• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 20 – 24 травня 2012 р.
Опубліковано 24 травня 2012 року о 15:17

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Внутрішні події

20 травня Нижня палата парламенту ухвалила законопроект про заснування конституційного суду, що обумовлено статтею 58 Конституції Королівства.

Згідно із законопроектом уряд та парламент Йорданії мають ексклюзивне право оскаржити конституційність того чи іншого закону в конституційному суді. Парламентарі, державні службовці, представники приватного сектору, а також члени політичних партій не мають право засідати в конституційному суді.

Основною функцією майбутнього конституційного суду буде визначення конституційності законів та постанов, а також тлумачення положень конституції країни. Таким чином конституційний суд замінить Вищу раду з питань тлумачення конституції Йорданії, яка буде розпущена відразу після набуття чинності законом про конституційний суд.

20 травня в Нижній палаті парламенту Прем’єр-міністр Йорданії Ф.Таравне зробив заяву щодо завдань новопризначеного уряду Королівства. У заяві йдеться про те, що основним завданням уряду Королівства є забезпечення підготовки до проведення парламентських виборів у поточному році.

За словами Ф.Таравне, уряд Йорданії усвідомлює свій перехідний характер та критичність ситуації, в якій його було створено, та зобов’язується втілити в життя 10 напрямів своєї програми у тісній співпраці з Нижньою палатою парламенту.

Глава уряду Королівства відзначив важливість відновлення антикорупційної компанії та проведення економічної реформи в країні. Ф.Таравне також підкреслив, що новопризначений уряд зобов’язується захищати свободу слова, а також надавати будь-яку допомогу державним та приватним агентствам новин.

20 травня Сенат Йорданії ухвалив законопроект про політичні партії. Згідно із проектом зазначеного документу кількість засновників політичної партії в Йорданії має нараховувати 500 осіб, тоді як попередній проект закону про політичні партії обмежував цю кількість 250 членами.

Сенатори ухвалили також ініціативу колишнього уряду Йорданії щодо утворення посади генерального комісара Національного центру з прав людини. Кандидатуру на зазначену посаду буде запропоновано новопризначеним главою уряду країни.

Сенатори не погодилися з кандидатурами членів Комітету у справах політичних партій, запропонованими колишнім урядом Королівства. Було вирішено, що Комітет очолить Міністр внутрішніх справ Йорданії. До його складу увійдуть Міністр юстиції Йорданії та генеральні секретарі інших міністерств.

22 травня відбулась зустріч Короля Йорданії Абдалли ІІ з президентом та членами Незалежної виборчої комісії Йорданії.

У ході зустрічі йорданський монарх наголосив на необхідності проведення парламентських виборів до кінця поточного року. Абдалла ІІ також зазначив, що не терпітиме жодної затримки чи перепон у роботі Комісії. Йорданський монарх також зауважив, що майбутні парламентські вибори мають бути прозорими та завершитися обранням компетентних депутатів, які представлятимуть всі прошарки суспільства.

Зовнішня політика і міжнародні відносини

21-24 травня провідні йорданські ЗМІ продовжують широко коментувати проведення прес-конференції та презентації футбольного чемпіонату Євро-2012, яка відбулася 21 травня в одному з престижних ресторанів у центрі Амману. Організаторами заходу виступили Посольство України в Йорданії та спортивний кафе-ресторан «Аль-Хуттар».

У рамках презентації відбулась прес-конференція Посла України в Йорданії С.Паська. Виступаючи на прес-конференції, керівник дипломатичної установи України в Аммані, поінформував про готовність України до Євро-2012, запросив йорданських шанувальників футболу до України та відповів на запитання йорданських журналістів. Окремі інтерв’ю Посла України транслювалися на двох найбільших телеканалах Королівства – Першому каналі Центрального телебачення та телеканалі «Роя».

У заході взяли участь представники урядових кіл та керівники іноземних дипломатичних представництв, акредитованих в Йорданії.

21 травня відбулась зустріч Короля Йорданії Абдалли ІІ з Генеральним секретарем ЮНЕСКО І.Боковою. У ході зустрічі обговорювалися питання односторонніх дій Ізраїлю на палестинських територіях, зокрема на святих місцях Єрусалиму.

Під час зустрічі йорданський монарх зауважив, що Йорданія продовжуватиме свою історичну роль у захисті святих місць Єрусалиму. Абдалла ІІ наголосив також на необхідності посилення міжнародного права у відповідь на заходи, що вживаються Ізраїльською державою та з метою захисту культурної спадщини Єрусалиму.

22 травня відбулась зустріч Міністра закордонних справ Йорданії Н.Джуде з Верховним представником ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки К.Ештон.

У ході зустрічі сторони обговорили стан розвитку двосторонніх відносин між ЄС та Йорданією, а також регіональні проблеми. Основну увагу було зосереджено на питанні просування мирного процесу на Близькому Сході, а також останньому перебігу подій в Сирії. Сторони погодились на необхідності припинення кровопролиття в цій країні та підтримки мирного плану К.Аннана.

К.Ештон поінформувала главу зовнішньополітичного відомства Йорданії щодо зусиль Європи, спрямованих на відновлення переговорів з Тегераном щодо пошуку вирішення проблемного питання. У свою чергу, Н.Джуде поінформував представника ЄС щодо зусиль йорданської сторони, спрямованих на відновлення мирних переговорів між Ізраїлем та Палестиною.

24 травня було відновлено проведення міжнародних військових навчань «Eager Lion 2012», які розпочалися 7 травня ц.р. й триватимуть до 30 травня ц.р. у пустелі Джаффер на півдні Королівства. Навчання, які мали відбутися 23 травня ц.р. були перенесені через низьку видимість на більшій частині країни.

У навчаннях беруть участь 12 тис. військових з 19 країн світу, серед яких представники США, Саудівської Аравії, Австралії, Франції, Італії, Словенії, Великобританії та інші.

Метою навчань є зміцнення військового співробітництва у ході проведення спільних військових операцій, а також зміцнення бойової готовності у світлі новітніх викликів міжнародній безпеці.

24 травня Міністр закордонних справ Йорданії Н.Джуде взяв участь у засіданні донорів Ємену в Ріаді. У ході засідання глава зовнішньополітичного відомства Йорданії засудив терористичний акт проти єменських військових, який було скоєно на поточному тижні, в результаті чого загинуло понад 100 осіб. За словами Н.Джуде, Йорданія й надалі надаватиме Ємену всебічну підтримку на шляху до встановлення політичної стабільності.

У ході засідання було прийнято рішення про надання Ємену 4 млрд. дол. США з боку Саудівської Аравії та 44 млн. дол. США з боку Великобританії.

Економіка

21 травня Збройні Сили Йорданії зробили заяву стосовно введення суворих заходів економії. За словами Головнокомандувача Генерального штабу Збройних Сил Королівства генерал-лейтенанта М.Аль-Забена, було прийнято рішення, що військова верхівка країни відраховуватиме із своєї заробітної платні 15% в казначейство протягом шести місяців. Такі заходи спрямовані на подолання складної економічної ситуації в Королівстві, зокрема на зменшення дефіциту державного бюджету Йорданії.

Військове командування Збройних Сил Йорданії видало наказ стосовно необхідності контролю за витратами, зокрема на пальне та електроенергію. У наказі йдеться також про заборону закупок нової військової техніки та зменшення кількості офіційних візитів військового керівництва країни.

На сьогодні Йорданія входить у десятку найбільш мілітаризованих країн світу, серед яких: Ізраїль, Сирія, Сінгапур, Росія, Південна Корея, Кувейт, Греція та Саудівська Аравія.

22 травня відбулась зустріч Короля Йорданії Абдалли ІІ з представниками туристичного сектору Королівства. У ході зустрічі йорданський монарх звернувся до керівників туристичних агентств з проханням активізувати зусилля з метою поліпшення умов для туристів у нинішньому сезоні. Абдалла ІІ зауважив, що 13% ВВП складають надходження від туристичної галузі й у минулому році цей показник становив 2 млрд. динар.

За словами йорданського монарха у поточному році перед туристичною сферою країни постало завдання поліпшення іміджу Королівства як основного туристичного маршруту.

23 травня йорданські парламентарі прийняли рішення щодо відрахування із своєї заробітної платні 15% в казначейство протягом шести місяців поточного року з метою зменшення дефіциту державного бюджету Йорданії.

Крім парламентарів, таке рішення прийняли також члени Кабінету Міністрів, а також службовці офісу Прем’єр-міністра Королівства.

Політика жорсткої економії в країні включає також зменшення заробітної плати членів Кабінету Міністрів Йорданії на 20%.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux