Посол України в Йорданії Сергій Пасько зазначив, що кількість Йорданських експатріантів в Україні сягає 3500 осіб. Це служить ознакою дипломатичних відносин між двома державами.
Пасько наголосив на важливості того, щоб кожен йорданець почував себе як вдома під час перебування в Україні і навпаки.
Український Посол зазначив в інтерв’ю HALA, що Йорданія була однією з перших країн Арабського світу, яка визнала незалежність України в 1991 році, а в 1992 році було підписано Угоду про встановлення дипломатичних відносин між Йорданією та Україною.
Він також згадав про візит Його Величності Короля Абдалли ІІ до України у червні 2011 року, який викликав багато уваги в Україні, а також відобразив зацікавленість Його Величності в розвитку українсько-йорданських відносин.
Він також пояснив, що обсяги йордансько-української торгівлі зазнали безпрецедентного зростання під час 2011-2012 років і сягнули 500 млн. дол. США, додавши: «криза та нестабільність в регіоні, особливо після російської агресії та окупації Криму в 2014 році, призвела до зниження торгівельного обороту між Йорданією та Україною до 150 млн. дол. США в 2015 році».
Пасько обґрунтував зменшення торгівельного обороту між двома країнами тим, що політична ситуація на Близькому Сході є нестабільною та напруженою, в результаті чого Йорданія перекрила більшість прикордонних переходів (КПП) з та до Йорданії. Крім того,поточні події між Україною та Росією вплинули на низку підприємств, що припинили свою діяльність, продукція яких мала попит на йорданському ринку, найважливішими були металургійні заводи.
Що стосується йорданської позиції про ситуацію в Криму, Пасько сказав наступне: «Принц Зейд Бін Раад, тоді представник Йорданії при ООН – підтримав Українську позицію стосовно Криму під час промови в ООН», зазначивши, що Йорданія була однією з семи арабських країн в ООН, яка проголосувала 27.03.2014 р. за територіальну цінісність ісуверенітет України, та проголосила важливість отримання контролю над своєю територією.
Стосовно кризи в Сирії та її впливу на Йорданію, Посол сказав, що безпека в Королівстві знаходиться під значним впливом біженців, зокрема гучних новин про знаходження членів терористського угрупування (ІДІЛ) серед біженців, які гуртуються поблизу кордону між Йорданією та Сирією. Це в свою чергу подвоїло відповідальність Йорданії за утримання біженців в тому числі і з Ємену, які шукають прихисту через тамтешні воєнні дії.
Він також відзначив те, що Йорданія стала притулком і домом для багатьох біженців: «Це свідчить про безмежну щедрість та гостинність йорданців».
Посол підкреслив, що Його Величність Король Абдалла ІІ завдяки своєму військовому досвіду надав необхідні директиви для захисту йорданського кордону. Він розповів про те, як разом з іншими послами відвідав йордансько-сирійський кордон та побачив масштаби захисту Королівства та Арабську армію.
Пасько підтримав роль Короля Абдалли ІІ в боротьбі проти тероризму, який розповсюдився за останні роки, підкреслюючи, що Хашимітська родина підтверджує те, що тероризм не пов’язаний з релігією Ісламу.
В рамках співпраці, Український Посол високо оцінив роль Мера Амману, Акіля Більтаджі, в підтримці культурного обміну між Йорданією та Україною шляхом багатьох проектів та культурних заходів між двома країнами, відмітивши при цьому заснування Парку йордансько-української дружби в Аммані, та найменування однієї з вулиць Аммана в честь українського поета Тараса Шевченка.
Посол згадав про дні йорданської культури в Україні, які зібрали велику кількість йорданської інтелігенції та митців, висвітливши йорданську спадщину в Україні та обмін культурами між двома країнами.
Що стосується туризму, Посол України в Йорданії наголосив на тому, що Йорданії слід розвивати туристичну інфраструктуру в Королівстві.