• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Інтерв'ю Посла України в Йорданії з журналістами йорданської медіа групи "аш-Шагід"
Опубліковано 22 лютого 2018 року о 10:13

Посол України: я вважаю, що Йорданія – перлина Близького Сходу - Йорданія підтримувала Україну в усіх сферах під час свого членства в РБ ООН; - відкриття Посольства Йорданії в Україні є вкрай важливою необхідністю; - в РБ ООН ми голосували проти рішення Президента Америки перенести посольство до Єрусалима; - в Йорданії проживає близько 5 тис. українців; - рівень товарообігу між Україною та Йорданією становить близько 155 млн.дол.США.  

Посол України в Аммані Сергій Пасько під час своєї прес-конференції в газеті «аш-Шагід» наголосив на тому, що рівень економічного та торговельного співробітництва між Україною та Йорданією знаходиться на підйомі, а також, що обидві сторони, незважаючи на постійні виклики, докладають зусиль для продовження розвитку цих відносин. Посол вказав на те, що рівень товарообміну досягнув позначки у 155 млн. дол. США і що ця цифра може збільшитись завдяки диверсифікації експортованої продукції між країнами.

Під час прес-конференції Посол висвітлив низку важливих аспектів двосторонніх відносин, шляхи їх розвитку, а також кроки, необхідні для досягнення спільних цілей українського та йорданського народів; пряма мова (текст прес-конференції):

Після відзначення 99-її річниці Дня Соборності українського народу якими є основні його прагнення від життя у мирній демократичній країні?

22 лютого ми відзначили 99-ту річницю Дня Соборності українського народу за участі української громади в Йорданії. Під час урочистостей українська громада провела музичний концерт, на якому заспівала українські пісні. В цей самий день Україна відзначила 100-річчя створення УНР, яка проіснувала всього три роки. Згодом, вона приєдналася до Радянського Союзу та знаходилася під його контролем до 1991 року. Як Ви знаєте, Україна вже чотири роки знаходиться у стані війни через агресію Російської Федерації і, на жаль, ця агресія негативно вплинула на економічну та безпекову ситуацію всередині країни. Разом з тим, ми намагаємось відновитись та продовжити розвиток країни. Цього року ми очікуємо на зростання рівня ВВП на 2,1%, а в наступному році 3%. В цілому безпекова ситуація по всій країні досить нормальна, окрім Східної України та окупованого півострова Крим, який відповідно до норм міжнародного права є частиною території України. Станом на сьогодні, у цій війні загинуло 10 тис. осіб, вже не кажучи про більш ніж мільйон вимушених переселенців всередині країни.

На якому етапі знаходяться йордансько-українські політичні відносини та якою є позиція України стосовно Єрусалимського питання, беручи до уваги її членство в Раді Європи?

Станом на сьогодні, політичні відносини між Україною та Йорданією знаходяться на доброму рівні, особливо після візиту його королівської величності Короля Абдалли ІІ до України в 2011 р. Тоді ми уклали 6 угод, до яких також належать міжурядові угоди. Також було здійснено візити йорданських парламентських делегацій до України, одну з яких очолював Абделькарім ад-Дугмі. Йорданія не зволікала з підтримкою територіальної цілісності України та у 2014 р. Йорданія (будучи членом Ради Безпеки ООН) проголосувала за підтримку суверенітету України під час зовнішньої агресії Росії, Йорданія підтримувала Україну в усіх сферах. Також Україна будучи членом РБ ООН проголосувала проти рішення Сполучених Штатів Америки перенести своє посольство з Тель-Авіва до Єрусалима.

Україна та Йорданія відзначили 25-ти річчя встановлення дипломатичних відносин між країнами, що ви можете сказати з цього приводу?

Хочу подякувати вам за обізнаність, так, у цьому році ми відсвяткували 25 років встановлення українсько-йорданських відносин. Ми співпрацюємо з Йорданією в економічній, політичній та культурній сферах. Щодо культурних відносин можу сказати, що минулого року до України приїжджала йорданська оперна співачка Зейна Баргум і хочу сказати, що зала була повною. У грудні ми провели офіційне прийняття з нагоди 25-річчя цих відносин. Посольство докладає зусиль аби познайомити простих українців з Йорданією, а також показати, що Йорданія є дружньою країною. Сьогодні, на території України проживає близько 5 тис. йорданців, серед них близько 2 тис. – студенти, які навчаються в Україні. Під час навчання вони знайомляться з українками, а деякі згодом й одружуються. За офіційними даними, 1971 українка одружені з йорданцями і проживають на території Йорданського Хашимітського Королівства, а загальна кількість українців проживаючих у Королівстві перевищує позначку у 5 тис. осіб, оскільки йорданська сім’я велика, а дітей українок ми вважаємо українцями, вони мають українське громадянство.

Посольство України в Йорданії працює над затвердженням відносин між країнами, в той самий час в Україні немає йорданського посольства, чи не вважаєте Ви, що прийшов час його відкрити?

Останнім часом в прес-релізах часто з’являється інформація, що очікується візит Й.К.В. Короля Абдалли ІІ до України, що Ви можете прокоментувати з цього приводу?

Влітку 2017 року відбувся офіційний прес-тур йорданських журналістів до України, який тривав 11 днів. Делегація відвідала офіс Українського інформаційного агентства, а також провела переговори щодо шляхів покращення двостороннього співробітництва в інформаційній сфері. В 2011 році під час офіційного візиту Короля Абдалли ІІ до України, йорданський монарх пообіцяв Українському народу та Уряду, що відкриє Посольство Йорданії в Україні, а я наголошую на тому, що існує нагальна потреба у відкритті Посольства Йорданії. У 2012 році Президент України прибув з офіційним візитом  до Королівства. Ми чекаємо та сподіваємось на ще один візит  Короля до України в найближчому майбутньому і ми ще раз хочемо наголосити на важливості відкриття Посольства Йорданії в Україні для покращення двостороннього співробітництва між країнами.

Під час Вашого перебування в Йорданії, що Вам найбільше подобається в йорданського народу, ставлення до інших людей, традиції та звичаї (йорданський Мансаф)?

Я почав роботу на Бл. Сході 28 років тому. Вперше я поїхав до міста Аден в Ємені, потім працював у Судані, Сирії, ОАЕ, Бахрейні, Катарі, а зараз вже і в Йорданії. Вперше я приїхав до Королівства 21 травня 2001 року в рамках робочого візиту будучи Повіреним України у Сирії і вдруге я приїхав до Йорданії того ж року у складі офіційної делегації з України. Насправді, я вважаю Йорданію перлиною Близького Сходу, оскільки в ній сконцентрована велика кількість туристичних та історичних місць, а йорданський народ завжди радий допомогти. Саме тому, ми намагаємось оживити туристичну сферу, а нещодавно, у співпраці з йорданським телебаченням, почали знімати фільм про двосторонні українсько-йорданські відносини, а також відзнімемо декілька програм про Йорданію, до епізодів яких ввійде Мадаба, Джераш і т.д. Всі ці зусилля докладені для привернення уваги українців до Королівства, поінформування про наявні історичні місця та активізації туристичної сфери в цілому. Для цього ми використовуємо електронні та друковані ЗМІ.

Нещодавно було відкрито український культурний центр в Йорданії, яку роль він відіграє у розвитку культурних відносин між країнами?

У 2016 році відбулося офіційне відкриття українського культурного центру на території Королівства. Його метою є створення необхідних умов для об’єднання українців, які проживають на території Йорданії. Особливо це стосується дітей, які будучи далеко від України зараз мають змогу долучитись до її культури. Дітей вчать українських танців, народних пісень, вони беруть участь у ярмарках та офіційних заходах. Останніми такими заходами були дипломатичні базари, один з яких проводився під патронатом принцеси Басми бінт Талал. Інший був присвячений різдвяним святам і він проводився під патронатом принца Раїда бін Зейда у культурному центрі. Ці заходи дають можливість українській громаді познайомитись одне з одним, під час останнього такого концерту у залі було від 100 до 200 глядачів.

Якого рівня досяг товарообмін між Україною та Йорданією, та в яких сферах?

За останніми статистичними даними, якими я володію, рівень експортованої продукції з України до Йорданії виріс на 6,8% у 2016 році. Таким чином, рівень товарообігу між Україною та Йорданією становить 139 млн. дол. США. Український експорт складається з виробів  металургійної промисловості – 40% від загального експорту, експорту зернових культур та соняшникової олії – 12%. Щодо експорту з Йорданії до України, більшу його частину складають фармацевтичні – близько 45% загального експорту, особливо з фірми «аль-Хікма», оскільки йорданські фармацевтичні компанії мають світову славу. Також, до України експортуються овочі та фрукти. Взагалі відбулося стрімке зниження товарообміну між Україною та Йорданією, оскільки у 2008 році загальна вартість товарообігу між країнами досягнула рівня у 1,05 млрд. дол. США. Це явище зумовлене війною з Російською Федерацією, а саме, через анексію частини українських земель ми відчуваємо певні складнощі у розвитку торговельних відносин з Йорданією, з іншого боку, Королівство переживає складнощі через проблему біженців, яка тисне на економіку країни та її бізнес проекти. Досить довго ЙХК використовувало українські товари металургійної промисловості у побудові будівель, мостів та йорданської інфраструктури в цілому. Станом на сьогодні, можна сказати, що рівень товарообігу знаходиться на рівні 155 млн. дол. США.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux