• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Oгляд найважливіших подій в Йорданії за 04 – 09 лютого 2012 р.
Опубліковано 09 лютого 2012 року о 15:17

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Внутрішні події

6 лютого розпочався загальнонаціональний страйк викладачів державних шкіл Йорданії. Метою страйку є змусити уряд країни виконати довготривалу обіцянку щодо підвищення заробітної плати вчителям Королівства.

За словами Міністра освіти Йорданії Е.Дахіята, питання підвищення заробітної плати працівникам державних навчальних закладі країни може бути вирішеним лише за допомогою діалогу.

Останній раз підвищення заробітної плати працівників освітньої галузі відбулось у 1996 р. У цьому контексті, 5 лютого Міністерство освіти Йорданії оголосило про рішення підвищити працівникам освітньої сфери заробітну плату на 100%, проте таке підвищення здійснюватиметься поступово. Спочатку заробітну плату буде підвищено на 70-80%, а у 2013-2014 - ще на 20%.

У рамках реалізації урядової програми з реструктуризації заробітної плати працівників державного сектору, заробітна плата вчителів була приведена до єдиного показника, який на 70% вище попереднього. Цей крок коштував Королівству 27 млн. динар (38 млн. дол. США).

Проте, на думку працівників освітньої галузі, підвищення заробітної плати на 100% має відбутися відразу, оскільки протягом 16 років вони чекали на таке урядове рішення.

7 лютого розпочався розгляд Генеральною прокуратурою Йорданії справи щодо обвинувачення кількох йорданських журналістів в отриманні хабарів від колишнього директора Генерального департаменту розвідки генерала М.Дахабі у 2007-2008 роках.

Згідно із заявою члена профспілкової ради Йорданської асоціації ЗМІ Р.Саіде, профспілка наполягає на проведенні юридичного розслідування даної справи.

Водночас, журналісти, імена яких співпали з іменами обвинувачених у хабарництві, оприлюднили заяву в якій звинуватили Йорданську асоціацію ЗМІ у «слабкій позиції» стосовно захисту професійних прав журналістів.

7 лютого відбулась зустріч Короля Йорданії Абдалли ІІ з Президентом Правової ради М.Аль-Махамедом у Королівському суді. У ході зустрічі йорданський монарх наголосив на необхідності збереження незалежності й цілісності правової системи Королівства, яка має бути добре захищеною від політичного та соціального впливу.

Під час зустрічі Президент Правової ради Йорданії представив на розгляд Короля країни стратегію розвитку правової сфери у 2012-2014 роках. Абдалла ІІ підтримав запропоновану стратегію, з проектом якої він мав нагоду ознайомитися ще на початку місяця.

Стратегія розвитку правової сфери Йорданії складається з шести компонентів. Перший компонент стратегії передбачає забезпечення інституційної незалежності правової системи та зміцнення ефективності правових інспекційних методологій, а також розвиток інституційних спроможностей Правової ради. Другим компонентом є належне використання навичок суддів з метою підвищення якості правового регулювання, тоді як третій компонент передбачає досягнення ефективного кримінального правосуддя згідно зі світовими стандартами. Четвертий та п’ятий компоненти мають на меті інституціоналізацію відносин між юридичними органами та Міністерством юстиції, а також встановлення відкритого зв’язку між працівниками правової сфери та іншими інституціями.

8 лютого оприлюднено результати опитування громадської думки щодо довіри нинішньому Прем’єр-міністру Йорданії А.Хасавне. Опитування було проведене Центром стратегічних досліджень при Йорданському університеті.

Згідно з опитуванням, 69% йорданців підтримали національну модель розвитку країни та 67% довіряють нинішньому главі йорданського уряду. Останнім часом спостерігається зростання довіри суспільства до уряду Королівства. Так, у листопаді 2011 р. показник довіри йорданців до уряду становив 65%. На думку аналітиків зростання довіри пов’язано, перш за все, із активною антикорупційною кампанією, яку наразі проводить уряд Йорданії.

8 лютого група йорданських депутатів відмовилася підтримати пропозицію щодо направлення Нижньою палатою парламенту Йорданії всіх справ, пов’язаних з корупцією в Антикорупційну комісію.

Під час засідання Нижньої палати парламенту 45 народних депутатів відкликали свої підписи під відповідним меморандумом, який вони попередньо підписали, разом з іншими 30-ма депутатами. На думку депутатів, Антикорупційний комітет «ховає деякі справи» та виправдовує колишніх міністрів та глав йорданських урядів, які причетні до корупційної діяльності. У разі якщо меморандум не підписано хоча б 61 депутатом, він втрачає силу.

9 лютого в столиці Йорданії тривають акції протестів перед будівлею Посольства Сирії в Йорданії. Демонстранти вимагають вигнання сирійського посла з Амману, висловлюючи свою солідарність з сирійським народом та викриваючи масові вбивства в Сирії.

Акцію протесту організовано Йорданською комісією з підтримки сирійського народу, яка вимагає від урядів арабських держав визнати сирійські опозиційні сили - Національну раду та Вільну армію легітимними лідерами країни.

Зовнішня політика і міжнародні відносини

4 лютого відбулась зустріч Короля Йорданії Абдалли ІІ з Президентом Палестини М.Аббасом у м.Акаба. Зустріч стала частиною тривалих консультацій між Йорданією та Автономією з питань досягнення миру між Ізраїлем та Палестиною.

У ході зустрічі сторони обговорили результати підготовчих зустрічей між ізраїльською та палестинською сторонами в Аммані та контактів Йорданії з різними міжнародними організаціями стосовно мирного процесу в регіоні.

Обидва лідери обмінялися думками стосовно недавнього візиту Генерального Секретаря ООН Пан Гі Муна в Палестину та Ізраїль. Під час зустрічі йорданський монарх зауважив, що Королівство й надалі надаватиме Автономії підтримку у відновленні її легітимних прав в регіоні.

5 лютого оприлюднено рішення Йорданії щодо виведення спостерігачів місії Ліги арабських держав (ЛАД) з Сирії. За словами Міністра закордонних справ Йорданії Н.Джуде, таке рішення було прийнято декілька днів тому, коли діяльність всіх спостерігачів ЛАД була призупинена.

Згідно із заявою ЛАД, місія спостерігачів була призупинена 4 лютого через зростання насильства в Сирії. Водночас, офіційно ще не оголошено про припинення місії ЛАД на території цієї країни.

Країни Перської затоки вивели своїх спостерігачів з Сирії ще тиждень тому, мотивуючи це тим, що місія ЛАД не в змозі припинити насильство в цій країні.

7 лютого розпочався офіційний дводенний візит Прем’єр-міністра Йорданії А.Хасавне до Лівії. У ході візиту сторони домовились про надання Лівії йорданської фінансової та експертної допомоги з метою полегшення процесу відбудови країни, зокрема у сфері людських ресурсів.

Лівійська сторона висловила Йорданії вдячність за допомогу в навчанні 10 тис. лівійських військовослужбовців та надання медичної допомоги 20 тис. пораненим лівійцям в госпіталях Королівства.

8 лютого відбулась зустріч Міністра закордонних справ Йорданії Н.Джуде з делегацією Ради Європи в Аммані. У ході зустрічі сторони зосередились на зміцненні двостороннього співробітництва, зокрема у рамках підтримки з боку РЄ демократичних процесів, що відбуваються в Йорданії. Було обговорено також шляхи надання експертної допомоги збоку РЄ у проведенні соціально-економічних реформ в країні.

8 лютого глава зовнішньополітичного відомства Н.Джуде провів переговори з Міністром закордонних справ Шрі-Ланки Г.Перісом. У ході переговорів було обговорено низку питань, що стосуються регіонального розвитку подій та двостороннього співробітництва. Сторони домовились про надання експертної допомоги Шрі-Ланці з боку Йорданії, оскільки Шрі-Ланка наразі знаходиться у перехідній фазі розвитку після громадянського конфлікту, який завершився у 2009 році.

Економіка

5 лютого оприлюднено рішення йорданського уряду щодо підвищення цін на електроенергію на 9%. Згідно із новою ціновою політикою, ті, хто споживає не більше 600 кіловат електроенергії (87% йорданських сімей) сплачуватиме 72-113 філсів за кіловат на місяць. Тариф на електроенергію зростатиме залежно від зростання обсягів постачання. Максимальний тариф за споживання електроенергії становить 548 філсів за кіловат.

Підвищення тарифів на електроенергію є наслідком ненадійності єгипетського газопроводу. Постійне припинення газопостачання в Королівство через єгипетський газопровід коштувало країні у минулому році 1,03 млрд. динар. За попередніми прогнозами цей показник може сягнути 1,7 млрд. динар у поточному році.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux