• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Посол України: Відкриття Посольства Йорданії в Україні зміцнить торговельне співробітництво
Опубліковано 22 серпня 2018 року о 10:42

Посол України в Йорданії Сергій Пасько підкреслив, що відкриття йорданського посольства в Україні зміцнить торговельне співробітництво між двома країнами та забезпечить торговий баланс. Це відбулося під час прес-конференції С. Паська в Посольстві в Аммані, яку відвідали представники ЗМІ,  з нагоди 27 річниці незалежності України, що відзначатиметься 24 серпня.

С. Пасько зазначив, що він обговорював тему відкриття йорданського посольства в Україні на високому рівні та піднімав цю тему серед інших з Міністром з політичних та парламентських справ Мусою аль-Маайте.

С.Пасько засудив терористичні дії, які нещодавно сталися в Йорданії, зазначивши, що Україна стоїть на боці Йорданії як мирної країни та пам’ятає її підтримку під час голосування у Раді Безпеки за збереження суверенітету, незалежності та територіальної цілісності в Україні у 2014 році.

С.Пасько сказав: «Ми бачимо превентивні зусилля Йорданії для запобігання таких подій в майбутньому», зазначивши, що терористичні акти в Йорданії нечисленні, що свідчить про активність Йорданії в питаннях безпеки.

Щодо двосторонніх відносин між країнами, С.Пасько підкреслив, що цього року було здійснено ряд плідних зустрічей між українськими та йорданськими чиновниками, обговорювався механізм зміцнення торговельних відносин між державами, зокрема, Міністр фінансів України зустрівся зі своїм йорданським колегою та іншими міністрами.

Він зазначив, що минулого місяця відбулася телефонна розмова між Міністром закордонних справ Айманом Ас-Сафаді та його українським колегою, який планує здійснити візит до Йорданії.

Щодо торговельних відносин між державами, С.Пасько повідомив, що за перші 5 місяців цього року рівень українського експорту до Йорданії сягнув 83 млн доларів, а імпорт з Йорданії склав 5 млн. доларів. Очікується, що до кінця року товарообіг дорівнюватиме 200 млн. доларів.

С.Пасько повідомив що українські компанії запрошуються до інвестування в Йорданії, і навпаки. Він зазначив, що українські компанії зацікавлені в інвестуванні в будівництво зерносховища, з огляду на те, що України виробляє 60 млн. т зерна, а також є інтерес до проекту залізничного сполучення між Мааном та Акабою.

У відповідь на питання «Аль-Анбат» щодо шляхів збалансування торгівлі між країнами С. Пасько підкреслив, що це має стати одним із завдань майбутнього йорданського посольства в Україні.

С.Пасько зазначив, що торговельний баланс також залежить від відкриття транспортних шляхів, що вимагає завершення сирійської кризи та відкриття доріг для збільшення йорданського експорту до України.

Посол  вказав, що в 2018 році товарообіг між Україною та Йорданією досягав 1 млрд. доларів, після світової економічної кризи знизився до 500 млн. доларів, з початком сирійської кризи та війни в Україні впав до теперішнього рівня. Посол висловив сподівання, що проблеми закінчаться, і обсяги торгівлі повернуться до попередніх показників.

С Пасько зазначив, що Україна є одним із найбільших у світі виробників та експортерів  зерна, в тому числі до Йорданії. Щорічно збирається до 60 млн. т зерна і зацікавлена в зерносховищі в Йорданії.

Щодо культурних відносин, С.Пасько зазначив, що Україна зацікавлена у розвитку співпраці в сфері культури. У минулому році  було організовано візит журналістів до України для їх ознайомлення з державою. Вони у свою чергу опублікували низку журналістських матеріалів про Україну, а також було видано книгу про українсько-йорданських відносини до 20-ти річчя їх встановлення.

Стосовно туризму між Україною та Йорданією, Посол відмітив, що він знаходиться на недостатньому рівні, оскільки українці побоюються становища навколо Йорданії, а йорданців відлякує війна в Україні. Він закликав до спільних дій для покращення цього напрямку, оскільки Йорданія є країною з чудовою природою та історією, а також підходить для оздоровчого та релігійного туризму, так само, як і Україна є відмінною туристичною країною.

Щодо кількості українців в Йорданії і навпаки, С.Пасько повідомив, що в Україні проживає 5 тис. йорданців, половина з яких – студенти, серед них є бізнесмени, а в Йорданії проживає 5 тис. українців, з яких 1985 жінок заміжні за йорданцями, певна кількість громадян Укрнаїни працює в Йорданії.

Що стосується кількості йорданських студентів в Україні, Посольство України в Аммані видавало 590 віз [на рік] до початку «російської агресії», після якої кількість знизилась, і в 2017 році Посольство видало 490 віз. Наразі ця кількість починає знову зростати.

Посол зазначив, що причиною такого спаду стала війна, оскільки багато студентів навчалися в регіонах, де відбуваються воєнні дії. Він вказав, що більшість йорданських лікарів отримали освіту в Україні та Єгипті [серед тих, хто навчався за кордоном].

Щодо внутрішніх справ в Україні, С.Пасько зазначив, що його держава, як і Йорданія, здійснює економічні реформи, затверджує нове законодавство з боротьби з корупцією.

Розповідаючи про конфлікт з Росією, Посол сказав: «Російська агресія проти України досі триває, Кримський півострів все ще під окупацією, війна продовжується і щодня помирають невинні. За роки війни, що триває 5-й рік, загинуло близько 10 тис. військових та цивільних українців, а близько півтора мільйона покинули домівки і переїхали до інших регіонів. Більше 70 українців є політв’язнями на території Росії та окупованого Криму, а світове співтовариство вимагає їх звільнення».

Важливо зазначити, що наприкінці прес-конференції  була презентована книга про українсько-йорданські відносини Омара Армуті, що описує історію відносин між двома державами протягом 20 років з дня встановлення дипломатичного співробітництва та 15 років з дня відкриття Посольства України в Аммані.

Al-Anbat, Алаа Алаан

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux