• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 06 - 10 квітня 2014 р.
Опубліковано 10 квітня 2014 року о 17:01

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Повідомлення про Україну

Впродовж звітного періоду українська тематика продовжує активно висвітлюватися провідними йорданськими ЗМІ на основі інформаційних повідомлень світових агентств новин («Рейтерс», «Асошіейтд Прес», «Франс Прес» тощо), з об’єктивним інформуванням про поточні події навколо АР Крим та ситуації в Україні.

Зокрема, були опубліковані статті «Україна може подати до суду на Росію через ціну на газ», «Проросійські активісти Східної України проголосили республіку», «Дж.Керрі заявив, що Росія сіє «хаос» в Україні», «Український уряд бачить російський план як спробу розділити країну», «Росія заявляє, що переговори щодо України повинні сприяти внутрішньому діалогу».

Варто зазначити, що інформація в пресі Королівства подається без коментарів, враховуючи традиційну виважену інформаційну політику арабських країн стосовно висвітлення внутрішньополітичної ситуації в інших країнах світу.

Внутрішня політика

Місцева преса повідомила про зустріч Короля Йорданії Абдалли ІІ з головою та членами парламентського блоку «ан-Нагда», у ході якої монарх заявив, що процес комплексних реформ в Королівстві здійснюється відповідно до «дорожньої карти» країни та підкреслив важливість співпраці законодавчої і виконавчої гілок влади у даному процесі. Він також зазначив, що активне залучення громадян до прийняття рішень є одним з ключових пріоритетів реформ.

Крім того, під час зустрічі сторони обговорили питання, які становлять інтерес для громадськості, зокрема в економічній сфері. Вони також обсудили шляхи зменшення бідності та безробіття в Королівстві, а також перспективи розвитку туристичної та культурної сфер, а також комунального сектору та сільського господарства.

Зі свого боку, члени парламентського блоку висловили вдячність Королю Абдаллі ІІ за його активне співробітництво з трьома гілками влади. Депутати також позитивно оцінили надісланий лист монархом на адресу йорданського уряду щодо розробки детального плану розвитку економіки Йорданії на найближчі 10 років.

Зовнішня політика

Провідна йорданська преса повідомила про те, що 7-9 квітня 2014 року Король Йорданії Абдалла ІІ відвідав Ватикан, Австрію та Росію з робочими візитами.

Під час зустрічі йорданського монарха з Папою Римським Франциском були обговорені питання продовження міжрелігійного діалогу та співіснування різних культур і релігій. Абдалла ІІ вказав на готовність Королівства до подальшої співпраці з Ватиканом у контексті принципів релігійної терпимості, які поділяють християни та мусульмани.

Сторони також обговорили питання підготовки візиту Папи Римського до Йорданії, планованого на 24 травня 2014 року, що, на думку Короля Абдалли ІІ, має сприяти взаєморозумінню між різними націями на Близькому Сході та підтримати зусилля зі встановлення миру в регіоні. Окрему увагу співбесідники приділили останнім подіям на Близькому Сході, а також зусиллям з досягнення миру і стабільності в регіоні.

У ході перебування в Австрії Король Йорданії Абдалла ІІ провів переговори з Президентом цієї країни Хайнцем Фішером. Вони обговорили широке коло питань двостороннього співробітництва, а також активізації торговельно-економічної співпраці з ЄС (Австрія наразі головує у ЄС). Окрему увагу співбесідники приділили міжрегіональному співробітництву у контексті розвитку інфраструктури йорданської столиці. Йорданський монарх закликав австрійську сторону інвестувати у йорданську економіку, звернувши при цьому увагу на привабливі, на думку йорданської сторони, енергетичну та транспортну галузі, сферу розподілу водних ресурсів, туристичну сферу тощо. Були також обговорені питання безпеки на Близькому Сході, зокрема, палестино-ізраїльське врегулювання та розв’язання сирійської кризи.

У рамках зустрічі Короля Йорданії Абдалли ІІ з Президентом Росії Владіміром Путіним були обговорені питання двостороннього співробітництва та шляхи його активізації на всіх рівнях, а також ситуація на Близькому Сході, зокрема сирійська криза та її наслідки на регіон.

Лідери двох країн висловили задоволення рівнем відносин та готовність розвивати співробітництво в сферах енергетики, водних ресурсів, сільського господарства, транспорту та туризму .

Йорданський монарх заявив, що Росія відіграє важливу роль у регіоні, і Королівство високо цінує її зусилля. Зі свого боку, російський лідер зазначив, що Росія і світ дуже позитивно оцінюють роль Йорданії і Короля Абдалли ІІ в підтримці миру, стабільності та безпеки на Близькому Сході.

Економіка

Йорданська преса повідомила про те, що Виконавча рада Міжнародного валютного фонду, як очікується, схвалить рішення щодо виділення 264 млн. дол. США для Йорданії в кінці цього місяця відповідно до програми «stand-by».  

Схвалена виконавчою радою МВФ програма «stand-by» на 3 роки з Йорданією від 3 серпня 2012 р. передбачає виділення 2 млрд. дол. США. Наразі Королівству виділено 1,043 млрд. дол. США для підтримки проведення економічних реформ в країні.

Відповідне рішення прийнято після офіційних візитів 4 і 19 березня 2014 р. делегацій МВФ, які вивчали економічну ситуацію Йорданії і по завершенню заявили, що, незважаючи на вплив сирійської кризи та порушення імпорту нафти та газу з Єгипту, економіка Королівства демонструє позитивні показники зростання.

Щодо прогнозу на 2014 р. МВФ заявив, що економіка Йорданії, як очікується, збільшиться на 3,5 %, і до 4,5 % в середньостроковій перспективі. Рівень інфляції знизиться до 2,5 % на кінець цього року.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux