• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 16 – 23 серпня 2012 р.
Опубліковано 23 серпня 2012 року о 15:45

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Внутрішні події

16 серпня оприлюднено інформацію про відставку Голови Арабського банку А.Х.Шомана. У листі, адресованому персоналу Банку, А.Х.Шоман висловив розчарування політикою генерального менеджера та радою директорів Банку, «якій бракує принципів гарного керівництва». У листі зауважується, що з часу заснування Арабського банку у 1930 році дідом А.Х.Шомана, керівництво фінансовою установою базувалося на принципах відкритості та моралі. Наразі, на думку А.Х.Шомана, керівництво банку не виконує свої функції належним чином.

Коментуючи відставку Голови Арабського банку, Голова Центрального банку Йорданії З.Фаріз зазначив, що вчинок А.Х.Шомана не матиме негативного впливу на Банк, який є одним з найбільших йорданських та регіональних фінансових установ.

22 серпняйорданським парламентомухвалено законопроект про ЗМІ та публікації. Згідно із законопроектом, Інтернет видання мають отримати ліцензію, яка дає право на здійснення журналістської діяльності. Ліцензія коштуватиме від 1 тис. до 10 тис. динарів. Крім того, законопроект вимагає, щоб редактори Інтернет видань були членами Асоціації журналістів Йорданії.

Законопроект про ЗМІ та публікації викликав хвилю обурення серед йорданських журналістів, які вважають його положення порушенням прав та свобод ЗМІ.

23 серпня оприлюднено інформацію про процес реєстрації виборців в Королівстві. Зазначається, що до завершення реєстрації виборців залишилося два тижні, а в країні зареєстровано лише 8% виборців для участі у парламентських виборах.

На сьогодні, основною перешкодою на шляху проведення парламентських виборів до кінця поточного року є низький відсоток явки на реєстрацію виборців. За інформацією анонімного джерела, «потрібно справжнє чудо», щоб йорданська влада змогла провести вибори наприкінці поточного року. Близько 237 тис. йорданців від загальної кількості виборців, яка становить 3 млн. осіб, були внесені в лист виборців.

На думку аналітиків, ще однією причиною низької явки йорданців на реєстрацію є негативний стереотип, що склався протягом тривалого часу серед йорданців щодо виборів. Іншою важливою перешкодою на шляху проведення парламентських виборів наприкінці цього року є бойкот, який оголосив популярний ісламістський рух Королівства «Брати-мусульмани».

Зовнішня політика і міжнародні відносини

16 серпня оприлюднено заяву Короля Йорданії Абдалли ІІ, зроблену під час зустрічі з представниками мусульманських та християнських конфесій Єрусалиму .

У заяві йорданський монарх зауважив, що Йорданія не сприймає політику Ізраїлю, спрямовану на іудаїзацію історії та спадщини Святого міста.

За словами Абдалли ІІ, дії Ізраїлю не мають правових основ та ведуть до зростання насильства й міжрелігійних конфліктів. Йорданський монарх запевнив, що Йорданія й надалі відіграватиме провідну роль у збереженні святих місць Єрусалиму, а також протистоятиме одностороннім діям Ізраїлю, які загрожують арабській ідентичності Єрусалиму.

Абдалла ІІ підкреслив важливість спільних зусиль у протистоянні ізраїльській політиці, спрямованій на витіснення християнських та мусульманських представництв з території Святого міста.

16 серпня у рамках візиту Міністра закордонних справ Франції Л.Фабіуса до Йорданії, відбулась його зустріч з Королем Йорданії Абдаллою ІІ.

У ході зустрічі сторони приділили особливої уваги сирійському питанню. Зокрема, йорданський монарх зауважив на необхідності політичного вирішення внутріполітичної кризи в Сирії та висловив вдячність уряду Франції за надання Королівству гуманітарної допомоги для забезпечення потреб сирійських біженців.

Л.Фабіус у супроводі Міністра закордонних справ Йорданії відвідав табір для сирійських біженців в місті Заатарі та ознайомився з умовами, в яких утримуються сирійські біженці.

21 серпня оприлюднено інформацію про зникнення двох йорданських миротворців контингенту ООН у Дарфурі. За інформацією Департаменту громадської безпеки Королівства, йорданці входили до складу місії ООНв Судані. За попередніми даними, йорданці зникли під час здійснення закупок у північному Дарфурі, які вони здійснювали у складі групи миротворців.

Наразі триває повномасштабна операція з розшуку зниклих громадян Йорданії. Водночас, згідно із заявою Департаменту громадської безпеки Королівства,немає ознак викрадення або загибелі йорданських миротворців.

Йорданські миротворці беруть участь у багатьох миротворчих місіях, зокрема в Конго, Ліберії, Кот-Д’Івуар та на Гаїті. Проте, місія ООН в Судані є найбільш масштабною миротворчою місією, до якої залучені понад 17 тис. військових та 5 тис. поліцейських, мандат яких передбачає захист цивільного населення.

21 серпня висвітлено питання збільшення кількості сирійських біженців в Королівстві. Зазначається, що лише в ніч з 20 на 21 серпня ц.р. на територію Йорданії прибуло 3 тис. сирійських біженців.

За словами Державного міністра з питань преси та комунікацій Йорданії С.Мааіта, щоденна кількість сирійських біженців, що перетинають кордон з Йорданією, в середньому становить 1 тис. осіб. Відразу після перетину кордону йорданські військові супроводжують біженців у табір у місті Заатарі.

За словами Міністра закордонних справ Йорданії Н.Джуде, зовнішньополітичне відомство Королівства вручило ноту протесту Послу Сирії в Аммані, в якій засуджується кровопролиття, яке триває в сусідній країні та є причиною невпинного зростання кількості біженців на території Йорданії.

Економіка

16 серпня щоденна газета «Ад-Дустур» опублікувала інтерв’ю Посла Українив Йорданії С.О.Паська щодо можливостей інвестиційного співробітництва між Україною та Йорданією у будівництві зерносховищ та складів для металопродукції в місті Акаба, які були обговорені під час зустрічі з Головою Торгової палати Йорданії Н.Аль-Кібаріті.

В інтерв’ю Посол України розповів, що українська сторона має намір інвестувати саме в Акабі, оскільки географічне розташування цього міста та економічна співпраця з сусідніми в цьому регіоні країнами створюють сприятливі умови для інвестування. Крім того, порт Акаби належним чином облаштований для прийому великих вантажних кораблів.

Посол України також зазначив, що Акаба може скласти конкуренцію іншим туристичним містам світу завдяки налагодженій інфраструктурі, кількості готелів та високому рівню сервісу.

Стосовно двосторонньої торгівлі було зазначено, що основний експорт України в Йорданію складають металопродукція та зернові. Йорданія експортує в Україну одяг, овочі, фрукти тощо.

Зі свого бокуН.Аль-Кібарітізазначив, що візит Посла України в Акабу відповідає прагненням та стратегії Торгової палати Йорданії, яка полягає в ознайомленні з наявними інвестиційними можливостями, заохоченні та залученні іноземних інвестицій. Він також додав, що йорданська сторона прагне встановити побратимські відносини між Акабою та Одесою для активізації торговельної та портової співпраці між двома прибережними регіонами. Н.Аль-Кібаріті зазначив, що для С.О.Паська було організовано поїздки в районі м.Акаба, під час яких Посла було ознайомлено з основними інвестиційними можливостями для українських компаній.

У свою чергу, Посол України висловив свої враження від економічного та туристичного підйому, який він відчув під час перебування в Акабі, він також запевнив, що буде розпочато роботу з заохочення приїзду до цього міста представників українських інвестиційних компаній.

22серпня«Ад-Діар» надрукувала статтю під заголовком «Українські інвестиції в Акабі», в якій широко висвітлено візит Посла Українив Йорданії С.О.Паська до Акаби. У статті зазначається, що під час візиту Посол України провів зустріч з Головою Торгової палати Йорданії Н.Аль-Кібаріті, у ході якої були обговорені можливості інвестиційного співробітництва між Україною та Йорданією у будівництві зерносховищ та складів для металопродукції, а також плани щодо встановлення побратимських відносин між Акабою та Одесою.

23 серпня оприлюднено заяву Міністерства енергетики та мінеральних ресурсів Йорданії. У заяві йдеться про те, що у світлі різкого зростання цін на нафту обсяг щорічних субсидій на пальне сягне 650 млн. динарів.

Зростання ціни на сиру нафту в середньому на 1 дол. США призведе до того, що субсидії на цей продукт підвищаться на 40 млн. дол. США. Водночас, субсидії на бензин сягнуть 100 млн. динарів, в той час як субсидії на газолін та керосин – 425 млн. динарів.

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux