• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 13 – 19 квітня 2012 р.
Опубліковано 19 квітня 2012 року о 11:48

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Внутрішні події

13 квітня проведено акцію протесту, організовану ісламістами Королівства. Демонстрацію було проведено на знак протесту проти ухвалення «несправедливого» законопроекту про вибори.

Опозиційні сили Йорданії визначили низку пунктів законопроекту, якими вони незадоволені. Зокрема, щодо резервування місць для політичних партій в Нижній палаті парламенту, а також формулою «два голоси – один виборець».

На думку ісламістів Королівства, подібний законопроект є свідченням того, що держава не відноситься серйозно до проведення демократичних реформ.

За словами демонстрантів, акція протесту покликана дати зрозуміти йорданським парламентарям, що йорданці вже бачили розширення політичних свобод в Марокко, Єгипті та Тунісі, й «не погодяться на щось менше, ніж існує в цих країнах».

19 квітня оприлюднено рішення йорданського уряду щодо припинення перебування лівійських громадян в йорданських готелях. Подібне рішення було прийнято через велику заборгованість лівійського уряду перед готелями Королівства, яка становила 90 млн. динар.

За інформацією Йорданської асоціації готелів, лівійські гості були попереджені про необхідність звільнення готелів до 21 квітня ц.р. у разі, якщо вони не платитимуть готівкою за кімнати в готелях.

Починаючи з наступного тижня готелі Йорданії припиняють надавати кімнати лівійським громадянам, більшість з яких перебуває в Королівстві на лікуванні. На сьогодні в Йорданії залишається 12 тис. лівійців. Деякі йорданські готелі можуть стати банкротами у разі, якщо лівійський уряд не погасить заборгованість.

Зовнішня політика і міжнародні відносини

16-17 квітня відбувся офіційний візит Президента України В.Ф.Януковича в Йорданію на запрошення Короля Йорданії Абдалли ІІ.

Візит відбувся напередодні 20-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Йорданією – через 10 років від попереднього візиту Президента України до Королівства.

У ході візиту український лідер провів переговори з Королем Йорданії Абдаллою ІІ. Сторони розглянули шляхи зміцнення двосторонніх відносин в різних сферах співробітництва. Лідери двох держав обговорили низку питань регіонального та міжнародного характеру, що становлять взаємний інтерес. Увагу під час переговорів було приділено питанню відкриття дипломатичного представництва Йорданії в Україні.

У ході переговорів було підписано шість двосторонніх документів:

- Угоду між Урядом Йорданського Хашимітського Королівства та Урядом України про співробітництво в галузі професійного навчання;

- Угоду про співробітництво між Міністерством України у справах сім‘ї, молоді та спорту і Вищою радою молоді Йорданського Хашимітського Королівства;

- Угоду між Міністерством аграрної політики України та Міністерством сільського господарства Йорданського Хашимітського Королівства про співробітництво в галузі карантину рослин;

- Меморандум між Міністерством аграрної політики України та Міністерством сільського господарства Йорданського Хашимітського Королівства про економічну, наукову і технічну співпрацю у сфері сільського господарства;

- Меморандум між Державним агентством України з інвестицій та розвитку та Йорданською інвестиційною радою;

- Програму співробітництва між Українським національним інформаційним агентством «Укрінформ» та Йорданським агентством новин «Петра».

Під час візиту Президент України зустрівся також з Прем’єр-міністром А.Аль-Хасавне, Президентом Сенату Т.Масрі, Спікером Нижньої палати парламенту К.Дугмі та іншими високопосадовцями Йорданії.

У рамках візиту відбувся українсько-йорданський бізнес-форум за участі провідних представників ділових кіл України та Йорданії. В урочистій церемонії відкриття форуму взяли участь Президент України В.Ф.Янукович та Прем’єр-міністр Йорданії А.Аль-Хасавне. У ході форуму було підписано Угоду про заснування Українсько-йорданської Ділової ради між Українським союзом промисловців та підприємців та Йорданською торговельною палатою та Йорданською промисловою палатою.

17 квітня розпочався візит Короля Йорданії Абдалли ІІ в Бельгію. Під час візиту йорданський монарх зустрівся з Президентом Європейської комісії Х.М.Баррозо, у ході яких було відзначено важливість розвитку особливого партнерства між Королівством та ЄС. Голова ЄК вкотре підтвердив готовність Європи надавати Йорданії допомогу у проведенні внутрішньодержавних реформ та реалізації програм економічного розвитку. Сторони обговорили також останній перебіг подій на Близькому Сході, зокрема ситуацію в Сирії та ізраїльсько-палестинські відносини.

У рамках візиту відбулась також зустріч між Абдаллою ІІ та Президентом ради ЄС Х. Ван Ромпеєм. Сторони розглянули процес внутрішньополітичного реформування Королівства та окремо зупинились на можливих шляхах мирного врегулювання в Сирії.

У ході візиту відбулись також переговори між йорданським монархом та Генеральним секретарем НАТО А.Фог Расмуссеном, під час яких співрозмовники розглянули мирні ініціативи Йорданії у рамках співробітництва з Альянсом. Генеральний секретар НАТО підкреслив важливість ролі Королівства у процесі мирного врегулювання на Близькому Сході.

Відбулась також зустріч Абдалли ІІ з Прем’єр-міністром Бельгії Е.Ді Рупо. Основну увагу під час зустрічі було приділено обговоренню регіональних питань.

18 квітня Король Йорданії Абдалла ІІ виступив із промовою в Європейському парламенті в Страсбурзі. У своїй промові йорданський монарх зауважив, що Європа та Близький Схід стикаються з однаковими викликами та мають єдине майбутнє.

Абдалла ІІ висловив вдячність Європейському Союзу за підтримку у процесі реформування Королівства. Король відзначив, що у травні поточного року виповнюється десять років з набуття чинності Угодою між ЄС та Йорданією про асоціацію, реалізація якої сприяла відкриттю нових торговельних ринків для Королівства та створенню нових робочих місць для йорданців. За словами Абдалли ІІ, такі можливості були примножені «розширеним статусом» Йорданії в ЄС.

Як зазначив йорданський монарх, міжнародна фінансова, продовольча та енергетична криза серйозно позначилася на економіці Йорданії та всього регіону. На сьогодні на Близькому Сході зафіксовано найвищий показник безробіття в світі серед молоді. За словами Абдалли ІІ, арабська спільнота має рухатися від протестів до реалізації програм, від критицизму до національних стратегій.

В цей же день Абдалла ІІ провів зустрічі з членами Парламенту ЄС, членами Групи дружби з Йорданією при Європейському парламенті, а також з Генеральним секретарем Ради Європи Т.Ягландом. Основною темою обговорення під час зазначених зустрічей були питання зміцнення відносин між Йорданією та ЄС, а також трансформаційні процеси в деяких арабських країнах.

Економіка

15 квітня оприлюднено інформацію про оголошення головного розробника Йорданського проекту «Червоне море». Компанію-реалізатора зазначеного проекту буде оголошено не раніше вересня або жовтня поточного року. Наразі Міністерством водних ресурсів Йорданії розглядаються заявки від двох компаній на реалізацію проекту.

За розрахунками Міністерства водних ресурсів Йорданії, реалізація проекту розпочнеться на початку 2013 року. За результатами реалізації першої фази проекту до 2022 року, Королівство щороку отримуватиме 1 млрд. кубічних метрів води.

Перша фаза проекту включатиме перекачування води з Червоного моря до цистерни для опріснення, яка буде побудована в м.Акаба. Згідно з проектом, з Червоного моря відкачуватиметься на щорічній основі 2,150 млн. кубічних метрів води, з яких 930 млн. кубчних метрів буде опріснено й 1,220 кубічних метрів – закачано в Мертве море.

19 квітня оприлюднено показники інвестиційного зростання в Йорданії. Незважаючи на політичну нестабільність в регіоні, показник зростання інвестицій в економіку Королівства зріс на 34%. Протягом січня – березня поточного року інвестиції в йорданську економіку становили 298,6 млн. динар (421,1 дол. США), в той час, як протягом цього ж періоду минулого року цей показник склав 221,6 млн. динар (312,5 млн. дол. США).

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux