• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 30 березня – 03 квітня 2014 р.
Опубліковано 04 квітня 2014 року о 16:39

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Повідомлення про Україну

01-02 квітня в провідних йорданських англо- та арабомовних ЗМІ, зокрема «Петра», «Джордан Таймс» і «аль-Гад» були опубліковані новини про найменування вулиці м. Амман іменем українського поета Тараса Шевченка. В них повідомлялося про те, що Посольство України в Аммані висловило щиру вдячність муніципалітету Великого Аммана за прийняте рішення про найменування вулиці іменем Тараса Шевченка (1814-1861), відомого українського поета.  Крім того, повідомляється про те, що вулиця була названа на честь поета до 200-річчя з дня його народження і це перша вулиця в арабських столицях імені великого Кобзаря.

Водночас, впродовж звітного періоду провідні йорданські ЗМІ продовжують висвітлювати події в Україні на основі інформаційних повідомлень світових агентств новин («Рейтерс», «Асошіейтд Прес», «Франс Прес» тощо). Зокрема, були опубліковані статті «Росія обіцяє не нападати на материкову Україну», «Прем’єр-міністр Росії відвідав Крим» та «НАТО призупиняє практичну співпрацю з РФ» .

Варто зазначити, що інформація в пресі Королівства подається без коментарів, враховуючи традиційну виважену інформаційну політику арабських країн стосовно висвітлення внутрішньополітичної ситуації в інших країнах світу.

Внутрішня політика

Місцева преса повідомила про те, що Король Абдалла ІІ доручив Уряду Йорданії розробити чіткий 10-річний план економічного розвитку країни. У листі на адресу Прем’єр-міністра А.ан-Нсура, монарх наголосив, що план повинен зробити більш сильнішою економіку, зокрема підвищення фінансової та грошово-кредитної політики, підвищення економічної конкурентоспроможності, а також забезпечити послідовне покращення продуктивності Королівства. Також лідер Йорданії зазначив, що результатом виконання плану має бути підвищення рівня життя йорданського народу.  Водночас, Абдалла ІІ зазначив, що ефективність розробки плану залежить від спільних засідань та консультацій між державними установами, парламентом, приватним сектором та громадськими організаціями.

Звернення йорданського короля позитивно було сприйнято депутатами Національних Зборів Йорданії та провідним центром з розвитку економічної політики, які заявили, що реалізація даного плану дозволить зміцнити економіку Королівства та покращить економічне положення громадян країни.

Зовнішня політика

Місцева преса повідомила про візит Еміра Катару шейха Таміма бін Хамада Аль Тані в Йорданію. Під час перебування в Королівстві він провів зустріч з Королем Абдаллою ІІ, у ході якої сторони основну увагу приділили питанню економічного співробітництва та шляхам його активізації. Зокрема, було обговорено можливість постачання катарського газу як замінник єгипетському, оскільки з липня 2013 р. постачання газу з Єгипту до Йорданії фактично припинилося через теракти на Синайському півострові, де проходить нафтопровід. Товарообіг між обома країнами у 2013 році склав 168 млн. дол. США, а катарські інвестиції до фінансового сектору становили 1 млрд. дол. США.

         

Йорданська преса повідомила про шосте засідання йордансько-суданської комісії в Аммані. З йорданського боку головував Прем’єр-міністр А.ан-Нсур, з суданського – Перший віце-президент Б.Хасан Салех. Під час виступу Глава йорданського Уряду заявив про прагнення розширити політичну, економічну та гуманітарну співпрацю, а також про підписання угоди про зону вільної торгівлі між Йорданією та Суданом. За результатами засідання сторони підписали 19 угод, зокрема про співробітництво у сільськогосподарській, будівельній, туристичній, освітній сферах, охороні здоров'я.

Економіка

Йорданська преса опублікувала дані Департаменту статистики, в яких повідомляється про зростання ВВП Йорданії у 2013 р. на 2,8 %. Темпи зростання у минулому році були дещо вищими ніж у 2012 р.

Також зазначалося, що в більшості секторів економіки зафіксоване зростання. Найбільший приріст відбувся в будівельному секторі на 9,4 %, а сільське господарство і видобувні галузі промисловості показали негативне зростання в четвертому кварталі минулого року менше на13,3 % і 12,2% відповідно.

 

 

Місцева преса повідомила про те, що Йорданія до кінця квітня 2014 р. підпише угоду з іспанською компанією Elecnor щодо будівництва вітрової електростанції потужністю 75 МВ в південному місті Маан. Вартість проекту становить 150 млн. дол. США. Фінансування  буде відбуватися за рахунок гранту Ради співробітництва арабських держав Перської затоки. Як очікується, електростанція буде введена в експлуатацію у першому кварталі 2015 року.

 

Йорданські провідні газети повідомляють про те, що йорданський уряд значну увагу приділяє розвитку енергетичної інфраструктури м. Акаба. Поруч із виконанням проекту нафтопроводу «Басра-Акаба» продовжується робота з будівництва у цьому місті LNG терміналу. Тендер на постачання газу виграла компанія Shell. Виконання проекту, на переконання йорданської сторони зможе заощадити щорічно до 500 млн. дол. США з державного бюджету Королівства.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux