• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 23 - 29 травня 2014 р.
Опубліковано 29 травня 2014 року о 19:35

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Повідомлення про Україну

Провідна йорданська англомовна газета «Джордан Таймс» 23 травня ц.р. опублікувала інтерв’ю Посла України в Йорданії С.Паська. У статті повідомляється, що українці, які проживають в Йорданії відвідають Посольство своєї країни в Аммані наступного тижня, щоб проголосувати за свого наступного президента. Понад 400 українців в Йорданії зареєстровані і можуть взяти участь у голосуванні, яке відбудеться 25 травня. Двадцять один кандидат боротимуться за пост президента. С.Пасько висловив сподівання, що вибори дозволять відновити безпеку та спокій в країні.

Посол також зазначив, що нестабільна політична та економічна ситуація в Україні, а також в Сирії впливає на українсько-йорданські торговельні відносини. С.Пасько повідомив, що обсяг торгівлі у першому кварталі 2014 року знизився до 101 млн. дол. США, а у цей період у 2013 році обсяг становив з 150 млн. дол. США. Дане скорочення пов’язане із неможливістю транспортування товарів через територію Сирії у зв’язку з бойовим діями в цій країні.

Щодо безпеки йорданських студентів в Україні Пасько сказав, що 3500 студентів з Королівства навчаються в Україні, і частина з них повернеться в Йорданію у зв'язку з нестабільною ситуацією на Сході України.

 

25 та 26 травня ц.р. провідні інформаційне агентство новин Йорданії «Аммонньюз», «аль-Ґад», «аль-Рай», «аль-Макар» та «Анадолу Едженсі» опублікували статті під назвами «Українці в Йорданії віддають свій голос на президентських виборах», «Українці рекордно голосують за Президента, окрім східних регіонів», «Порошенко заявляє про свою перемогу на президентських виборах в Україні», «Україна: значна явка виборців під час голосування на президентських виборах» та «Українці голосують за нового президента. Голосування не проходить на сході».

В статтях повідомляється, що в неділю 25 травня 2014 р. Посольство України відкрило свої двері для українців, які проживають в Йорданії, для того, щоб вони могли віддали свої голоси на Президентських виборах. За словами Голови закордонної виборчої комісії Г.Нелуп 413 українців в Йорданії, більшість з яких вихідці з східних регіонів нашої держави, стоять на консульському обліку і можуть взяти участь в голосуванні. Вона зазначила, що у виборчій гонці на пост Президента бере участь 21 кандидат. Голова комісії поінформувала, що Посольство України буде відкрите з 8:00 до 20:00.

Крім того, Посол України в Йорданії С.Пасько подякував уряду Йорданії за допомогу в проведенні виборів Президента в Посольстві України та привітав Й.К.В. Короля Абдаллу ІІ і йорданський народ з нагоди Дня незалежності.

Глава української дипустанови також висловив вдячність Йорданії за підтримку його країни на міжнародних форумах та під час засідань РБ ООН щодо поточної політичної ситуації в Україні.

 

29 травня ц.р. Державна інформаційна агенція новин «Петра» повторно опублікувала виступ речниці Міністерства закордонних справ та у справах експатріантів (МЗСЕ) Йорданії Сабах аль-Ріфаї. В ньому йдеться про те, що в МЗСЕ створений Оперативний центр, який співпрацює з Посольством Йорданії в Росії та радником з культурних питань Королівства в Україні з метою надання допомоги йорданцям, які можуть постраждати у результаті нестабільної ситуації в нашій державі. Речниця додала, що зовнішньополітичне відомство забезпечило повернення більшості йорданських студентів у Королівство, які закінчили навчання.

С.аль-Ріфаї також звернулася до студентів, які перебувають в Україні, та після закінчення залишатимуться в Україні на літні канікули повідомляти радника з культурних питань Йорданії в Україні або Оперативний центр. Крім того, закликала йорданців в Україні бути обережними у зв’язку з нестабільною ситуацією на Сході держави.

 

Водночас, впродовж звітного періоду українська тематика продовжує активно висвітлюватися провідними йорданськими засобами масової інформації, в яких оприлюднювалися висловлювання керівництва Міністерства закордонних справ України та інших відомств, окремих українських політиків, а також про розвиток ситуації в південно-східних областях України на основі інформаційних повідомлень світових агентств новин («Франс Прес», «Рейтерс», «Асошіейтед Прес» тощо).       

Серед важливих публікацій на українську тематику йорданська преса опублікувала такі статті «Сепаратисти вбили дев'ять українських солдатів напередодні виборів», «Напруженість в Україні напередодні ключового голосування», «Українці голосують у вирішальних президентських виборах», «”Шоколадний король” Порошенко виграє українське президентство - екзит-поли», «Петро Порошенко виграє у виборах Президента України, за даними екзит-полів», «Порошенко заявляє про свою перемогу на президентських виборах в Україні», «Битва в аеропорту Донецька; Новий лідер України каже, що не буде вести переговори з «терористами», «Більше 50 про-російських бойовиків вбито під час активізації АТО» та «Чеченський лідер заперечує відправку своїх військ в Україну».

Варто зазначити, що інформація в пресі Королівства завжди подається без коментарів, враховуючи традиційну виважену інформаційну політику арабських країн стосовно висвітлення внутрішньополітичної ситуації в інших країнах світу, передруковуючи без коментарів новини провідних світових агенцій.

Внутрішня політика

24-25 травня 2014 року Папа Римський Франциск відвідав Йорданію у рамках поїздки, що також охоплює Палестинські території та Ізраїль.

Під час перебування у Йорданії відбулася зустріч понтифіка з Королем Абдаллою ІІ у присутності Королеви Ранії та Спадкоємного принца Хусейна. У ході зустрічі були обговорені йордансько-ватиканські відносини, йорданський монарх озвучив свій традиційний мессідж, зазначивши, що поїздка Папи є важливим кроком для зміцнення зв’язків дружби та толерантності між мусульманами та християнами з метою надання додаткового імпульсу посланню миру притаманного усім релігіям.

Під час короткого виступу у королівський резиденції Папа Франциск високо оцінив роль Йорданії у забезпеченні гуманітарних потреб сирійських біженців, а також ініціативи Королівства щодо просування міжрелігійного діалогу та порозуміння. У свою чергу йорданський монарх зазначив, що у глобалізованому світі, сповненому викликами та триваючими міжрегілігійними конфліктами слід шукати спільне підґрунтя, зокрема, завдяки діалогу між Ісламом та Християнством.

У ході візиту Папи Римського Франциска до Йорданії він провів службу на стадіоні в Аммані, яку відвідало, за інформацією йорданських медіа, близько 50 тис осіб, 1400 дітей отримали перше причастя. Крім того, увечері 24 травня 2014 року понтифік відвідав місце Хрещення на річці Йордан, де зустрівся з дітьми з обмеженими можливостями, сирійськими біженцями та помолився за них.

 

25 травня 2014 р. в Йорданії відзначали 68-у річницю незалежності Королівства. У зв’язку з цим, у палаці «Рагадан» була проведена офіційна церемонія за участі королівської родини, представників політичної еліти та акредитованого дипкорпусу.

 

Як інформують місцеві медіа, на 1 червня 2014 року, на прохання Короля Абдалли ІІ, заплановане позачергове засідання Нижньої палати Парламенту Йорданії, у ході якого планується розглянути проект закону про політичні партії, закону про відновлювальну енергетику та відповідного плану заходів на поточний рік, а також закону про інвестиції. За повідомленнями йорданської преси, очікується, що зазначені проекти після обговорення у сесійній залі будуть передані до відповідних парламентських комітетів для отримання експертних висновків.

Зовнішня політика

26 травня 2014 року Міністерство закордонних справ та у справах експатріантів (МЗСЕ) Йорданії вручило Посольству САР в Аммані офіційну ноту, у якій повідомило про прийняте урядом країни рішення оголосити посла Бахджата Сулеймана персоною нон-грата з вимогою залишити територію Королівства протягом 24 годин.

Як повідомила речниця МЗСЕ Сабах аль-Ріфаї, зазначене рішення було прийняте у зв’язку з триваючою практикою оприлюднення Послом «недружніх заяв по відношенню до Йорданії, йорданських політиків, місцевих установ та громадян, незважаючи на неодноразові попередження щодо необхідності утриматися від подібних провокацій». У заяві МЗС також зазначається, що Б.Сулейман використовував своє перебування в Йорданії «з метою піддавати сумніву позиції Королівства та висувати проти нього безпідставні звинувачення, спрямовувати прямі образи на адресу арабських та сусідніх країн, з якими Йорданія підтримує міцні зв’язки, а також їхнього керівництва».

 

26 травня 2014 року розпочався 10-денний візит Голови  Генерального штабу Пакистану генерала Рашада Махмуда до Йорданії. Того ж дня відбулися його переговори з Головою Комітету начальників штабів Королівства генералом Машалєм Мухаммадом Забеном, у ході яких сторони обговорили питання військового співробітництва.

Наступного дня Король Йорданії Абдалла ІІ прийняв генерала Р.Махмуда на чолі військової делегації. У ході зустрічі сторони обговорили питання співпраці між військовими обох країн, а також шляхи зміцнення двосторонніх зв’язків. Однією з тем переговорів також стало проведення навчань «Нетерплячий лев» (Eager Lion 25.05 – 10.06.2014), у якому беруть участь представники ЗС Йорданії, Пакистану, низки арабських країн.

 

Йорданські ЗМІ інформують, що 27 травня 2014 р., у рамках міжнародних військових навчань «Нетерплячий лев» 2014  розпочалися навчання ВМС США у Акабській затоці. Основною метою їх є відпрацювання координації та підготовка сил швидкого реагування, відпрацювання дій забезпечення безпеки та надання гуманітарної допомоги у будь-яких частинах світу, координація дій між ВПС та ВМС.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux