Зміни було розроблено з урахуванням досвіду успішного функціонування новітнього проекту МЗС України з оформлення віз в електронному вигляді (е-Віз) з метою оптимізації чинних візових процедур і подальшого розвитку системи централізованого оформлення е-Віз.
Зокрема, передбачається:
- скасування процедури оформлення іноземцям у пунктах пропуску через державний кордон разових 15-денних туристичних/ділових віз (т.зв. «віз по прибуттю»);
- збільшення з 65 до 85 дол. США тарифної ставки консульського збору за оформлення е-Віз;
- розширення переліку підстав оформлення е-Віз (за метою в’їзду). На додаток до ділової та туристичної мети запроваджується можливість оформлення е-Віз для поїздок в Україну з приватною метою, для лікування, провадження діяльності у сфері культури, науки, освіти, спорту, а також представникам ЗМІ.
Відповідно, з 01.01.2019 р. візи «по прибуттю» оформлюватимуться виключно у випадках, визначених у пп.1-5 та 7-8 п.20 Правил.
Довідково: Згідно з п.20 Правил, в пунктах пропуску через державний кордон оформлюються візи для в’їзду в Україну:
1) з дипломатичною або службовою метою за клопотанням державних органів України;
2) з метою ліквідації наслідків надзвичайної ситуації за клопотанням ДСНС;
3) з метою невідкладного медичного лікування або участі в похованні близького родича, що підтверджено відповідними документами;
4) пілотам та іншим членам екіпажів повітряних суден, які здійснюють міжнародні польоти, за наявності ліцензії пілота або посвідчення (сертифіката) члена екіпажу, що передбачені додатком 9 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію;
5) з метою забезпечення інтересів України у сфері зовнішньої та внутрішньої політики, а також у випадках, які мають гуманітарний характер, за письмовим рішенням департаменту консульської служби МЗС;
7) з метою транзитного проїзду через територію України членів екіпажів іноземних суден, що перебувають в українських портах, за наявності виписки із суднової ролі;
8) в інших випадках, передбачених законодавством та міжнародними договорами України.
В рамках імплементації урядового рішення МЗС наразі вживається комплекс заходів для запровадження оформлення е-Віз за новими підставами, а також розширення переліку держав, громадяни яких матимуть право на оформлення е-Віз.
Правила оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію
З 04 квітня 2018 р. МЗС здійснює централізоване оформлення іноземцям 44х* держав світу віз в електронному вигляді (е-Віза) для в’їзду в Україну з діловою або туристичною метою.
* Станом на 16.11.2018 р.: Австралія, Багамські Острови, Барбадос, Бахрейн, Болівія, Бутан, Вануату, Гаїті, Ґватемала, Гондурас, Ґренада, Домініка, Домінікана, Індонезія, Камбоджа, Коста-Ріка, Кувейт, Лаос, Маврикій, Малайзія, Мальдіви, Мексика, Мікронезія, М'янма, Непал, Нікараґуа, Нова Зеландія, Оман, Палау, Перу, Сальвадор, Самоа, Саудівська Аравія, Сейшельські Острови, Сент-Вінсент і Ґренадини, Сент-Люсія, Сінгапур, Суринам, Таїланд, Тімор-Лешті, Тринідад і Тобаґо, Тувалу, Фіджі, Ямайка.
е-Віза є абсолютно новітнім для України проектом, який реалізується з метою модернізації існуючих процедур у візовій сфері.
МЗС розроблено максимально спрощений процес отримання е-Візи, який, водночас, дозволяє здійснювати ефективний контроль в частині запобігання в’їзду в Україну небажаних осіб.
Для оформлення е-Візи необхідно:
Для в’їзду в Україну потрібно роздрукувати отриману е-Візу та пред’явити разом з паспортом прикордонним органам України (е-Віза дійсна для в’їзду у міжнародних пунктах пропуску через державний кордон).
Переваги е-Віза:
е-Віза характеризується ефективністю, надійністю, суттєво спрощує візові формальності для бажаючих відвідати Україну та отримує схвальні відгуки користувачів.
Протягом перших 6 місяців функціонування системи оформлення е-Віз можливістю оформити е-Візу скористалося понад 9 000 іноземців.
Ураховуючи успішний досвід роботи системи, планується розширення підстав оформлення е-Віз (за метою в’їзду), а також переліку держав, громадянам яких може оформлюватися е-Віза.
З 01.01.2019 р. е-Візи оформлюватимуться для в’їзду в Україну: