• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Інтерв'ю Державного секретаря МЗС України А.І.Заяця йорданським журналістам
Опубліковано 04 жовтня 2017 року о 20:50

Посол Пасько: Король Абдалла ІІ користується повагою в Україні. Амман – «ар-Рай» – Посол України в Йорданії доктор Сергій Пасько повідомив, що українсько-йорданські відносини знаходяться у розквіті, зазначивши при цьому, що Король Абдалла ІІ користується значною повагою та пошаною у різних колах політичного керівництва України.

У інтерв’ю газеті «ар-Рай» він зазначив, що в Україні сприймають Короля Абдаллу ІІ як мудрого лідера, що в змозі зберігати спокій у країні незважаючи на нестабільне становище у сусідніх державах та складне становище. Йорданія стала прихистком для значної кількості біженців різних національностей, і це є черговим свідченням гостинності йорданського народу.

С.Пасько додав, що експорт України до Йорданії зріс на 25% у першій половині поточного року. Він додав, що відносини між країнами розвиваються позитивно на всіх рівнях.
Він повідомив, що згідно з даними Продовольчої програми ООН, Україна входить до десятки країн, що мають велике значення для світової продовольчої безпеки. Наразі Україна виробляє 40% потреб світу у соняшниковій олії та входить у десятку країн за виробництвом та експортом зернових, молочної продукції та курятини.

Посол розповів про візит до України делегації йорданських журналістів, які зустрілися з Державним секретарем Міністерства закордонних справ України Андрієм Заяцем, який дав їм окреме інтерв’ю.

У цьому інтерв’ю А.Заяць підтвердив представникам йорданських медіа про бажання політичного керівництва України, представників ділових кіл розвивати відносини між двома країнами в інтересах наших народів. Він зазначив, що в Україні існує значна йорданська діаспора, представлена студентами, що навчаються та проживають у багатьох містах цієї держави.

За його словами, Україна має значні успіхи у торговельній та туристичній сферах. Водночас, існує необхідність надання політичного поштовху відносинам між країнами, зокрема, відкриття Посольства Йорданії в українській столиці.
Початок роботи Посольства Йорданії в Києві сприятиме полегшенню різних процедур, надасть додаткового імпульсу співробітництву між країнами у різних сферах та на різних рівнях.

А.Заяць зазначив, що Йорданія є зразком в регіоні Близького Сходу та у світі для підтримання миру, безпеки та політичної стабільності. Ця зразковість є наслідком мудрого керівництва країною та гостинного йорданського народу.
Він високо оцінив роль Короля Абдалли ІІ у вирішенні сирійської кризи, розв’язанні палестинської проблеми та роль, яку відіграє Йорданія на регіональному рівні у підтриманні політичного діалогу, зменшенні конфліктів та насильства.

А.Заяць високо оцінив результати візиту Короля Абдалли ІІ до України у 2011 році, який надав потужного імпульсу двосторонньому співробітництву. 

Він також повідомив, що країни поділяють спільні позиції щодо міжнародних проблем, результативно взаємодіють у рамках міжнародних організацій і, особливо, в Раді Безпеки ООН.

За словами А.Заяця, у квітні цього року Україною було прийнято рішення щодо запровадження нових правил оформлення віз. Ці правила полегшують процедури отримання української візи громадянами Йорданії, відбулось зменшення візового збору, опрацьовується питання запровадження електронних віз, які будуть отримуватися через електронну пошту.

Увагу було приділено заснуванню українсько-йорданської ділової ради. А.Заяць зазначив, що йорданський експорт до України дорівнює близько 5 млн.дол.США за шість місяців поточного року. Тому український чиновник сподівається, що заснування цієї ради сприяло б зростанню товарообігу між країнами.

Він зазначив, що йорданські студенти в Україні користуються підтримкою та увагою з боку місцевої влади. Україна стала їхньою другою державою, вони живуть у мирі та взаєморозумінні зі студентами з інших країн. Значна кількість студентів одружуються на громадянках України.
А.Заяць підтвердив, що український народ є толерантним, що в українських містах проживає багато інших націй та народів і всі вони вважають цю державу своїм домом.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux