Виставка в Аммані розпочнеться 1 квітня та триватиме до 7 квітня 2018 року у Королівському культурному центрі. Церемонія відкриття виставки: 01.04.2018 - 18:00 Графік роботи виставки: з 01.04.2018 по 07.04.2018 (11:00 - 13:00, 17:00 - 20:00) Виставку особисто відкриє маестро Іван Марчук та виступить з промовою перед присутніми.
Іван Марчук
Голос моєї душі
Жива легенда українського живопису, всесвітньо відомий художник Іван Марчук представляє в Йорданії ретроспективну виставку «Голос моєї душі». Це буде вже другий візит маестро до Королівства, так, 13-15 грудня 2016 року за ініціативою Посольства України та особисто Посла України Сергія Паська, місцеве населення та гості Йорданії вже мали змогу ознайомитися з деякими роботами І.Марчука в рамках першої його виставки у країнах Близького Сходу та Африки.
В експозиції – п’ятдесят полотен шести (з 12) авторських циклів феноменально широкого творчого діапазону: від філософськи проникливого «Голосу моєї Душі» до гіперреалістичних пейзажів. Картини дадуть відчути жителям південних широт красу і неповторність української природи, насолодитися прохолодою снігових просторів.
Філософські теми його картин передають драматичну напругу, що переживає людство, і співзвучні викликам новітньої доби.
За понад як півстоліття творчої діяльності художником проведено близько 150 монографічних виставок (на 5 континентах світу), «виткано» сотні тисяч кольорових і монохромних кілометрів незбагненного пльонтанізму (авторської техніки передачі зображення), втілених у тисячах полотен-шедеврів, – що є виявом надможливостей людини в мистецтві, у творчості.
Вплив його полотен на глядача порівнюють з дією 25 кадру, котрий впливає на підсвідомість і тому закарбовується в пам’яті назавжди.
Іван Марчук – народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, почесний громадянин міст Києва та Тернополя, член Золотої гільдії Міжнародної академії сучасного мистецтва у Римі. Його ім’я – у числі сотні геніїв сучасності (за версією британської газети «The Daily Telegraph), які створюють багатовимірний образ світу і, випереджаючи час, визначають напрямки і перспективи розвитку постіндустріальної цивілізації.
Митець художніми засобами вибудував власну світоглядну систему, закорінену на високій естетиці і спрямовану на перспективу, запропонував власне бачення глибоких філософських тем людського буття.
Біографічна довідка
Іван Марчук – народився 12 травня 1936 року в селі Москалівка Лановецького району Тернопільської області (на той час Польська республіка), у родині відомого на весь край ткача.
1951-1965 – навчання в училищі декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Труша, Інституті декоративно-прикладного мистецтва (м. Львів)
1965-1968 – робота в Інституті надтвердих матеріалів Академії Наук УРСР (Київ). Винайдення власного творчого методу і шляху у мистецтві, що проявився у циклі робіт «Голос моєї Душі»
1972 – винайдення авторської техніки передачі зображення «пльонтанізм» (від діалектного слова «плести», «переплітати»), завдяки якій досяг гіперреалістичного творення пейзажу.
Зазнавав психологічного тиску радянського режиму, оскільки його творчий метод не вписувався в рамки пануючої ідеології соціалістичного реалізму.
1979 – перша офіційна персональна виставка на вул. Малій Грузинській, 28 у м. Москві (там у 1970—1990-х роках проходили виставки художників-нонконформістів).
1989 -2001 – період еміграції (Австралія, Канада, США)
1989 – зважаючи на міжнародний резонанс успіху Івана Марчука, Спілка художників СРСР без відома митця прийняла його до своїх лав.
1997 – присвоєно Національну премію України імені Тараса Шевченка.
2006 – Міжнародна академія сучасного мистецтва у Римі прийняла Івана Марчука до лав «Золотої гільдії» та обрала почесним членом наукової ради.
Жовтень 2007 – включений до британського рейтингу «Сто геніїв сучасності» (72-е місце). На формування рейтингу впливали: роль у зміні системи поглядів, суспільне визнання, сила інтелекту, досягнення та культурна значимість кожного з кандидатів (за версією британської газети «The Daily Telegraph).
Червень 2016 – нагороджений однією з найвищих нагород України – орденом Свободи.
Іван Марчук систематизував свою творчість в одинадцять циклів: «Голос моєї Душі», «Пейзаж», «Портрет», «Цвітіння», «Кольорові прелюдії», «Кольорові прелюдії ІІ», «Нові експресії», «Натюрморт», «Біла Планета І», «Біла Планета ІІ», «Виходять мрії з берегів», «Погляд у Безмежність». Доробок митця – близько 5000 творів, понад 150 монографічних та 50 колективних виставок.
Протягом останніх років полотна митця експонуються переважно за кордоном (Литва, Німеччина, Польща, Бельгія, Угорщина, Чехія, Словаччина, Туреччина, Люксембург, Таїланд, Туніс).