Роман Марія Александр Шептицький (таке ім’я він отримав при хрещенні), яке змінив на монаше – Андрей. У грудні 1900 р. він був номінований Галицьким митрополитом. На цій посаді Шептицький залишався до кінця свого життя.
Його життя було прикладом героїчної чесноти. Надзвичайно активний пастор, який використовував особисті кошти для фінансування великої кількості благодійних проектів, він також був людиною глибокої віри. Обдарований проповідник і талановитий письменник, він постійно був поруч зі своїм народом, навчав неписьменних селян основам гігієни та сільськогосподарської науки, і підтримував зв'язок з інтелігенцією по всій Європі.
Митрополит Андрей провів свою п’ятимільйонну паству через дві світові війни. За його ініціативою у 1905 році був створений Львівський національний музей та у 1914 році український університет у Львові. Багато корисного зробив він і для економіки, охорони здоров’я, сільського господарства та банківської справи.
У 1933 році, як і багато інших представників церкви, засудив голодомор в Україні.
Він мужньо врятував багато євреїв від нацизму під час Другої світової війни.
Його ім'я вже давно стало символом української Церкви, символом духовності нації, символом національного та духовного єднання народу. Для кожного українця ця харизматична постать – святий приклад для наслідування. Адже його заповіти – вчення справжньої віри та любові до ближнього, свідомого християнства й національного патріотизму – заповіти на всі віки, на всі прийдешні покоління.
Представляємо вашій увазі
Документальний біографічний фільм про Митрополита Андрея Шептицького «Світильник істини» частина перша;частина друга.
Тематичну виставку, підготовлену Національної бібліотекою України імені В.І.Вернадського.