• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
«Королівський візит - йорданський продукт з українським сертифікатом походження»
Опубліковано 30 червня 2011 року о 11:49

Газета "Ар-Рай", 30.06.2011 р.

Перший візит Короля Йорданії Абдалли ІІ до столиці краси та витонченості Києва був успішним за всіма мірками згідно з аналітичними матеріалами ЗМІ обох країн. Незважаючи на те, що візит був коротким, він характеризувався високою насиченістю – були організовані зустрічі Короля з Президентом України Віктором Януковичем, Прем’єр-міністром та Головою парламенту, іншими високими посадовими особами. Його Величність відчув глибину української любові до Короля та народу Йорданії. Українці та йорданці змішалися з давніх-давен, багато тисяч йорданських студентів навчалися у вищих учбових закладах Києва та інших українських міст. Можна говорити про те, що авіасполучення між Амманом та Києвом стало «народним».

Під час прес-конференції в Аммані для місцевих журналістів Посол України в Йорданії Сергій Пасько, відомий своєю активністю з часу призначення на нинішню посаду, з радістю розповів про подробиці першого візиту Його Величності Короля до України, про різні сфери співробітництва між обома країнами, передусім, економічну, торговельно-економічну та наукову. Посол торкнувся теми відносин між двома народами, які зміцнюються йорданськими студентами в українських вищих учбових закладах, змішаними сім’ями, культурними відносинами, беручи до уваги той факт, що деякі змішані сім’ї у третьому поколінні змогли перенести на йорданське підґрунтя добрі традиції і стати своєрідними посольствами між двома країнами, закликаючи до активізації двосторонніх обмінів, справжню цінність та результат яких ми бачимо щодня.

Посол не приховував, що останнім часом відбулося зменшення обсягів товарообігу та туристичного потоку між двома країнами, що, можливо, стало наслідком економічної кризи та революцій в арабських країнах. Водночас, Пасько підкреслив, що візит Його Величності до України дозволив українцям більше дізнатися про Йорданію, відкрити туристичні, у т.ч. релігійні, можливості Королівства. Посол зазначив, що надаючи великого значення цьому питанню він особисто провів останнім часом декілька зустрічей з релігійними діячами України та Йорданії з метою активізації туристичного обміну. За його словами, велике значення Йорданії для українців як релігійного центру підсилюється стабільністю та безпекою, які панують в Королівстві, а також гостинністю йорданського народу, на яку «не впливають конкретні обставини».

Посол повідомив про збільшення кількості йорданців, які зацікавлені в реалізації економічних проектів на території України у різних сферах, зокрема, фармацевтичній, будівельній (виробництво мінеральної вати), харчовій. При цьому він зазначив, що у багатьох випадках йорданська технологія виробництва є кращою за європейські зразки. Пасько додав, що багато йорданських інвесторів хотіли б зробити Київ східноєвропейським центром виробництва та збуту своєї продукції, що дозволить скоротити відстані та зменшити витрати.

У подальшому ми очікуємо зміцнення співробітництва між обома історичними столицями, становлення відносин у всіх сферах на кшталт тих, які склалися між Його Величністю Королем Абдаллою ІІ та Його Високоповажністю Президентом Віктором Януковичем, що дозволить втілити в життя бачення керівництва двох держав у торговельно-економічній та культурно-гуманітарній сферах.

Informational Agency "Petra",

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux