• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Посол України засудив терористичні дії у Фухейсі та Салті
Опубліковано 25 серпня 2018 року о 14:48

Посол України в Аммані Сергій Пасько засудив терористичні акти, що сталися нещодавно у містах Фухейс та Салт. Під час прес-конференції, яку Посол провів сьогодні з нагоди національного свята його держави, С. Пасько підкреслив компетентність та професіоналізм спецслужб Йорданії, які надзвичайно швидко та жорстко відреагували на ці терористичні акти, зазначивши зусилля та керівництво ЙВ Короля Абдалли ІІ у цьому напрямку.

Посол відзначив Йорданію як мирну країну, що під керівництвом ЙВ Короля Абдалли ІІ зберігає безпеку та стабільність в неспокійному регіоні, зазначаючи, що терористичні дії в Йорданії, н зважаючи на оточення, дуже нечисленні, а Король здійснює координацію з відповідальними службами для запобігання подібним випадкам у майбутньому.

Посол підкреслив, що двосторонні відносини розвиваються у різних напрямах, особливо, у економіці, зазначивши, що йорданський експорт до України за перші 5 місяців цього року зріс на 26% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, також  зріс на 19%  український експорт до Йорданії. Таким чином, йорданський експорт до України склав 5 млн. доларів, а український до Йорданії – 83 млн. доларів. Очікується, що цього року загальний товарообіг досягне 200 млн. доларів.

Посол зауважив, що на економічну співпрацю між двома державами вплинули події в регіоні, зокрема, в Сирії, а також російська війна в Україні. Не дивлячись на це, наразі відносини помітно розвиваються.

Посол повідомив що українські компанії запрошуються до інвестування в Йорданії, і навпаки, зазначаючи, що українські компанії зацікавлені в інвестуванні в будівництво зерносховища, з огляду на те, що України виробляє 60 млн. т зерна, а також є інтерес до проекту реставрації залізничного сполучення між Мааном та Акабою.

Також С. Пасько вказав на культурне та наукове співробітництво між двома країнами. Так, в Києві є вулиця Йорданська, а в Аммані – вулиця імені відомого українського поета і літератора Тараса Шевченка. В Україні проживає 5 тис. йорданців, половина з них – студенти, а в Йорданії живе 5 тис. українців, 1985 з яких – це українки, заміжні за йорданськими чоловіками, що вказує на міцні та чудові взаємини на гуманітарному рівні.

Посол повідомив, що Україна знаходиться на другому місці (після Єгипту) серед іноземних держав, де навчалися йорданські лікарі – більше 3 тис. медиків Королівства різних спеціалізацій є випускниками українських вузів.

Посол підкреслив важливість відкриття йорданського посольства в Києві, з огляду на чудові відносини між державами, що наразі розвиваються, а також для взаємодії з йорданською громадою в Україні.

С. Пасько зазначив, що туристична співпраця між державами наразі знаходиться нижче бажаного рівня, не зважаючи на історичну та релігійну привабливість обох країн, через вплив російської агресії в Україні та ситуації на Близькому Сході.

С. Пасько також зауважив політичну координацію та співпрацю з Йорданією та узгодженість поглядів щодо проблем в регіоні. Посол підкреслив важливу роль, яку відіграє Йорданія у встановленні миру та стабільності у регіоні.

Він висловив вдячність Йорданії за підтримку України та збереження її суверенітету і територіальної цілісності.

Посол поінформував присутніх про розвиток подій в Україні, зазначивши, що Кримський півострів досі лишається під російською окупацією, а за час війни, що триває 5-й рік, 10 тис. українців загинули, понад півтора мільйона покинули домівки на сході України та переселилися до інших регіонів, а більше 70 осіб стали політичними в’язнями.

На полях прес-конференції відбулась презентація книги Омара Армуті про історію йордансько-українських відносин за 20 років з дня встановлення дипломатичних відносин між державами та 15 років з відкриття Українського Посольства в Аммані.

Ад-Дустур, Ігаб Муджагід

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux