• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Посол України високо оцінює рівень відносин його країни з Йорданією
Опубліковано 28 червня 2012 року о 16:43

Під час 28 червня ц.р. прес-конференції Посла України в Йорданії С.Паська присвяченій Дню Конституції України глава української дипломатичної місії високо оцінив рівень відносин його країни з Йорданією.

Посол розповів про ухвалення Основного закону України. С.Пасько поінформував, що спроби прийняти Конституцію в Україні робилися ще на початку 18 століття. Тодішній документ визнали уряди Швеції та Туреччини. Світові вчені та політики вважають її однією з найбільш демократичних конституційу світі, яка на 80 років випередила ідеї Французької революції та прийняття конституції США. На жаль Українська держава не змогла втримати свою незалежність в ті роки.

Під час прес-конференції Посол України розповів про розвиток українсько-йорданських відносин у минулому році. Він зазначив, що головною подією українсько-йорданських відносин став перший в історії двостороннього співробітництва офіційний візит Короля Йорданії в Україну у червні минулого року. Візит додав динамічності розвитку двосторонніх відносин. Через десять місяців після цієї важливої події відбувся офіційний візит Президента України В.Ф.Януковича в Йорданію (16-17 квітня ц.р.), у ході якого було підписано низку двосторонніх документів у різних сферах співробітництва.

Помітною подією українсько-йорданських відносин стало також проведення 2-го засідання Спільної міжурядової українсько-йорданської комісії з торговельно-економічного співробітництва у квітні ц.р. У рамках роботи Комісії було обговорено питання двостороннього співробітництва в торговельно-економічній та інвестиційній сферах, а також перспективи реалізації проектів у сільськогосподарській, металургійній та фармацевтичній сферах. Окрему увагу було приділено питанню забезпечення продовольчої безпеки Йорданії та інших країн регіону, зокрема поставкам українського зерна до Йорданії.

Посол України зазначив, що «коли ми говоримо про українсько-йорданські відносини то слід згадати про заснування громадянкою України Е.Недогіною та другом Посольства М.Судахом українсько-йорданського інформаційного комітету, який виконує важливу роль у поширенні інформації про розвиток двосторонніх відносин».

Сергій Пасько підкреслив, що важливою складовою українсько-йорданських відносин є торговельно-економічне співробітництво. Протягом першого кварталу поточного року було зафіксоване зростання обсягів двосторонньої торгівлі між Україною та Йорданією. Так, станом на березень 2012 року показник обсягу двосторонньої торгівлі товарами та послугами становить 113, 41 млн. дол. США, що на 2,3% більше ніж протягом першого кварталу минулого року.

Активно розвивається двостороннє міжрегіональне співробітництво, активізація якого має сприяти розширенню двосторонніх торгово-економічних відносин. У серпні 2011 року у м. Донецьк був підписаний Договір про економічне та культурне співробітництво між містами Донецьк і Нова Рамта. У вересні минулого року було укладено Угоду про встановлення дружніх відносин та співпраці між муніципалітетом міста Черкаси і муніципалітетом міста Мадаба.

Українсько-йорданське співробітництво у сфері культури також зазнало активізації. Особливо слід відзначити проведення вперше в історії двосторонніх відносин Днів йорданської культури з 12 по 17 вересня 2011 р. у чотирьох містах України – Вінниці, Звенигородці, Черкасах та Києві.

Дні йорданської культури проходили паралельно з Першим українсько-йорданським медичним конгресом, у роботі якого взяли участь понад 50 йорданських лікарів.

«Ад-Діар»,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux