• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Міністр туризму зустрівся з Послом України
Опубліковано 04 лютого 2016 року о 11:35

Аль-Фаєз: В рамках ЮНЕСКО відбудеться святкування з нагоди внесення споруд у м.Салт до списку світової культурної спадщини

- Міністерство запровадило ідею щодо започаткування єдиного квитка Jordan Pass вартістю 99 доларів для відвідання Петри та інших визначних туристичних та історичних міст Королівства;

- туризм є засобом розвитку йордансько-українського співробітництва;

- Йорданія володіє унікальним туристичним скарбом у світі.

Посол України: Візит української пресс-делегації спрямований на заохочення українських громадян відвідувати Йорданію;

Українські журналісти: слово «йордан» в українській мові означає ополонку.

Кількість українців, що відвідують Україну щороку становить 11 тис. осіб.

Міністр туризму та старожитностей Наїв Хаміді аль-Фаєз у присутності Посла України доктора Сергія Паська зустрівся з делегацією українських журналістів, які відвідують Йорданію для ознайомлення з цивілізаційними та культурними пам’ятками, а також досягненнями Королівства та з метою зміцнення відносин у туристичній галузі між нашими братніми країнами, беручи до уваги, що туризм є фактично «йорданською нафтою».

Під час зустрічі розмова йшла про таке.

Вступне слово Міністра аль-Фаєза.

Він привітав Посла України та делегацію українських журналістів та зазначив, що Україну і Йорданію пов’язують дружба та теплі відносини. Він додав, що кілька разів відвідував Україну, ще у якості Директора Організації зі сприяння туризму. Міністр впевнений, що Йорданія може надавати туристичний продукт, який сподобається дружнім українцям. Туризм базується на добрих відносинах між країнами і, дякувати Аллаху, відносини між Йорданією та Україною є міцними на офіційному та народному рівнях, також враховуючи змішані шлюби між нашими народами. На переконання Міністра, туризм найсильніше з усього пов’язує народи, у зв’язку з цим на нього покладаються великі надії для подальшого зміцнення відносин між нашими країнами.

Цими днями Йорданія переживає найхолодніший період зими. Водночас, холодна хвиля вже відступає, що дозволить відвідати Мертве море та насолодитись красотами цього унікального місця, відвідати Акабу та прогулятися узбережжям Червоного моря. Якщо ви прибічники релігійного туризму, ви можете відвідати місце Хрещення Ісуса Христа, мир йому, потім Гору Небо, на якій стояв пророк Мойсей та побачив Обіцяну Землю. Фактично ви можете використовувати Біблію у якості путівника найважливішими святими місцями Йорданії. Значна кількість історій та оповідань з цієї священної книги відбувалося саме на цій землі.

У священних текстах згадуються Аджлун, фортеця Макарія, Мертве море, гора Небо. Також не варто забувати йорданську пустелю: ті, хто бачив новий фільм «Марсіянин», мають знати, що його знімали у пустелі Ваді Рам, яка найбільш за все з земних пейзажів нагадує Марс. І коли я був цих місцях 6 місяців тому з дітьми, одна з моїх доньок зупинилась і зробила фото у тому самому місці, яке відтворено на постерах у кінотеатрах.

Слід також пам’ятати про історичні місця та пам’ятки: Джераш, пустельні фортеці та інші історичні руїни та туристичні місця, що є частиною скарбу, яким володіє Йорданія.

Унікальною перлиною є стародавнє місто Петра… жоден з туристів не може відвідати Йорданію та не побачити Петру.

Ми раді вітати вас в Йорданії, і хочу підкреслити, що для повноцінного візиту до нашої країни необхідно витратити тиждень, два або більше. Під час відвідання нашої країни ви також можете насолодитися місцевими та міжнародними стравами. Ще раз вітає вас від імені Міністерства туризму та старожитностей.

Слово Посла України Сергія Паська.

Посол України Сергій Пасько зазначив, що три місяці тому він зустрічався з членами Комітету у справах туризму в йорданському парламенті за участю Міністра туризму з метою заохотити українських туристів відвідувати Йорданію та представлення Йорданії на веб-сайтах. Візит українських журналістів має також заохотити українців на поїздки до Йорданії, а особливо до м.Петра, яке вважається одним з сучасних семи чудес Світу. Посол також подякував Міністру за організацію цієї зустрічі з делегацією, до складу якої входять представники української преси та їхній йорданський колега Омар аль-Армуті.

Запитання українських журналістів.

1. Пане Міністр, ви зазначили, що йорданські туристичні та історичні місця вважаються скарбом Королівства. Чи не могли б ви розповісти нам про плани щодо залучення інвестицій до цих районів? І у яку суму оцінюються інвестиції?

2. Скільки туристів щорічно відвідує Йорданію?

3. Скільки туристів може прийняти Йорданія одночасно?

4. Чи здійснюється співробітництво між Йорданією та ЮНЕСКО щодо туристичних та історичних пам’яток Королівства?

5. Ми відвідали Місце Хрещення та занурювалися у річку Йордан і тепер відчуваємо себе сповненими освяченими водами цієї ріки.

6. Що стосується урочистостей та конференцій, які проводить Міністерство, просимо повідомляти про це Посольство Йорданії в Україні, а ми у свою чергу будемо розміщувати відповідну інформацію в українських ЗМІ для сприяння і допомоги Вам.

7. Ваше міністерство називається «Міністерство туризму та старожитностей». Ми ознайомились з «туризмом», а тепер хотіли б ознайомитися зі «старожитностями», а саме: яким чином дозволяє йорданське законодавство вести роботи з пошуку старожитностей, зокрема, іноземним археологам?

8. в українській мові є слово «йордан», яке означає ополонку у формі хреста і під час свята Хрещення взимку в Україні занурюються у цю ополонку. І це могло б стати хорошим приводом для вас відвідати Україну, а також сприяло б обміну туристами. Зі свого боку ми раді вітати вас в Україні саме взимку, щоб взяти участь у цьому обряді.

Відповіді Міністра.

Протягом десятків років Йорданія здійснює інвестиції у розвиток власного туристичного потенціалу. В країні знаходяться понад 100 тис. пам’яток історії і лише 22 тис. з них вивчено. Ми потребуємо фінансування не тільки з державного бюджету, а й і з інших джерел. Ми ведемо постійно роботу щодо майбутнього цих пам’яток, захист яких регулює йорданське законодавство. Закони у сфері охорони пам’яток є найсуворішими в Королівстві.

Що стосується кількості туристів, які відвідують Йорданію, у минулому році ми прийняли 4,9 млн. туристів. Слід також зазначити, що кількість туристів зменшується протягом останніх років, оскільки люди за кордоном помилково сприймають Йорданію як частину неспокійного регіону, де постійно відбуваються конфлікти. Ми сподіваємось, що ви побачили, що ця ситуація не відповідає дійсності. Ми сподіваємось, що у майбутньому зможемо поступово повернутися до показників 2011 року, коли кількість туристів у Королівстві дорівнювала 8 млн.осіб на рік. І те, що відбувається зараз, є ненормальною ситуацією, на мій погляд, оскільки Йорданія є стабільною та спокійною країною.

Ми активно співпрацюємо з ЮНЕСКО. Сьогодні до організації був переданий пакет документів щодо включення архітектурних пам’яток м.Салт до списку ЮНЕСКО. А через пару днів відбудуться урочистості з нагоди внесення Місця Хрещення до списку світової культурної спадщини.

Води р.Йордан є священними, в цьому місці пророк Ілія вознісся на небо, тут бувала Марія Коптська (Марія пророчиця, одна з наложниць пророка Мухаммада).

Я вітаю партнерські відносини між Україною та Йорданією у сфері туризму. І це Міністерство носить назву «туризму та старожитностей», отже у його складі є департамент старожитностей, який за розміром більше ніж весь апарат Міністерства. Співробітники цього департаменту займаються питаннями охорони пам’яток культури та історії в Йорданії.

Міністр також повідомив, що вважає ціни вхідних квитків для відвідання історичних пам’яток помірними. Водночас, Міністерство внесло ідею щодо запровадження єдиного квитка вартістю 99 динарів, придбавши який буде можливо буде відвідати Петру та інші туристичні пам’ятки.

Коментар Посла

У заключному коментарі Посол України доктор Сергій Пасько зазначив, що протягом минулого року Йорданію відвідали лише 11 тис. українців, що пояснюється складними економічними умовами в Україні.

Посол також повідомив, що у ході візиту в Йорданію Президента України у 2012 році та під час його зустрічі з Принцом Газі бін Мухаммадом обговорювалось питання будівництва паломницького центру на р.Йордан. І Президент дав відповідні доручення для вивчення цього питання. Важливою у цьому зв’язку є також висока вартість авіаквитків до Йорданії для громадян України.

Al-Diyar Newspaper, Omar Armouti

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux