AMMANNEWSPAPER - 28 грудня визначний, історичний день. Саме цього дня 1991 року Йорданське Хашимітське Королівство офіційно визнало незалежність України після розвалу СРСР.
За цей період Україна і Йорданія підписали 27 угод, меморандумів та програм.
Протягом всього часу існування дипломатичних відносин між Україною та Йорданією сторонами було забезпечено проведення понад 50 двосторонніх візитів різного рівня, серед яких переважну більшість становили офіційні та робочі візити українських делегацій до Йорданії.
Істотного імпульсу розбудові двостороннього співробітництва в різних сферах надав перший в історії українсько-йорданських відносин офіційний візит Президента України Л.Д.Кучми до Йорданії, який відбувся у квітні 2002 р., а також перший офіційний візит Короля Йорданії Абдалли ІІ до України у червні 2011 року.
Важлива подія двосторонніх відносин відбулася у березні 2014 року, Йорданія, будучи непостійним членом РБ ООН, підтримала Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН 68/262 про підтримку територіальної цілісності України. Українці завжди будуть пам'ятати про цю дуже важливу і рішучу підтримку Йорданії.
У 2016 році Україна і Йорданія продовжили розвивати співпрацю у політичній, економічній, культурній, туристичній та інших сферах.
Політичні відносини
З нагоди 25-ї річниці незалежності України Мер Аммана Акіль Більтаджі здійснив робочий візит в Україну в серпні 2016 року, у рамках якого зустрівся з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним. В ході зустрічі український міністр вручив меру Аммана Орден «За заслуги» другого ступеня, яким його було нагороджено за вагомий особистий внесок у зміцнення двосторонніх відносин та популяризацію українського культурного надбання в Йорданії.
У вересні народні депутатами України, члени постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи Владислав Голуб і Олена Сотник перебували в Йорданії, в рамках роботи Спеціального комітету ПАРЄ зі спостереження за парламентськими виборами.
Економічне співробітництво
У 2016 році товарообіг між Україною та Йорданією збільшився. За даними Державної служби статистики України, за перші 10 місяців 2016 року торгівля товарами між двома країнами зросла на 30,5% і становить 129,5 млн. дол. США, порівняно з аналогічним періодом 2015 року.
У період з січня по жовтень 2016 року український експорт зріс на 28,6% і склав 122,743 млн. дол. США, у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року, а імпорт йорданських товарів збільшився на 81,1% і склав 6,663 млн. дол. США.
Основою українського експорту є чорні метали, сільськогосподарська продукція, жири і масло, м'ясо, молочні продукти і деревина. Україна імпортує з Йорданії фармацевтичну продукцію (56% йорданського експорту).
Співпраця в туристичній галузі
У лютому 2016 року делегація українських журналістів в рамках прес-туру перебувала в Йорданії, в ході якого зустрілася з Міністром туризму і старожитностей Йорданії Н. Аль-Фаєзом. Йорданський міністр розповів про туристичну галузь Королівства, її привабливість та потенціал. Українська група відвідала Акабу, Петру, Ваді Рам, Місце Хрещення та побувала на березі Мертвого моря. Після повернення в Україну журналісти опублікували багато статей та репортажів про Королівство.
22 жовтня 2016 року на виконання підписаної угоди про розвиток туризму між Радою туризму ЙХК та компанією Феєрія Мандрів (Україна) до Акаби прибув перший чартерний рейс з Києва з 167 українцями на борту. Чартерні рейси буду здійснюватися на регулярній основі раз на тиждень до січня 2017 року і з березня по листопад 2017 року.
Культурно-гуманітарне співробітництво
У другій половині березня 2014 року з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря Муніципалітет Великого Аммана назвав одну з вулиць іменем Тараса Шевченка. Слід зазначити, що Йорданія перша і єдина країна із 22 арабських, яка найменувала вулицю в столиці іменем великого українського поета і художника Т.Шевченка, на якій розташоване Посольство України.
У грудня 2014 року встановлено Меморіальну дошку на честь Великого Кобзаря в м. Амман. На мармуровій плиті із (розміром 100х60 см) поряд з портретом Т.Г.Шевченка трьома мовами: арабською, українською і англійською зазначено: «Ця вулиця названа на честь великого українського поета і художника Тараса Шевченка до 200-річчя з дня його народження. Рішення Муніципалітету Великого Аммана, березень 2014 року».
9 березня 2015 року, до 201-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка, Посол України С.Пасько та Мер Амман А.Більтаджі урочисто відкрили Парк українсько-йорданської дружби, який знаходиться поруч з вулицею Кобзаря.
У 2015 і 2016 роках Посол України С.Пасько, Мер Аммана А.Більтаджі, українська громада, йорданські громадяни посадили близько 250 дерев у парку. У 2017 році Посольство України планує посадити близько 1000 дерев, які будуть привезені з Києва.
З нагоди 25-ї річниці незалежності України українське Посольство у співпраці з Міністерством туризму і старожитностей Йорданії організувало виступ академічного ансамблю народних інструментів «Веселі Галичани» Тернопільської обласної філармонії в давньоримському театрі в Аммані. Крім того, ця група виступала в мм.Джераш і Мадабі та на березі Мертвого моря.
У 2016 році українські дизайнери провели (в травні, серпні та грудні) чотири покази мод (два в Аммані, один в Акаба і один на березі Мертвого моря). Вони представили колекції сучасного одягу.
Також у грудні Посольство організувало дві художні виставки: українського живого генія сучасності Івана Марчука та Галини Попінової - представниці художньої династії Попінових.