• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Посол України в Аммані закликає до відкриття Посольства Йорданії в Києві
Опубліковано 09 листопада 2017 року о 16:08

Посол України в Йорданії, професор Сергій Пасько заявив, що українсько-йорданські стосунки знаходяться у стані постійного розвитку, а також що існує єдність позицій та поглядів на міжнародному та регіональному рівнях особливо у питаннях боротьби з тероризмом.

У своєму інтерв’ю газеті “Ад-Дустур” Пасько наголосив на тому що українсько-йорданські відносини розвиваються позитивно на всіх рівнях та що є необхідність у нарощуванні потенціалу цих стосунків задля досягнення прагнень українського та йорданського народів.

Посол Пасько підкреслив значне покращення розвитку двосторонньої співпраці на політичному, економічному та туристичному рівнях. При цьому він наголосив на необхідності продовження роботи з налагодження співпраці, що слугуватиме інтересам обох країн та їх народам.

Посол повідомив, що Україна досягла успіхів у торгівельній, туристичній та економічній сферах, і вкрай важливо є дати політичний поштовх для розвитку стосунків між країнами, а саме відкрити посольство Йорданії в українській столиці – Києві. На думку дипломата, відкриття диппредставництва в Україні приведе до полегшення співпраці та стане додатковим імпульсом для розвитку двосторонніх відносин на різних рівнях

Посол підкреслив, що Йорданія є справжнім прикладом поміркованості, відкритості та помірності на Близькому Сході. Ця відмінність Йорданії стала можливою завдяки мудрості Його Високості Короля Абдалли ІІ, а також високій свідомості йорданського народу.

 У квітні Україна прийняла рішення щодо запровадження нової системи видачі віз, яка відповідатиме політиці відкритості країнам світу. Ця система полегшила процедуру отримання йорданцями візи для в’їзду на територію України, також були зменшені тарифи консульського збору, терміни оформлення візи та впроваджено можливість отримати електронну візу через електронну адресу.

 Посол повідомив про (необхідність) заснування українсько-йорданської ділової ради, а також, що лише за шість місяців поточного року експорт Йорданії до України сягнув позначки у п’ять мільйонів доларів США. Він наголосив, що ця цифра невелика, і тому очікується що робота українсько-йорданської ділової ради може сприяти зростанню товарообігу між країнами.

Посол України високо відзначив запроваджені в Йорданії реформи у політичній та законодавчій сферах, підкреслюючи, що прийняття та виконання закону «Про децентралізацію», а також надання більших повноважень місцевим радам є правильним кроком.

Дипломат підкреслив що проведення парламентських та муніципальних виборів у Йорданії, в умовах напруженої ситуації в регіоні є неабияким досягненням та джерелом натхнення для регіону та світу.

 Також було повідомлено, що Україна працює над низкою важливих реформ у різних сферах та вже досягла успіхів у запровадженні реформ з децентралізації влади, законодавства, боротьби з корупцією а також з покращення судочинства у країні.

Він зазначив, що запроваджені в Україні реформи виконуються відповідно до стратегічних пріоритетів, які були затверджені та погоджені з ЄС, як частина курсу  країни. Разом з тим Україна вже здійснила низку реформ для боротьби з корупцією, реформувала банківську систему, а також почала роботу над реформами, які стосуватимуться різних сфер життя населення та метою яких буде посилення демократичного ладу та верховенства права.

Незважаючи на складні умови, в яких перебуває Україна, особливо в умовах постійного конфлікту на Сході України, країна сповнена рішучості та вже просунулася на декілька кроків у роботі над  всеосяжною реформою, метою якої є покращення ситуації та результати якої українці вже починають відчувати на собі.

Посол повідомив, що Україна завершила етап прийняття законодавства та запровадження реформ та перейшла на етап цілковитого виконання положень, зазначених у цих реформах, на всій території України, аби всі українці змогли зрозуміти цінність цих змін. ЄС підтримує Україну у запровадженні цих реформ.

 Україна вже запровадила низку ключових реформ у сфері боротьби з корупцією у 2014-2017 роках. Було створено Національне агентство з запобігання корупції, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, а також Національне антикорупційне бюро України. 

Впродовж 3 останніх років Україна досягла більше ніж за 22 попередні роки у сферах боротьби з корупцією, дотримання законодавства, судової реформи, реформі спрямованій на децентралізацію влади та інші.

Сергій Пасько повідомив про підвищення рівня економічного зростання в Україні, оскільки за попередніми прогнозами на останню чверть 2016 року ВВП зросте на 4,5-4,7% у порівнянні з  позначкою 0,1% у першій чверті цього ж року.

Посол України в Йорданії вважає, що Україна впоралась з питанням децентралізації влади, а зараз відбувається процес часткової передачі фінансових та адміністративних повноважень від органів виконавчої влади до місцевих органів самоврядування з подальшим зростанням місцевих бюджетів на 50%.

Також посол наголосив, що Україна радо вітає абсолютно всіх йорданських студентів, які завжди можуть вважати Україну своєю другою домівкою, особливо на фоні посилення сімейних зв’язків між Йорданцями та Українцями.

Ad-Dustour, Tariq Alhmaidi

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux