• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 2 – 7 червня 2012 р.
Опубліковано 07 червня 2012 року о 14:26

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Внутрішні події

2 червня у ході сесії Нижньої палати парламенту йорданські парламентарі піддали жорсткій критиці політику нового уряду країни й вимагали провести голосування щодо вотуму недовіри новому уряду Королівства у світлі підвищення тарифів на електроенергію.

Депутати висловили незадоволення тим, що уряд порушив свою обіцянку й підвищив ціни на електроенергію, не звертаючи увагу на застереження парламентарів та важке економічне становище йорданців. Критика лунала також через відтермінування проведення муніципальних виборів, що на думку депутатів, є прямим порушенням закону про муніципалітети.

2 червня Нижньою палатою парламенту було ухвалено доповнення, зроблені Сенатом до законопроекту про конституційний суд.

Згідно із новою версією законопроекту, головою конституційного суду буде президент. Крім того, Кабінет міністрів та парламент Йорданії мають виключне право оскаржити конституційність законів у фінансово та адміністративно незалежному конституційному суді, який складатиметься з 9 суддів, що призначатимуться Королівським указом.

4 червня відбулась зустріч Короля Йорданії Абдалли ІІ з керівництвом Міністерства соціального розвитку Йорданії. У ході зустрічі йорданський монарх закликав високопосадовців вжити заходів, спрямованих на поліпшення послуг, що надаються соціальними центрами, а також попередження випадків насильства та порушень прав громадян у таких закладах.

Рішення Абдалли ІІ відвідати Міністерство соціального розвитку та зустрітися з його керівництвом було прийнято після того, як у пресі з’явилися публікації щодо випадків насильства у спеціалізованих навчальних закладах по відношенню до дітей з обмеженими можливостями.

4 червня Міністерство праці Йорданії та Департамент безпеки Королівства підписали угоду про координацію дій, спрямованих на боротьбу з нелегальним перевезенням людей через територію Королівства.

Згідно з угодою, обидва відомства мають активізувати перевірочну діяльність з метою викриття випадків людського трафіку.

Наразі в Королівстві нелегальне перевезення людей не є великою проблемою й не кваліфікується як організований злочин. Водночас, угода дозволить розслідувати окремі випадки нелегального перевезення людей та притягти порушників закону до судової відповідальності.

5 червня оприлюднено стан опрацювання в парламенті законопроекту про вибори. За інформацією парламентського правового комітету, протягом наступних 10 днів зазначений законопроект буде передано для обговорення в Нижню палату парламенту.

Законопроект вже пройшов обговорення серед різних соціальних груп населення країни, за результатами якого було з’ясовано, що документ не знайшов одноголосної підтримки навіть з боку політичних партій. Законопроект пропонує змішану виборчу систему та передбачає збільшення кількості депутатів Нижньої палати парламенту до 138, з яких 15 - жінки.

6 червня оприлюднено заяву ісламського руху «Фронт ісламської дії» щодо відкритості до діалогу з урядом. За словами Генерального секретаря руху Х.Мансура, таке рішення є продуктивним й відображає прагнення ісламістів країни захищати стабільність й добробут Королівства.

Заява пролунала відразу після зустрічі Х.Мансура з Міністром парламентських справ Йорданії Ш.Шаханбе. У ході зустрічі йорданський високопосадовець зауважив, що уряд країни не збирається ізолювати будь-які політичні групи та прагне до залучення всіх політичних сил країни до діалогу стосовно питань національного характеру.

Зустріч Ш.Шаханбе з керівництвом «Фронту ісламської дії» є частиною серії зустрічей, які планується провести з представниками різних політичних сил Йорданії з метою зміцнення ролі Міністерства парламентських справ Йорданії як зв’язуючої ланки між законодавчою та виконавчою гілками влади в Королівстві.

6 червня уряд Йорданії повернув після парламентського розгляду законопроект про паспорти. Правки до зазначеного документу так і не були ухвалені парламентарями. Рішення щодо повернення законопроекту на розгляд уряду було прийнято з огляду на суперечки, які не припиняються серед депутатів протягом місяця.

Версія законопроекту, запропонована урядом Королівства, передбачала надання дипломатичних паспортів членам Королівської сімі’ї, нинішнім та колишнім прем’єр-міністрам країни, президенту Сенату, Голові Нижньої палати парламенту та президенту Вищої юридичної ради. Такий законопроект викликав хвилю обурення в йорданському суспільстві.

6 червня відбулась зустріч Короля Йорданії Абдалли ІІ з керівництвом Сенату та членами Нижньої палати парламенту Королівства.

У ході зустрічі йорданський монарх закликав депутатів прискорити завершення опрацювання законопроекту про вибори, з тим щоб надати можливість провести парламентські вибори наприкінці поточного року. За словами Абдалли ІІ, закон про вибори є останньою складовою в процесі реформування законодавства країни.

З метою завершення дебатів навколо законопроекту про вибори йорданським парламентарям буде необхідно скликати позачергову парламентську сесію. Чергова сесія йорданського парламенту має завершитись 26 червня ц.р.

Зовнішня політика і міжнародні відносини

5 червня у рамках Світового економічного форуму в Стамбулі відбулась зустріч Прем’єр-міністра Йорданії Ф.Таравне з Прем’єр-міністром Туреччини Т.Ердоганом.

У ході зустрічі глава йорданського уряду висловився на користь мирного вирішення сирійської кризи. Сторони погодились з необхідністю активізації зусиль міжнародної спільноти, спрямованих на припинення кровопролиття в цій країні та реалізацію мирного плану Спеціального посланника ООН та Ліги арабських держав К.Аннана.

Під час зустрічі йорданська сторона висловила занепокоєння збільшенням кількості сирійських біженців в Йорданії, що додає країні економічних проблем. Ф.Таравне поінформував главу турецького уряду щодо майбутньої зустрічі з Верховним комісаром ООН з питань біженців А.Гуттересом з метою обговорення критичної ситуації, що склалася навколо ситуації з біженцями в Королівстві.

Сторони також приділили великої уваги обговоренню стану розвитку двосторонніх йордансько-турецьких відносин.

6 червня оприлюднено заяву Генерального секретаря Світової організації туризму Т.Ріфаі щодо перспектив розвитку туристичної галузі Йорданії у поточному році.

За словами Т.Ріфаі, туризм є майбутнім Близького Сходу, а Йорданія користується великою довірою міжнародної спільноти як туристична країна, тому має значний потенціал завдяки туристичній сфері. Незважаючи на міжнародні та регіональні проблеми, які спричинили падіння показників туристичного сектору Йорданії у минулому році, у поточному році очікується зростання кількості іноземних туристів в Королівство.

Заява Генерального секретаря Світової організації туризму пролунала у рамках Міжнародної конференції «Використання можливостей туристичного ринку в часи швидких змін», яка проходила 5-6 червня ц.р. на узбережжі Мертвого моря під патронатом Короля Йорданії Абдалли ІІ.

Дата проведення цього важливого міжнародного заходу була приурочена до відзначення 200-ї річниці відкриття старовинного міста Петра.

Організаторами Конференції виступили Світова організація туризму, Світова рада з подорожей та туризму, а також Міністерство туризму та старожитностей Йорданії. В конференції взяли участь представники державного та приватного туристичного сектору з різних країн світу.

Економіка

4 червня оприлюднено висновок економічних експертів Королівства стосовно підвищення тарифів на електроенергію. На думку експертів уряд має утримуватися від підвищення цін на електроенергію для великих торговельних компаній, а також представників бізнесу, які мають великі прибутки, з метою втримання рівня інфляції на нинішній позначці.

На думку економістів, підвищення тарифів на електроенергію призведе до зростання цін на товари першої необхідності, що є найгіршим сценарієм для Королівства. У такому випадку у поточному році показник зростання ВВП не перевищить 2,5%.

5 червня оприлюднено показники надходжень в Інвестиційний фонд корпорації соціальної безпеки. Станом на червень поточного року надходження у цей фонд становили 143,3 млн. динар, що на 35% більше ніж за цей же період минулого року. Основною метою фонду є реалізація мегапроектів у дослідженні газових покладів, у сфері відновлювальної енергії та у галузі розбудови інфраструктури.

7 червня оприлюднено заяву йордансько-французької видобувної компанії JFUMC, яка займається дослідженням покладів урану в центральній частині Королівства. За словами експертів енергетичної галузі, було відкрито 20 тис. метричних тон урану на 72 квадратних кілометрів площі, що вдвічі більше ніж підрахунки, зроблені на початку дослідження.

Австралійські експерти наразі здійснюють хімічний аналіз, щоб підтвердити заяву енергетиків. Очікується, що результати аналізів міститимуться в звіті, який планується оприлюднити наприкінці поточного місяця. На думку керівництва Йорданської Комісії з атомної енергетики, висновки експертів є багатообіцяючими для економіки країни.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux