• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
У Йорданії відкрилася виставка українських митців
Опубліковано 26 квітня 2017 року о 11:05

19 квітня в галереї Wadi Finan Art Galley в місті Амман, Хашимітське Королівство Йорданія, відбулось офіційне відкриття виставки «SurrealismVs. Realism» відомих українських та йорданських митців. Виставка стала першою подією, приуроченою до відзначення 25 річниці з дня встановлення дипломатичних відносин між Україною та Йорданією. Проект реалізовано офіційним туроператором по Йорданії «Tyche Tours», за підтримки Посольства України в Королівстві Йорданія та Міністерства туризму Йорданії.

Експозиція виставки побудована на контрасті. В роботах українських митців відображені теми любові, релігії, поваги до історії та предків, а також пейзажні мотиви обох країн. Йорданські автори у своїх полотнах підняли теми глобальних конфліктів та воєн.

У відкритті виставки взяли участь Посол України пан Сергій Пасько з дружиною, Посли Італії, Мексики та Азейбарджанув Йорданії, культурні діячіі громадські активісти, що приїхали на цю подію з України, представники йорданської культурної і бізнес-еліти та української діаспори. Виставка викликала значний інтерес та неймовірну відвідуваність навіть для відомої в Аммані галереї.

Посол України в Йорданії пан Сергій Пасько зазначив, що дипломатичні відносини між Україноюта Йорданією були встановлені саме 19 квітня 1992 року після обміну дипломатичними нотами. «За ці роки багато чого вже досягнуто, співпраця є постійною і активною, зокрема Йорданія підтримує Україну у міжнародних організаціях, що для нас є дуже важливим. Також ми активно розвиваємо стосунки у культурно-гуманітарному співробітництві і свідченням цього є дана виставка. Ця подія є досить яскравою, адже в експозиції представлені картини художників обох країн і вони відображають абсолютно різні культурні та ідейні складові».

Серед авторів, учасників проекту, Посол відзначив українську художницю Галину Попінову, яка вже представляла свої картини в Йорданії у грудні 2016 року. «Цього разу вона привезла роботи, в яких відображена природа й культура як України, так і Йорданії. Галина Попінова є представницею великої династії відомих художників, започаткованої паном Сльотою. У своїй творчості вона представляє традиційний український живопис, тому ми будемо сприяти проведенню виставок її картин у Королівському художньому центрі та Посольстві України в Йорданії. Можливо ми приурочимо це до Дня незалежності та Дня конституції України, адже цього року ми плануємопо-особливому відзначати важливі дати».

Сама авторка зазначила, що у своїх картинах вона створює світ, який їй би хотілося бачити навколо.«Особливо тепер, у час війни в нашій країні, я пишу яскравими, радісними кольорами, обираю життєствердні мотиви, адже прагнупідіймати настрій глядача, можливо цим покращуючи його внутрішній стан».

Галина Попінова також підкреслила, що серед багатьох країн, в яких їй довелося побувати, саме 

 Йорданія завжди спонукає до творчого злету, тому для цієї виставки вона вирішила створити картини, в яких змогла висловити своє ставлення до екзотичної країни та її народу. «Мене вразила любов йорданців до культури та історичної спадщини, особливо Петри, як скарбниці цілої країни. Мною керувало бажання зробити жест поваги і комплімент людям, представивши основні їхцінності. Зокрема, Петру, як символ багатства і високої культури з давнини століть; гранати, як символ достатку і родючості; каву з кардамоном, як атрибут їх гостинності та відкритості до діалогу.

Друга частина моєї виставки пов'язана з Україною. Наприклад, в експозиції є портрет українки. Цю картину я привезла навмисно, адже хотіла представити нашу культуру через образжінки з відкритим обличчям і прямим ясним поглядом, одягнену в національний костюм. Такою я показала їм Україну. І навіть костюм, який я сама одягла на відкриття – чорний як наш чорнозем,прикрашений яскравим намистом, як символом її плодючостіє також одним зобразів моєї України,»– наголосила художниця.

Скульптор Антон Титов представив на виставці роботи, які відображають цінності, характерні для кожної нації, незалежно від її традицій, релігії та культури. «Родина, діти, свобода, віра, мир – все це можна показати у будь-якій країні. Я прагнув привернути увагу саме до цих аспектів людського життя і прикметно, що не лише дорослі, а навіть йорданські діти зрозуміли ідеї, закладені мною в кожну роботу».

«Мені дуже приємно, що ми можемо пропагувати українську культуру за кордоном, зокрема показувати роботи наших художників і дизайнерів. Таким чином ми прокладаємо культурні, дипломатичні та бізнес-мости між Україною та іншими країнами. Наприклад, у нас раніше відбулися проекти на Кіпрі та ОАЕ, зараз ми відкрили виставку та плануємо ряд нових заходівв Йорданії, наступною обраною нами країною є Греція. Вже у жовтні цього року запланований масштабний проектукраїнських митців в Афінах –це будеживописна виставка та показ мод від українських дизайнерів. Зараз ми формуємо групу українських художників, дизайнерів і фотографів,» –зазначила організатор проекту, директор київського офісу «TycheTours» Юлія Коваленко.

Продовженням україно-йорданськогомистецького проекту буде спільна виставка українських та йорданських художників, проведення якої заплановано на початку 2018 року вМузеї сучасного мистецтва України (м. Київ, Україна).

Партнерами проекту стали український перевізник «Українсько-середземноморські авіалінії», Музей сучасного мистецтва України та Київська організація Національної спілки художників України.

Виставка триватиме до 8 травня 2017 року в галереї «WadiFinanArtGallery». Адреса: MohammadalShabibiStreet, Building 4, JabalAmman (1st circleoff of RainbowStreet).

К-Культура, Світлана Яценко

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux