії, понад 90% йорданців, які подали необхідні документи, вже отримали компенсацію після скасування державних субсидій на пальне. 70% цін на основні продовольчі товари залишаються стабільними.

А.Енсур також зазначив, що у 2013 році Йорданія розраховує отримати 1,066 млрд. дол. США від держав-членів Ради співробітництва країн Перської затоки на реалізацію програм розвитку.

 


17 грудня було оприлюднено рішення ЄС та США надати Йорданії кредит в обсязі 270 млн. дол. США на будівництво в східному Аммані електростанції потужністю 250 мегават. Відповідну угоду було підписано між Йорданією, ЄС та США.

 


19 грудня оприлюднено інформацію про те, що наразі Йорданія проводить консультації з Всесвітньою організацією охорони здоров'я стосовно питання призупинення імпорту бразильської яловичини.

Основною причиною можливого тимчасового припинення завезення в Йорданію яловичини з Бразилії є підозра щодо захворювання бразильської великої рогатої худоби на «коров’ячий сказ».

Бразилія є основним постачальником яловичини в Йорданію. Щорічний обсяг поставок бразильської свіжої й замороженої яловичини в Йорданію становить 50 тис. тон. Крім того, щороку Йорданія закупає 2,530 голів телят з цієї країни.

На минулому тижні імпорт бразильської яловичини був призупинений такими країнами як Китай, Південна Африка та Японія. Єгипет також оголосив 18 грудня ц.р. про призупинення імпорту яловичини з Бразилії. Росія також розглядає можливість тимчасового призупинення імпорту цього продовольчого продукту.

 

Публікації про Україну

 

14 грудня англомовна газета «Джордан таймс» надрукувала статтю під заголовком «Український уряд просить йорданської допомоги з метою звільнення журналістки, викраденої в Сирії».

У статті йдеться про те, що під час прес-конференції 13 грудня ц.р. Посол України в Йорданії С.Пасько заявив, що український уряд звернувся із проханням до Йорданії допомогти звільнити журналістку, викрадену в Сирії у жовтні поточного року.

Як зауважує видання, під час прес-конференції Посол України в Йорданії поінформував журналістів, що наразі викрадачі досі утримують українську журналістку у заручниках та загрожують вбити її у разі, якщо їм не буде виплачено за її звільнення 50 млн. дол. США.

Видання підкреслює, що Україна очікує допомоги від йорданського уряду з огляду на добрі стосунки Йорданії з важливими регіональними гравцями.

Підкреслюється, що на прес-конференції Посол України підтвердив позицію українського уряду стосовно ситуації в Сирії, яка базується на абсолютному неприйнятті вбивства мирних громадян. «Ми проти насильства й бажаємо сирійському народові процвітання й прогресу» - додав С.Пасько, відзначивши, що Україна надала фінансову допомогу сирійським біженцям, які знаходяться на території Йорданії, Лівану, Туреччини й Іраку.

 


14 грудня арабомовна газета «Ад-Дустур» розмістила статтю під назвою «Ми занепокоєні долею викраденої в Сирії громадянки України», в якій йдеться про те, що Посол України в Йорданії спростував інформацію про те, що викрадена Сирійською визвольною армією на початку жовтня 2012 р. громадянка України Ангар Корчнєва була вбита й наразі українською стороною вживаються всебічні заходи для визволення захопленої українки як на рівні держави, у тому числі у взаємодії з міжнародними партнерами, так і з залученням громадських та релігійних організацій.

 


14 грудня йорданський електронний інформаційний ресурс «Новини тижня» розмістив інформацію під заголовком «Ультиматум викрадачів української журналістки в Сирії закінчується у четвер». У статті йдеться про те, що Посол України в Йорданії С.Пасько повідомив, що викрадена Сирійською визвольною армією на початку жовтня 2012 р. громадянка України Ангар Кочнева у своєму третьому відеозаписі, розміщеному на електронній сторінці You Tube, звернулася до урядів України та Росії з проханням докласти зусиль з метою її звільнення та виконати вимоги викрадачів щодо сплати викупу у розмірі 50 млн. дол. США.

Зазначається, що С.Пасько оприлюднив заяву МЗС України щодо ситуації довкола Ангар Кочнєвої, яка незаконно утримується на території Сирії угрупованням, що іменує себе підрозділом Вільної сирійської армії.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux