• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Виступ Посла України в Йорданії С.О.Паська на дипломатичному прийомі з нагоди 21-ї річниці незалежності України
Опубліковано 27 серпня 2012 року о 15:19

Готель "Мерідіан", Амман, 27.08.2012 р.

Шановні гості! Дорогі співвітчизники!

В серпні 1991 року стала реальністю вікова мрія українського народу. Сьогодні ми з впевненістю стверджуємо: український народ достойно склав іспит на свободу і незалежність.

Сьогодні Україна продовжує прямувати шляхом демократичних реформ, економічного реформування, рішучої боротьби з корупцією, забезпечення свободи слова і верховенства права.

28 жовтня 2012 року відбудуться чергові парламентські вибори в Україні й ми запрошуємо наших співвітчизників взяти участь у виборах й віддати свої голоси за політичну партію або кандидата, в якого ви вірите. Ці вибору базуватимуться на новій правовій системі, яку було запроваджено згідно з Венеціанською комісією та рекомендаціями ОБСЄ.

 Україна є важливим суб’єктом міжнародних відносин. У 2011 році ми вперше головували в Комітеті міністрів Ради Європи, у поточному році головуємо в Центральноєвропейській ініціативі. 2013 рік для України позначиться головуванням в Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

Стратегія європейської інтеграції залишається в основі зовнішньополітичного курсу України.

Українська економіка третій рік поспіль демонструє тенденцію до стабільного зростання. Попри складну економічну ситуацію у світі нам вдається підтримувати економічну стабільність. Спостерігається зростання національної економіки: у 2010 році цей показник становив 4,2%, у 2011-му - 5,3%. Станом на липень цього року зростання становить понад 2,5%. Така динаміка зберігається й вона носить стабільний характер.

Ми зберігаємо і примножуємо капітал партнерських стосунків з Йорданією. Поточний рік виявився дуже плідним для наших двосторонніх відносин. Головною подією українсько-йорданських відносин став офіційний візит Президента України В.Ф.Януковича в Йорданію у квітні, який відбувся через десять місяців після першого в історії двосторонніх відносин офіційного візиту Короля Йорданії в Україну у червні минулого року. Символічним стало те, що візит Президента України  до Амману проходив у переддень 20-ї річниці встановлення українсько-йорданських дипломатичних відносин.

Яскравою подією для бізнесово-економічних кіл двох країн став українсько-йорданський бізнес-форум, який пройшов у рамках візиту Президента України в Йорданію.

В лютому 2012 року відбувся офіційний візит Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка в Йорданію, в ході якого він зустрівся з Королем Йорданії Абдаллою ІІ, Прем’єр-міністром А.Хасавне, Міністром закордонних справ Н.Джуде. У рамках візиту була проведена регіональна нарада керівників дипломатичних представництв України у країнах Близького Сходу, Північної Африки та Ірані. В роботі наради взяв участь та виступив Міністра закордонних справ Йорданії Н.Джуде.

Помітною подією українсько-йорданських відносин стало також проведення 2-го засідання Спільної міжурядової українсько-йорданської комісії з торговельно-економічного співробітництва у квітні ц.р.

Активізація обміну візитами на різних рівнях позитивно позначилася на економічному співробітництві між нашими країнами. Протягом першого півріччя поточного року спостерігається зростання обсягів двосторонньої торгівлі між Україною та Йорданією на 30% порівняно з першим півріччям минулого року. Це досить великий показник зростання і це лише початок.

Підготовка до проведення фінальної частини Євро-2012 стала додатковим фактором економічного зростання України. Україна оновилася: ми збудували 4 нові аеропорти, 4 стадіони, дороги та інші складові інфраструктури. Було побудовано 2200 кілометрів нових автомагістралей та відремонтовано майже 4000 кілометрів доріг. Ця інфраструктура – наше національне надбання. Це інвестиції у добробут нинішнього та наступних поколінь.

Хотів би окремо відзначити, що у липні поточного року з нагоди проведення Чемпіонату Євро-2012 було проведено турнір з міні-футболу «Грай з Європою в Йорданії» серед команд посольств європейських країн акредитованих в Аммані. Збірна команди Посольства України перемогла у цьому змаганні таких сильних суперників, як команди Посольств Франції та Іспанії. Сподіваюся що в майбутньому проведення турніру з міні-футболу серед дипломатичних представництв, акредитованих в Аммані, стане доброю традицією й проводитиметься на щорічній основі.

Шановні гості!

Пропоную підняти келих за Державне свято України – 21-у річницю Незалежності України, а також за подальше зміцнення двосторонніх українсько-йорданських відносин!

 З Днем незалежності!

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux