Українська громада, представники українських і йорданських громадських організацій та дипломати відзначили День вишиванки в приміщенні Посольства.
Перед присутніми з урочистою промовою виступив Посол України Сергій Пасько, в якій розповів про народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
Крім того, Глава дипустанови розповів про День пам’яті жертв політичних репресій та 72-у річницю депортації кримських татар.
Також з нагоди Дня вишиванки відбувся виступ дитячого вокально-хореографічного колективу «UA Kids» та були зачитані авторські вірші Вікторії Абу Кадум «Вишиванка» та «Про жертв політичних репресій».
Вишиванка - це частина традиційної української одежі, яка зібрала в особі елементи етнічної вишивки. Вишивка маю свою давню багату історію, яка сягає коренями дохристиянського періоду, давньої та символічної традиції України.
Вишивка розповсюджена по всій країні, проте різниться вона залежно від області чи селища. Місцеві особливості, як правило, віддзеркалюються в орнаменті сорочки. Вишивка використовувалась як засіб оздоблення одягу та тканин – головним елементом одягу була вишиванка. Серед інших популярних вишитих предметів були рушники, постільна білизна, скатертини, чохли, вуалі, наволочки, які використовувались для домашнього та церковного інтер’єрів.
Народна вишивка була символічною та мала відношення до священних ритуалів, міфів та забобонів, наприклад дехто вважав, що вишивка є символом захисту та жіночої плодовитості. Українці одягали вишиванки на весілля, хрестини і навіть похорони.
В Україні вишивкою займалися жінки, це вважалося і до сьогодні вважається жіночою справою.
Вишивка супроводжує українців у всіх важливих подіях життя та залишається частиною національної спадщини і самобутності.