• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 18 - 22 травня 2014 р.
Опубліковано 22 травня 2014 року о 19:02

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Повідомлення про Україну

Провідна йорданська англомовна газета «Джордан Таймс» та арабомовне інформаційне агентство новин «аль-Ґад» опублікували повідомлення Посольства України в Йорданії про проведення Президентських виборів в Україні 25 травня 2014 р. та запрошення українських громадян, які проживають в Королівстві взяти участь в них. Українці матимуть змогу проголосувати з 8-00 до 20-00 в приміщенні української дипустанови. Крім того, громадяни України, які не стоять на консульському обліку можуть подати відповідну заяву до 19 травня ц.р. і виконати свій конституційний обов’язок 25 травня 2014 р.   

21 травня ц.р. Державна агенція новин «Петра» оприлюднила виступ речниці Міністерства закордонних справ та у справах експатріантів (МЗСЕ) Йорданії Сабах аль-Ріфаї про те, що йорданці, в тому числі студенти, які навчаються в українських вищих навчальних закладах не постраждали в результаті нестабільної ситуації в південних та східних областях України. Вона також зазначила, що в МЗСЕ створений Оперативний центр, який співпрацює з Посольством Йорданії в Росії та аташе з культурних питань Королівства в Україні з метою надання допомоги йорданцям, які можуть постраждати у результаті нестабільної ситуації в нашій державі. Речниця додала, що йорданські студенти мають змогу достроково здати іспити у ВНЗ  України та повернутися, у разі необхідності, до Королівства до початку червня ц.р.    

22 травня 2014 р. Державна агенція новин опублікувала інтерв’ю Посла України в Йорданії С.Паська, в якому Глава української дипустанови закликав українських громадян в Королівстві взяти участь в голосуванні 25 травня ц.р. в Посольстві з метою обрання нового президента для своєї країни.

За словами Посла, понад 400 українців мають право віддати свій голос за одного з 21 кандидата на найвищий державний пост з 8:00 до 20:00 в неділю. Він також зазначив, що близько 35 млн. громадян України з 45 млн. населення мають право взяти участь у виборчому процесі в 27 територіальних одиницях.

С.Пасько також подякував Королю Абдаллі ІІ, Уряду та народу Йорданії за підтримку України надану, зокрема під час засідань Ради Безпеки ООН. 

   

Водночас, впродовж звітного періоду українська тематика продовжує активно висвітлюватися провідними йорданськими засобами масової інформації, в яких оприлюднювалися висловлювання керівництва Міністерства закордонних справ України та інших відомств, окремих українських політиків, а також про розвиток ситуації в південно-східних областях України на основі інформаційних повідомлень світових агентств новин («Франс Прес», «Рейтерс», «Асошіейтед Прес» тощо).      

Варто зазначити, що інформація в пресі Королівства завжди подається без коментарів, враховуючи традиційну виважену інформаційну політику арабських країн стосовно висвітлення внутрішньополітичної ситуації в інших країнах світу, передруковуючи без коментарів новини провідних світових агенцій.

Внутрішня політика

 

Йорданська преса повідомила про заяву генерального директора корпорації соціального страхування Н.Равабде щодо зростання пенсій для пенсіонерів на рівень інфляції у 2013 році, який склав 5,6 %. Водночас, він зазначив, що у 2013 р. пенсії зросли на 4,1 %. Йорданський чиновник повідомив, що новий закон соціального страхування, схвалений парламентом наприкінці минулого року, передбачає щорічні надбавки пенсій на рівень інфляції за минулий рік до травня поточного року і зростання середньорічної заробітної плати в Королівстві, яка у 2013 р. становила 450 йорданських динарів (635 дол. США).

 

Місцеві йорданські ЗМІ повідомили, що Йорданія планує побудувати завод для видобутку та переробки урану. Про це заявив Генеральний директор Державної компанії урану С.Кахук. Він повідомив, що йорданський уряд має намір залучати стратегічних партнерів для спорудження заводу у кінці 2014 р. Згідно з його заявою, потужність об’єкта становитиме 300-400 метричних тонн на рік і може бути підвищена до 1500. Частина урану буде використовуватися в якості палива для АЕС, а решта буде продаватися на міжнародному ринку. С.Кахук підкреслив, що Уряд Йорданії буде мати понад 50 % акцій заводу. Об’єкт буде розташований на півдні від столиці на відстані 80 км.

Зовнішня політика

Провідні йорданські ЗМІ повідомили, що цього тижня під час перебування Короля Йорданії Абдалли ІІ в США, відбулися переговори з Президентом Б.Обамою та зустріч з Державним секретарем Дж.Керрі. Під час двох бесід сторони обговорили останні події на Близькому Сході, зокрема ситуацію в Сирії та мирний переговорний процес між Палестинською автономією та Ізраїлем.

Щодо Сирії. Сторони обмінялися думками щодо врегулювання сирійської кризи та її наслідки на регіон, зокрема на сусідні країни, які приймають біженців. Вони вкотре наголосили на необхідності прийняття всеохоплюючого політичного рішення країнами світу з метою стабілізації ситуації в Сирії.

Щодо палестино-ізраїльського питання. Дві сторони обговорили спільні посередницькі кроки, які дозволять створити палестинську державу зі столицею в Східному Єрусалимі. Йорданський монарх також відзначив важливість посередництва США у даному питанні та висловив намір продовжувати спільні дії для досягнення мети.

Крім того, на зустрічах обговорювалися шляхи розвитку двостороннього співробітництва і стратегічна співпраця між обома країнами.

21 травня ц.р. у Нью-Йорку йорданський лідер взяв участь в конференції, організованій Фондом Клінтона щодо підтримання національного плану Йорданії  з розширення можливостей місцевих громад, які приймають сирійських біженців.

У своєму виступі, на якому були присутні впливові фігури США та представники неурядових установ, Король Абдалла ІІ розповів про вплив сирійської кризи на Йорданію, у результаті прийому 1,300 млн. сирійців, з яких зареєстровано понад 600 тисяч біженців.

 

Місцева преса повідомила, що Міністр планування та міжнародного співробітництва Йорданії І. Саїф взяв участь у Двадцять третьому щорічному засіданні Ради Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), яке проходило у Варшаві.

У своєму виступі йорданський посадовець висловив вдячність ЄБРР за надання фінансової та технічної допомоги південним і східним країнам Середземномор’я, в тому чисті і Йорданії, яка спрямована на розвиток малого та середнього бізнесу та інфраструктури. Він зазначив, що Королівство має найбільші труднощі в енергетичному секторі у зв’язку з напливом сирійських біженців та закликав міжнародне співтовариство надавати допомогу сусіднім країнам Сирії. І.Саїф також повідомив, що незважаючи на складнощі різного характеру в Йорданії продовжують здійснюватися політичні та економічні реформи.

Економіка

18 травня ц.р. йорданська преса опублікувала дані Промислової палати Аммана (ППА), у яких повідомляється, що за перші 4 місяці 2014 р. експорт перевищив 1,945 млрд. дол. США, що на 2 % більше, ніж у минулому році.

Згідно з даними Ірак займає перше місце серед країн-імпортерів, друге Саудівська Аравія, далі Індія та США. Головними галузями експорту були хімічна та гірничодобувна галузі.

 

21 травня 2014 р. Статистичне бюро Йорданії оприлюднило інформацію щодо ряду аспектів зовнішньоекономічної діяльності Королівства у першому кварталі 2014 року. Повідомляється, що імпорт Йорданією нафти зменшився на 8 % порівняно з аналогічним періодом 2013 року. Також на 35 % зменшився імпорт нафтопродуктів, зокрема бензину на 32 %. На 76 % скоротився імпорт природного газу та на 12 % - електроенергії. Водночас, імпорт дизельного пального збільшився на 20 %.

Крім того, повідомляється, що у першому кварталі на 4,6 % скоротився дефіцит торговельного балансу порівняно з першими трьома місяцями 2013 року і склав 2,3 млрд. йорданських динарів. Збільшився експорт до Іраку, США, Італії. Водночас, спостерігається зменшення імпорту з країн Вільної арабської зони, зокрема, КСА (закупівля нафти і нафтопродуктів), а також країн ЄС. Основними позиціями, по яких відбулося збільшення експорту стали традиційні для Йорданії овочі (на 13,6 %), фрукти (на 24 %), фармацевтична продукція (2 %), добрива (89 %). Основними позиціями імпорту стали механізми, їхні частини та транспортні засоби.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux