• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
«Посол України: Йорданія є прикладом мирного співіснування. Ми високо цінуємо її підтримку» - інтерв’ю Посла України в Йорданії С.Паська провідній йорданській газеті «аль-Рай»
Опубліковано 30 жовтня 2014 року о 15:48

Центральна йорданська щоденна газета «аль-Рай» опублікувала інтерв’ю Посла України Сергія Паська. 

Під час інтерв’ю Глава дипмісії розповів про поточну ситуацію в Україні, агресивні дії терористів, що підтримуються Росією, міжнародну підтримку з відновлення миру на Донбасі, а також стан економічного співробітництва між Україною та Йорданією.

Статтю арабською мовою можна переглянути за наступним посиланням - http://www.alrai.com/article/677297.html

Переклад статті:

«Посол України: Йорданія є прикладом мирного співіснування. Ми високо цінуємо її підтримку».

Посол України в Аммані доктор Сергій Пасько зазначив, що події, які відбуваються в Україні, не можна назвати громадянською війною. Сутички та нестабільність у низці східних міст України спричинені «терористами», що підтримуютьcя російською владою.

У інтерв’ю «аль-Рай» Посол відкинув можливість того, що українці використовують зброю на Сході, зазначивши, що вони не роблять цього. При цьому більшість бойовиків та «терористів» проникли на територію України у якості найманців, вбивають за матеріальну винагороду та отримують підтримку з Росії.

Посол висловив свою подяку Йорданії за її позицію у РБ ООН, коли ЙХК стала однією з перших арабських держав, що підтримали Україну. Йорданія також увійшла у число 100 країн, що підтримали резолюцію ГА ООН «Про територіальну цілісність України» 27 березня 2014 року.

Посол високо оцінив політичні та економічні реформи у Йорданії, підтвердивши, що вона стала зразком мирного співіснування, демократичного вибору та політичного діалогу у регіоні, що переживає нестабільні часи. При цьому Йорданія під керівництвом Короля Абдалли ІІ може стати прикладом для всього світу.

Посол додав, що ситуація у більшості регіонів України залишається відносно спокійною. Водночас, збройні сутички у мм. Луганськ та Донецьк на Сході спричинені «терористами», що підняли зброю та спрямовують її проти громадян України, сил безпеки та цивільних осіб.

При цьому, за словами Посла, український народ є мирним за своєю природою та не використовує насильство. За 70 останніх років Україна не переживала жодної війни. Посол підтвердив, що Україна відчуває вплив економічної кризи внаслідок збройних сутичок і потребує злагоджених та більших зусиль міжнародної спільноти. Він також зазначив, що вибір українців – це рух до ЄС, демократизація. Водночас, це не означає ворожості проти Росії, а є демократичним вибором та волевиявленням людей.

США та ЄС надають значну допомогу Україні, яку цінують українці. Водночас, Україна потребує більшої економічної та дипломатичної підтримки для виходу з кризи.

За словами Посла, сьогодні Україна перебуває у стані війни з «тероризмом» і цією війною вона сплачує ціну демократії та справедливості в Європі, західних країнах та у всьому світі.

Прикро, що в Україні відбувається збройне протистояння, але українці прагнуть миру, і Посол сподівається, що найближчим часом ситуація буде стабілізована попри важкі умови, у яких перебуває його країна.

Чинний Президент України Петро Порошенко здобув перемогу на виборах у червні цього року і є представником поміркованих політичних сил. Що є свідченням того, що українці не підтримують радикальні або праві партії, представники яких набрали на тих виборах лише 2% голосів. Водночас, у ході парламентських виборів, що пройшли позавчора (дата статті – 28.10.2014), помірковані партії отримали більшість місць у новому парламенті, тоді як радикали не пройшли до нього.

Що стосується двосторонніх відносин між Україною та Йорданією, то вони є дружніми та знаходяться на підйомі. Посол також висловив подяку українського народу за підтримку та солідарність йорданців під час цих подій. Він зазначив, що Україна прагне розвивати міцні зв’язки з Йорданією, її керівництвом та народом.

Посол також розповів про українсько-йорданські відносини. Зокрема, в Україні навчається більше 3,5 тис студентів з Йорданії, які відчувають любов, теплоту і турботу з боку українців.

При цьому в Йорданії проживає близько 3,5 тис громадян України, які відчувають себе на йорданській землі спокійно, як у себе на батьківщині, з огляду на гостинність та привітність йорданського народу.

Йорданський експорт до України за 8 місяців поточного року зріс на 60%, український експорт знизився на 8% з огляду на нестабільну ситуацію в регіоні.

Обсяг товарообігу за 8 місяців 2014 року склав 261,5 млн. дол. США. При цьому існують перспективи його зростання.

Посол також висловив вдячність Муніципалітету м.Амман за прийняте рішення перейменувати вулицю, на якій знаходиться Посольство, на честь Тараса Шевченка – видатного українського поета.

За словами Посла, Йорданія є єдиною арабською країною, що назвала вулицю на честь українського поета, і цей крок є прикладом міцних зв’язків, що пов’язують наші дружні країни.

Він зазначив, що наразі триває підготовка до офіційного відкриття вулиці найближчим часом, організованого Посольством на знак подяки за цю ініціативу, що є свідченням міцних стосунків між двома країнами.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux