Хвороба, спричинена вірусом Ебола (гарячка Ебола), – смертельно небезпечне захворювання, що реєструється на території країн Західної та Центральної Африки, де існують ендемічні вогнища цієї хвороби. У 2014 році масштабний спалах гарячки Ебола охопив Гвінею, С'єра-Леоне, Ліберію та Нігерію.
Можливість виникнення захворювання на території Європи та України низька. Однак існує високий ризик зараження громадян при перебуванні на територіях Західної та Центральної Африки.
На території країн Африки інфікування людей відбувається при безпосередньому контакті з інфікованими кажанами, гризунами або приматами під час відлову, розтину, приготування їжі з м'яса цих тварин та використанні продуктів, що можуть бути забруднені їх виділеннями (слина, сеча, фекалії та ін.).
Хвороба також передається від людини до людини. Передача вірусу від хворої людини відбувається через:
Прихований період (період без проявів клінічних симптомів) може становити від 2 до 21 дня з моменту інфікування.
Хвороба починається гостро з підвищення температури тіла до 38–390С, що може супроводжуватися сильним головним болем, появою сухості та першіння у горлі, нудотою та загальною слабкістю. У подальшому з'являються крововиливи у шкіру, кровотечі з носа, ясен, кров у випорожненнях, криваве блювання.
Для надання своєчасної медичної допомоги при появі будь-яких симптомів захворювання необхідно негайно звернутися по медичну допомогу, обов'язково попередити лікаря про перебування протягом попередніх 21 діб у країнах Західної та Центральної Африки.
У разі відвідування країн Західної та Центральної Африки, необхідно дотримуватись наступних запобіжних заходів: