Відповідно до Закону України «Про закордонних українців», постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року № 344 «Про затвердження Державної програми співпраці із закордонними українцями на період до 2020 року» з метою сприяння задоволенню освітніх потреб закордонних українців, які проживають за межами України, інформуємо про виділення Міністерством освіти і науки України у 2019 році квот на навчання закордонних українців за рахунок коштів державного бюджету України у закладах вищої освіти України (далі – ЗВО), підпорядкованих Міністерству освіти і науки.
Закордонним українцям установлюються квоти на навчання у ЗВО України за денною формою за рахунок коштів державного бюджету України.
Зазначені квоти не поширюються на громадян України, які проживають в іноземних країнах. Громадяни України мають право безоплатно здобувати освіту в усіх державних і комунальних навчальних закладах України на загальних підставах, визначених Умовами прийому до ЗВО України.
Закордонні українці, які планують вступати до ЗВО України в межах квот, установлених Міністерством для закордонних українців, повинні підтвердити свій статус посвідченням закордонного українця, мати документ про повну загальну середню освіту з оцінками, що відповідають оцінкам «відмінно» та «добре», і дає право вступу до ЗВО країни постійного проживання, володіти українською мовою на рівні, достатньому для здобуття освіти. Закордонні українці, які не володіють українською мовою, можуть бути зараховані на підготовчі відділення ЗВО з оплатою за навчання за рахунок коштів фізичних (юридичних) осіб (стипендія у цей період не надається).
Закордонні українці, статус яких підтверджено посвідченням закордонного українця, зараховуються до ЗВО України на місця державного замовлення за співбесідою з предметів, передбачених правилами прийому до закладу вищої освіти, у межах квот, установлених Міністерством освіти і науки України.
Відповідно до Умов прийому до ЗВО України кандидатам на навчання необхідно особисто подати документи до приймальної комісії визначеного навчального закладу. Строки подачі документів, проведення співбесіди та зарахування визначаються приймальними комісіями відповідних навчальних закладів та розміщуються на офіційному веб-сайті навчального закладу.
Звертаємо увагу, що документи закордонних українців, кандидатів на навчання у ЗВО в межах квот, подаються МОН поштою до 31 березня 2019 року.
Отримані документи кандидатів на навчання після встановленого терміну не розглядатимуться.
Комплект документів на кожного кандидата має бути зібраний в окрему папку у такій послідовності:
1. Окремий аркуш з переліком всіх документів, зібраних у справі;
2. Анкета встановленого зразка, заповнена друкованими літерами з фотокарткою, прикріпленою у правому верхньому куті анкети;
3. Копії сторінок паспорта з зазначенням громадянства та прописки (за наявності);
4. Копія посвідчення закордонного українця;
5. Копія документа про освіту із зазначенням навчальних дисциплін, що вивчалися, та оцінками (балами) (учні загальноосвітніх навчальних закладів надають довідку про навчання у випускному класі з оцінками за півріччя, підписану директором та завірену печаткою, студенти закладів вищої освіти – виписку із залікових відомостей із зазначенням навчальних дисциплін та складених заліків та іспитів з оцінками, підписану керівником/заступником керівника ЗВО та завірену печаткою);
6. Лист-рекомендація українського національного культурного товариства (за наявності);
7. Згода на збір та обробку персональних даних.
8. Заповнена табличка загальної інформації для подачі до МОН та копія до Посольства
Звертаємо увагу на те, що неповні комплекти документів кандидатів або документи, подані з порушенням встановлених термінів, до розгляду не приймаються.