• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
«Українська хата в Йорданії» проводить художні, освітні та літературні заходи з метою поширення української культури
Опубліковано 24 грудня 2017 року о 18:00

Знову почати своє життя в іншому суспільстві з різними традиціями та звичаями складно, але воля - це скеля, на якій ці труднощі зламаються та яка все подолає, навіть неможливе, як показала українська пані Ольга Завидняк.

Завидняк розпочала своє життя в Йорданії одружившись з лікарем Алаа аль-Отумом, який навчався в Україні, після чого почалася її подорож на своїй другій Батьківщині – Йорданії, вона каже: «Спочатку було важко, та незважаючи на всі труднощі, я ніколи не опускала рук, і ось у чому таємниця успіху: людина не втрачає віру в себе, прагне досягти своєї мрії та подолати всі виклики».

«Мій чоловік був саме тою людиною, яка завжди підтримувала мене в усіх моїх прагненнях», - продовжує пані Завидняк, мати двох дітей. «Спочатку я багато думала про створення української громади в Йорданії, особливо з великою кількістю українських жінок, одружених з йорданцями, які спершу часто мають труднощі з життям в Йорданії, потім почала працювати над втіленням в життя своїх мрії про воз'єднання української громади в Йорданії та поширення української культури у всіх її складових частинах. Це сон, який переслідував мою уяву з тих пір, як мої ноги ступили на землю Йорданії».

«Перші кроки зі створення Центру були зроблені у 2015 році після того, як я народила свою другу дитину, саме після цього я почала серйозно замислюватися над тим, щоб познайомити моїх дітей, дітей українських жінок, йорданське суспільство в цілому з українською культурою, багатою та стародавньою, з українською історією, літературою, музикою, кухнею та з багатьма іншими її сторонами» додає пані Ольга.

 Українська Хата розпочала свою роботу з низки культурних заходів та взяла участь у деяких художніх виставках, базарах і заходах, першим з яких був фестиваль Джаддара в Умм-Кайсі, де Завидняк й дала цьому комплексу назву «Українська Хата».

Пізніше Українську Хату було зареєстровано в Міністерстві закордонних справ України, яке привітало цю ідею, схвально прийняту та підтриману також Посольством України в Йорданії, з тим, щоб пізніше Українську Хату також було зареєстровано і в Міністерстві культури Йорданії.

«Українська Хата», за словами пані Завидняк, взяла участь у багатьох заходах, включаючи Дипломатичний базар, і зараз розширює свою роботу, включивши в неї спеціалізовані курси арабської мови для українських жінок, що проживають в Йорданії, на додачу до курсів української та російської мов, уроки українського мистецтва, музики та танцю для дітей.
Є багато мрій та прагнень, над втіленням яких працює Ольга Завидняк зі своїми подругами, які мешкають в Йорданії, серед них - запис першого українського альбому в Йорданії, створеного пані Вікторією, першою українкою, яка написала книгу в Йорданії українською мовою.

Незважаючи на такий короткий період, «Українська Хата» вже стала частиною великого йорданського суспільства та продовжує зростати й надалі для втілення в життя ще більшої кількості мрій, за якими стоять жінки та їхні чоловіки, щоб працювати та надавати більше українській громаді та Йорданії.

Посол України в Йорданії д-р Сергій Пасько привітав ідею «Української Хати» та зазначив, що діяльність української громади протягом останніх років успішно розвивається. Одним із найважливіших результатів роботи було створення Українського культурного центру "Українська хата в Йорданії" та його відкриття у вересні минулого року. Урочисте відкриття було присвячене святкуванню двадцять п'ятої річниці незалежності України.  

Akhbar an-Nas,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux