• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 11 - 15 травня 2014 р.
Опубліковано 15 травня 2014 року о 17:42

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Повідомлення про Україну

Місцева преса опублікувала статті про зустріч Посла України С.Паська з Мером йорданської столиці А.Більтаджі. У ній зокрема повідомляється про те, що українська сторона висловила вдячність муніципалітету Великого Аммана за найменування однієї з вулиць йорданської столиці іменем Тараса Шевченка. Під час зустрічі з Мером Аммана Посол України подякував керівництву Йорданії за підтримку України.

Сторони також обговорили питання двостороннього співробітництва, поточну ситуацію в Україні та на Близькому Сході, а також можливість створення українського парку поруч з вулицею Тараса Шевченка.

Також 15 травня ц.р. Державна агенція новин «Петра» опублікувала повідомлення Посольства України в Йорданії про проведення Президентських виборів в Україні 25 травня 2014 р. та запрошення українських громадян, які проживають в Королівстві взяти участь в них. Українці матимуть змогу проголосувати з 8-00 до 20-00 в приміщенні української дипустанови. Крім того, громадяни України, які не стоять на консульському обліку можуть подати відповідну заяву до 19 травня ц.р. і виконати свій конституційний обов’язок 25 травня 2014 р.   

Водночас, впродовж звітного періоду українська тематика продовжує активно висвітлюватися провідними йорданськими засобами масової інформації на основі інформаційних повідомлень світових агентств новин («Франс Прес», «Рейтерс», «Асошіейтд Прес» тощо), з об’єктивним інформуванням про розвиток ситуації в південно-східних областях України, в АР Крим та відповідні міжнародні заходи.

Серед важливих публікацій на українську тематику йорданська преса опублікувала такі статті «Ukraine’s problem», «Europe stuck with Russian gas dependence, say G-7 ministers», «Rebels claim mass turnout in east Ukraine vote for self-rule», «Ukraine rebels appeal to join Russia after disputed votes», «Russia targets space station project in retaliation for US sanctions», «Ukraine launches talks but its foes are missing».

Внутрішня політика

Йорданська преса повідомила, що 13 травня ц.р. Посол Йорданії в Лівії Ф.аль-Айтан був звільнений і прибув в Амман. Йорданський дипломат висловив подяку Королю Абдаллі ІІ та Уряду за їхні зусилля щодо звільнення його з полону. Він також додав, що дана подія ще більше зміцнила його патріотичний дух і наполегливість працювати на благо йорданського монарха та народу.

За словами Міністра у політичних і парламентських справах Х. Калалде, Ф.аль-Айтан був звільнений викрадачами після передачі Лівійському уряду ув'язненого громадянина Лівії М.Дерси, який був довічно ув’язнений за здійснений теракт в міжнародному аеропорті Королеви Алії в 2006 році. Звільнення йорданського дипломата відбулося через кілька днів після того, як Лівія ратифікувала угоду про екстрадицію з Йорданією.

 

14 травня ц.р. працівники Йорданської електрогенеруючої компанії розпочали страйк, висунувши вимоги щодо підвищення заробітної платні, компенсацій за стаж роботи та надання щорічної оплачуваної відпустки до 30 днів. Як повідомляє місцева преса, посилаючись на джерела у керівництві компанії, виконання всіх вимог вимагатиме додаткових витрат у розмірі 9,5 млн. йорданських динарів (13,6 млн. дол. США), які будуть покладені на споживачів компанії. Разом з тим, а також враховуючи збитки у 10 млн. йорданських динарів у минулому році, керівництво компанії запропонувало частково задовольнити згадані вимоги на суму до 3,5 млн. йорданських динарів. Наразі компанія проводить відповідні переговори з профспілками та організаторами страйку.

Зовнішня політика

Провідні йорданські ЗМІ повідомили, що 14-15 травня ц.р. відбувся робочий візит Короля Йорданії Абдалли ІІ до м. Сан-Франциско (США), де були проведені його зустрічі з представниками місцевих ділових кіл, зокрема, керівництвом інвестиційної компанії Angel, що займається фінансуванням проектів у сфері IT та старт-апів. Йорданський монарх закликав американських бізнесменів долучитися до інвестування у розвиток інформаційних технологій в Королівстві, яке, за його словами є «піонером» у цій сфері в регіоні Близького Сходу. Крім цього, у ході візиту Король Абдалла ІІ взяв участь у роботі конференції присвяченій інноваціям в Йорданії, що проходила в Університеті Берклі.

Економіка

Провідні йорданські ЗМІ повідомили про візит Директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард в Йорданію, яка прибула з метою участі в конференції, присвяченій створенню нових робочих місць та більш високим темпам зростання.

Конференція під назвою «Побудуємо майбутнє: Вакансії, зростання і справедливість в арабському світі», організована йорданським урядом у співпраці з Арабським фондом економічного і соціального розвитку та МВФ.

У своєму виступі під час заходу Прем’єр-міністр Йорданії А.ан-Нсур описав проблеми, які стоять перед йорданською економікою та зазначив, що процес впровадження реформ в Королівстві позитивно впливає на його економічні показники.  Водночас, Глава Уряду зазначив, що сирійська криза гальмує економічний розвиток Йорданії, оскільки значні кошти виділяються на утримання сирійських біженців.

Виступаючи з промовою на конференції К.Лагард заявила, що МВФ готовий продовжити співробітництво з Йорданією після закінчення 3-річної програми «stand-by», яка була підписана у 2012 році. Відповідно до програми МВФ виділить Королівству 2 млрд. дол. США. Наразі йорданський уряд отримав 1,3 млрд. дол. США, спрямовані на впровадження економічних реформ та зменшення фінансової напруги у зв’язку з утриманням понад 600 тис. біженців з Сирії. Вона також додала, що відбулися консультації між МВФ та йорданською владою щодо використання державних коштів, зокрема збільшення фінансування сфери охорони здоров’я та освіти і зменшення надання субсидій на електроенергетику. 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux